کانادا آزمون های آنلاین شهروندی را از سر می‌گیرد

کانادا اکنون پس از متوقف شدن آزمون های شهروندی به خاطر شیوع ویروس کرونا در ماه مارس آزمون های آنلاین شهروندی را ارائه می دهد.

۸ ماه پس از تعطیل شدن آزمون های شهروندی کانادا اکنون نسخه آنلاین آنها را در دسترس همگان قرار داده است.

اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا در چند ماه آینده قصد بررسی پلتفرم های جدید را دارد. در طول این مدت آزمون های آنلاین شهروندی ابتدا به آنهایی که به خاطر شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا زمانشان به حالت تعلیق در آمد و در لیست انتظار هستند ارائه خواهد شد.

اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا از متقاضیان شهروندی دعوت خواهد کرد تا پس از انجام بررسی های لازم برای تایید پلتفرم از آن استفاده کنند. پیش بینی ها حاکی از آن است که در سال جدید بیشتر افراد امکان انجام آزمون شهروندی را داشته باشند.

آزمون دهندگان با ارائه اطلاعات شخصی هویت خود را تایید می کنند و پیش از آغاز آزمون با استفاده از یک دوربین یک عکس از خود و اسناد شناسایی خود می گیرند.

متقاضیان شهروندی ۲۱ روز زمان دارند تا آزمون خود را تکمیل کنند.

سیستم در طول آزمون از شرکت کنندگان تصویربرداری می‌کند این فرایندی است که برای بررسی آزمون باید انجام شود.

مطلب مرتبط
پنج اتفاق مهاجرت کانادایی سال ۲۰۲۰

اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا پیش از دوران شیوع ویروس کرونا بررسی و بازبینی برنامه های شهروندی را آغاز کرده بود و آزمون های آنلاین بخشی از این اقدامات بودند.

 

فرمت آزمون چگونه خواهد بود؟

این آزمون مانند آزمون های حضوری ۲۰ سوال خواهد داشت و شرکت‌کنندگان ۳۰ دقیقه برای تکمیل کردن آن ها زمان دارند.

به گفته‌ اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا نیاز به تماس با دفاع عمان نیست و افرادی که برای آزمون آنلاین دعوت شدند از طریق ایمیل مطلع خواهند شد.

گزینه دیگری نیز وجود دارد که آن این است که منتظر آزمون های حضوری بمانید اما تا کنون از تاریخ برای ازسرگیری فرایندهای حضوری در نظر گرفته نشده است.

۸۵,۰۰۰ نفر یا بیشتر در انتظار آزمون های شهروندی

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا از هفتم سپتامبر حدود ۸۵ هزار نفر در انتظار آزمون های شهروندی بودند.

تراکم درخواست های شهروندیانگیزه برای گروه های طرفدار اثر گیری آزمون های شهروندی کانادا بود که آنها را به خیابان‌ها کشاند به نحوی که در اوایل ماه نوامبر در تورنتو و مونترال تظاهراتی را برپا کردند و خواستار از سرگیری آزمونهای شهروندی شدند.

در یک بیانیه خبر CIC این گروه اقدامات آزمون آنلاین را به عنوان گامی در جهت درست نامیدند اما عنوان کردند که این آزمون های آنلاین پاسخگوی ده ها هزار متقاضی که می خواهند هرچه زودتر آزمون ‌انلاین را انجام دهند، نخواهد بود.

مطلب مرتبط
افزایش سن مورد قبول برای فرزندان وابسته

به عنوان بخشی از مصوبه شهروندی تمام متقاضیان شهروندی بین سنین ۱۸ تا ۵۴ سال باید دانش خود در مورد کانادا را نشان دهند تا بتوانند به یک شهروند کانادایی تبدیل شوند. پیش از سال ۱۹۹۴ این فرآیند توسط مصاحبه انجام می‌شد که هنوز برای متقاضیان بالای ۵۵ سال ممکن است.

شهروندی کانادای به مهاجران حق رای دهی و گرفتن پاسپورت را می‌دهد. همچنین به آنها حس امنیت و تعلق به کشور را نیز می دهد