کانادا برای ۳۰ روز دیگر مرزهای خود را به روی ایالات متحده می بندد.

این هشتمین باری است که کانادا محدودیت های سفر را برای مسافران ایالات متحده تمدید می کند.

مرز کانادا و ایالات متحده همچنان تا بیست و یکم دسامبر بسته باقی خواهد ماند.

نخست وزیر، جاستین ترودو، و وزیر امنیت عمومی، بیل بلر، هر دو اخبار منتشر شده در توییتر را تایید کردند. دستور جدید شورا برای تمدید محدودیت های سفر برای ۳۰ روز دیگر به روز رسانی می‌شود و بر اساس این دستور مسافران ایالات متحده برای گردشگری و خرید اجازه ورود به کشور را نخواهند داشت.

به منظور آن که مسافران بتوانند از ایالات متحده به کانادا بیایند باید از محدودیتهای سفر معاف باشند یا برای یک دلیل غیر اختیاری قصد سفر به کشور را داشته باشند. اکثر مسافران نیز باید دوره اجباری قرنطینه ۱۴ روزه را به محض رسیدن به خاک کانادا در برنامه خود داشته باشند.

شهروندان کانادایی و تابعان دائمی و همچنین اعضای خانواده درجه یک، تابعان دائمی پذیرفته شده از ایالات متحده و دارندگان مجوز های کاری در میان دستگاه های دیگر مهاجران و مسافران به کانادا از محدودیتهای سفر معاف هستند.

کانادا از اولین باری که محدودیت های سفر را در ماه مارس ۲۰۲۰ اعمال کرد شرایط را ساده تر کرده است. از ماه اکتبر اعضای خانواده درجه دو کانادایی ها و تابعان دائمی مجاز به عبور از مرز ها هستند و این شرایط آمادگی برقرار خواهد بود که آنها قصد سفر حداقل ۱۵ روزه به کانادا را داشته باشند. اعضای خانواده درجه دو شامل پدربزرگ و مادربزرگ و نوه، خواهر یا برادر کودکان غیروابسته هستند. ‌

مطلب مرتبط
مواردی که باید در مورد برنامه های مهاجرتی جدید کانادا بدانید

دانشجویان بین المللی در صورتیکه موسسات آموزشی تعیین شده با برنامه‌های آمادگی ویروس کرونا می روند از محدودیت های معاف هستند. در اوایل ماه جاری دولت راهنمایی های لازم برای دانشجویان بین المللی که قصد سفر به کانادا را دارند را منتشر کرد.

همچنین ورود به کانادا بنابر دلایل همدردی مانند شرکت کردن در یک مراسم ختم یا همدردی با عزیزان خود در روزهای آخر عمرشان نیز ممکن است. این مسافران می‌توانند از قرنطینه اجباری معاف باشند.

مسافران به آلبرتا نیز اگر آزمایش ویروس کرونای آنها منفی باشد می‌توانند دوران قرنطینه کوتاه‌تری داشته باشند. تمام مسافران دیگر که از قرنطینه اجباری معاف نیستند باید به مدت ۱۴ روز خود را قرنطینه کنند. آنها به یک برنامه قرنطینه برای عبور از مرز نیز نیاز دارند. تصمیم‌گیری نهایی بر عهده مسئولان مرزی است.

گزارش خدمات مرزی کانادا، نسبت به سال گذشته عبور از مرزهای زمینی ۸۰ درصد کاهش داشته است. اکثر این کاهش ها در سفرهای غیر تجاری دیده می‌شوند.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram