ردکردن این
چطور اسپانسر همسر خود از هند باشیم

تاریخ انتشار

اگر قصد حمایت از همسر یا شریک زندگی خود را دارید که در حال حاضر در هند زندگی می کند، در اینجا می توانید فرآیند اسپانسرشیپی را مطالعه کنید.

آیا علاقمند هستید تا بدانید که چطور می توانید از همسر خود در هندوستان برای مهاجرت کانادایی حمایت کنید؟

اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا به شهروندان یا تابعه آن دائمی کانادا اجازه می‌دهد تا از همسر، شریک زندگی، فرزندان وابسته و پارتنرهای خود در خارج از مرزهای کانادا حمایت کنند.

اگر یک شهروند یا تابع دائمی کانادایی هستید و با فردی از هندوستان ازدواج کرده اید یا برای یک سال به عنوان دو شریک زندگی با هم زندگی کرده‌اید می توانید برای اقامت دائم کانادا اسپانسر شوید.

با به دست آوردن اقامت دائم کانادا همسر شما از هندوستان می تواند در کانادا زندگی و کار کند و همچنین می‌تواند خدمات اجتماعی و مراقبت های سلامتی برخوردار شود.

در اینجا چندین شرط مهم برای شما و همسرتان مطرح است تا بتوانید برای این روش مهاجرتی واجد شرایط شناخته شوید.

شما ابتدا باید محدودیت سن در رابطه و همسران را مورد توجه قرار دهید از این جهت که شما باید حداقل ۱۸ سال داشته باشید.

هیچ رقم مالی مشخص برای اسپانسرشیپی همسری وجود ندارد، اما شما باید نشان دهید که برای حمایت مالی از خانواده خود -خودتان و فرد تحت حمایتتان – توانایی مالی کافی را دارید. می توانید با نشان دادن اینکه درآمد، پس انداز یا دارایی کافی برای حمایت از از خانواده خود دارید این مورد را اثبات کنید. علاوه بر این افرادی که کمک های اجتماعی دریافت می‌کنند برای اسپانسرشیپ واجد شرایط شناخته نمی شوند مگر آنکه این کمک اجتماعی به خاطر ناتوانی باشد.

نمایش خبر  چرا ما نه؟ بسیاری از تابعان دائمی تایید شده هنوز مجاز به ورود به کانادا نیستند

از سوی دیگر، همسر یا شریک هندی شما از جهت سوابق کیفری و مشکلات عدم پذیرش احتمالی مورد بررسی قرار می گیرد.

یکی از مهمترین گام ها در فرآیند اسپانسر پی از همسر برای ورود به کانادا ارائه اسناد و مدارک لازم برای اثبات رابطه شما با فرد تحت حمایت است. اگر ازدواج کرده‌اید، باید مدارک ازدواج و مدارک دیگر را نیز ارائه دهید. ازدواج هایی که از نظر قانونی در هندوستان انجام شدند معمولاً در کانادا معتبر شناخته می شوند. اگر طرف مقابل شما شریک زندگی شما از و ازدواج قانونی نکرده‌اید باید مدارکی را ارائه دهید که نشان دهد ۱۲ ماه با هم زندگی کرده اید.

در اکثر مدارک صادر شده در هندوستان به زبان انگلیسی هستند، اگر مدارک قدیمی دارید که به زبان هندی یا به زبان دیگری صادر شده‌اند باید ترجمه مدارک را ارسال کنید. این ترجمه ها باید معتبر باشند و شروع اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا را داشته باشند.

اگر مدارک ارائه شده رابطه شما را ثابت نکنند یا یک مسئول مهاجرتی با توجه به این که جدا از هم زندگی می کند مدارک به روز از شما بخواهد، ممکن است در طی یک مصاحبه اطلاعات دیگری از شما درخواست شود.

به یاد داشته باشید مسئولی که در خواست شما را مورد بررسی قرار می دهد اختیارات لازم را دارد پرونده‌ها مورد به مورد بررسی و مورد تصمیم گیری قرار می گیرند. از این رو بسیار مهم است که پرونده اسپانسرشیپ شما کامل باشد و تا جای ممکن اسناد و مدارک اثبات کننده را تهیه کرده باشید.

نمایش خبر  تقریبا 40000 مهاجر در جولای 2021 در کانادا پذیرفته شدند

 

فرایند اسپانسرشیپ در کانادا: مواردی که باید بدانید

باید در سطح فدرال به وزیر مهاجرت یا اداره مهاجرت کانادا درخواست خود را ارائه دهید.

باید دو درخواست مختلف را به طور همزمان ثبت کنید: بخش اسپانسرشیپ خود و بخش وضعیت اقامت دائم همسر شریک زندگی خود. اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا لازم می دارد که این دو بخش همزمان با هم ثبت شوند.

علاوه بر این، باید دستمزد های رسیدگی به پرونده های اسپانسرشیپ را نیز اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا پرداخت کنید.

باید اطمینان حاصل کنید که مدارک را به آدرس صحیحی ارسال کرده اید. برای دسترسی به این اطلاعات می توانید وب سایت دولت را مشاهده کنید و راهنمای مربوطه را از اینجا دانلود کنید.

اگر یک شهروند کانادایی هستید که در هندوستان زندگی می کنید می توانید در طول رسیدگی به این پرونده در آنجا بمانید اما باید اثبات کنید که قصد دارید همراه با همسر یا شریک زندگی خود، پس از دریافت ویزای اقامت دائم او، به کانادا مهاجرت کنید.ربا این وجود اگر یک تابع دائمی کانادایی هستید باید در کانادا حضور داشته باشید تا بتوانید از همسر یا شریک زندگی خود برای مهاجرت کانادایی حمایت کنید.

فرایند درخواست اسپانسرشیپ توسط اداره مهاجرت کانادا حدود ۱۲ ماه برای رسیدگی و تصمیم گیری در مورد آن زمان می برد.