کانادا؛ تهدید امنیتی مبارزه انتخاباتی جاستین ترودو، نخست وزیر، را متوقف نکرد

‌جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، یک روز بعد از اینکه مجبور شد برای رفتن به یک گردهمایی انتخاباتی جلیقه ضد گلوله بپوشد، گفته است که به مبارزات انتخاباتی‌اش به طور معمول ادامه خواهد داد.

‌رسانه‌های کانادایی به نقل از پلیس از یک تهدید امنیتی خبر دادند، اما جزئیات این تهدید منتشر نشده است.

در کانادا سیاستمداران رده اول به ندرت به سطح بالایی از محافظت امنیتی نیاز دارند.

روز شنبه، آقای ترودو به یک گردهمایی انتخاباتی در میسی‌ساگا در ایالت آنتاریو، نود دقیقه دیر رسید و مشخص بود که زیر پیراهنش یک جلیقه ضد گلوله پوشیده است.

یک تیم امنیتی با لباس شخصی که کوله‌پشتی داشتند، او را احاطه کرده بودند. شبکه کانادایی سی‌بی‌اس به نقل از پلیس گفته است که در کوله‌پشتی‌های آنها سلاح بوده است. ‌‌

آقای ترودو در آن گردهمایی در حالیکه ماموران امنیتی اطرافش بودند، سخنرانی کرد اما بعد وارد جمعیت شد.

نخست وزیر کانادا روز یکشنبه در یک گردهمایی دیگر ظاهر شد اما جلیقه ضد گلوله بر تن نداشت. او در این گردهمایی گفت:” این اتفاق چیزی را در مبارزات انتخاباتی من تغییر نخواهد داد.”

او جزئیاتی درباره تهدید امنیتی ارائه نداد و فقط گفت او در درجه اول نگران خانواده‌اش و جمعیت حاضر در گردهمایی بوده است. نخست وزیر کانادا گفت:‌” من به توصیه پلیس سواره نظام سلطنتی کانادا عمل کردم و با آنها همکاری کردم. ”

مطلب مرتبط
تابعان موقت می توانند هویت های جنسی خود را در اسناد مهاجرت کانادایی تغییر دهند

اندرو شیر،‌ رهبر حزب محافظه‌کار کانادا و رقیب اصلی انتخاباتی آقای ترودو هرگونه تهدید سیاستمداران را محکوم کرده است. او در توییتی نوشته است: “تهدید رهبران سیاسی جایگاهی در دموکراسی ما ندارد. ”

با اینکه سیاستمداران کانادایی معمولا به محافظت نیاز ندارند اما در ماههای گذشته در چند مورد سطح حفاظت امنیتی برای آنها بالا رفت. ‌

انتخابات کانادا روز بیست و یکم اکتبر برگزار خواهد شد و کانادایی‌‌ها تصمیم می‌گیرند آیا جاستین ترودو در مقام نخست وزیر باقی خواهد ماند یا نه.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram