کانادایی ها چطور می توانند بیرون از کانادا اسپانسر همسر خود باشند

آن دسته از کانادایی هایی که می خواهند با همسر خود به کانادا باز گردند می‌توانند فرایند اسپانسرشیپ را از هر جایی در سرتاسر دنیا آغاز کنند.

اکثر اوقات کانادایی ها باید برای حمایت از همسر یا شریک زندگی خود جهت رسیدن به اقامت دائم از داخل کانادا اقدام کنند اما همیشه اینگونه نیست.

اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا به شهروندان کانادایی این امکان را می‌ دهد که خارج از مرزهای کانادا بتوانند اسپانسر همسر، شریک زندگی، کودکان وابسته و پارتنر خود شوند.

اینکه چطور می‌توانند اثبات کنند که به کانادا باز خواهند گشت یا خیر به شرایط فردی آنها و دلیل بازگشت آنها وابسته است. برای مثال اگر زوجی بخواهند برای کار به کانادا مهاجرت کنند باید بتوانند مدارک لازم از جمله تایید استخدام خود را برای حمایت از درخواست اسپانسرشیپ خود ارائه دهند. اگر زوج ها به دنبال مدرسه یا مهدکودک های روزانه هستند می‌توانند اسناد مربوط به این جستجو را نیز ارائه دهند. اگر زوج ها خانه ای را خریداری کرده اند، می توانند اسناد مربوط به ارتباطشان با فروشنده و یا مدارک ملک را ارائه دهند. هر پرونده‌ای شرایط متفاوت و مخصوص به خود را دارد و نتیجه نهایی بر عهده مسئول صدور ویزا است که پرونده را مورد بررسی قرار می دهد.

مطلب مرتبط
ساسکچوان در اولین دراو برنامه کاندیدای استانی 2021 خود 385 دعوت نامه صادر می کند

گرچه مقیمان دائمی مجاز به حمایت از همسرشان در زمان حضورشان در کانادا هستند، تنها افرادی که دارای وضعیت شهروندی هستند می توانند فرایند حمایت از همسر خود را از خارج از مرزها آغاز کنند.

کانادا هنوز در بحبوحه شیوع ویروس کرونا در حال رسیدگی به درخواست‌های اسپانسرشیپ همسری است. وزیر مهاجرت مارکو مندیچینو اخیراً اعلام کرد که کانادا در حال رسیدگی به پرونده ۴۹ هزار متقاضی در سال ۲۰۲۰ است.

برنامه سطوح مهاجرتی جدید کانادا گویای آن است که در طی سه سال آینده حدود ۸۰ هزار همسر، شریک زندگی و فرزند هر سال تحت حمایت قرار خواهند گرفت. اداره مهاجرت کانادا قصد دارد تا در طی ۱۲ ماه پرونده‌های درخواست اسپانسرشیپی همسری رسیدگی کند.

 

اسپانسرشیپ خارج از کانادا در مقابل داخل کانادا

همسران و شریکان زندگی می ‌توانند از طریق اسپانسرشیپ خارج از مرز و داخل کشور برای مهاجرت کانادا درخواست خود را ارائه دهند. آن دسته از کانادایی ها که در حال حاضر خارج از مرزها زندگی می‌کنند تحت روند برون مرزی مجاز به حمایت از همسر خود هستند، تنها به این شرط که هر دوی آنها قصد مهاجرت به کانادا را داشته باشند.

زمانی که متقاضیان در کانادا هستند، می‌توانند برای اسپانسرشیپ داخلی و خارجی درخواست خود را ارائه دهند تنها متقاضیان داخلی مجاز به گرفتن یک مجوز کار باز هستند تا بتوانند هر جایی در کانادا کار کنند، در شرایطی که منتظر تصمیم نهایی در مورد درخواست خود هستند. آنها باید یک وضعیت موقتی معتبر مانند ویزای ویزیتوری داشته باشند تا بتوانند برای مجوز کار واجد شرایط شناخته شوند.

مطلب مرتبط
کانادا شاهد رکورد کمترین میزان باروری در سالی است که رکورد شکن سطح مهاجرت بوده است

در طول دوران شیوع ویروس کرونا، اعضای خانواده درجه یک از محدودیت های سفر معاف هستند. در صورتی که قصد اقامت حداقل ۱۵ روزه را دارند و همینطور شرایط قرنطینه اجباری را رعایت خواهند کرد، نیازی به یک دلیل ضروری برای ورود به کانادا ندارند. بسته به اینکه شریکان زندگی با ملیت خارجی از کدام کشور هستند یک ویزای اقامت موقت معتبر یا مجوز سفر الکترونیکی نیاز دارند تا بتوانند به کشور ورود پیدا کنند.