چطور از والدین و مادربزرگ خود برای مهاجرت کانادایی حمایت کنید

برنامه والدین پدربزرگ ها و مادربزرگ های ۲۰۲۰ تا سوم نوامبر باز است.

شهروندان کانادایی و تابعان دائمی اکنون می توانند برای حمایت از والدین، پدربزرگ و مادربزرگ خود برای مهاجرت کانادایی حمایت کنند.

درگاه ثبت علاقمندی نسبت به برنامه والدین و پدربزرگ و مادربزرگ ها از تاریخ ۱۳ اکتبر باز شد و اکنون تا ۳ نوامبر باز باقی می‌ماند.

PGP به حامیان جایزه می‌دهد تا والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها خود را به کانادا بیاورند. والدین به پدربزرگ ها و مادربزرگ ها از این طریق می توانند وضعیت اقامت دائم کانادا را به دست آورند.

پس از سوم نوامبر اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا (IRCC) یک لاتاری برگزار می‌کند و از ۱۰ هزار اصفهان سل برای ثبت درخواست های خود تا اوایل سال ۲۰۲۱ دعوت به عمل می آورد.

 

گام‌های برنامه  PGP 2020

اولین گام ثبت فرم علاقمندی نسبت به اسپانسرشیپ آنلاین است. این گام شما اجازه می دهد تا وارد پول نامزدهایی شوید که می‌خواهند برای PGP 2020 درخواست دهند.

از این لحاظ این مانند یک لاتاری عمل می‌کند. IRCCاز ۱۰ هزار نفر به طور تصادفی دعوت به عمل می آورد و آنها را دعوت می‌کند تا برای اسپانسرشیپ والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها درخواست دهند. نامزدهای دعوت شده باید دستمزدهای درخواست خود را به اداره مهاجرت پرداخت کرده و در طی ۶۰ روز درخواست اسپانسرشیپ خود را ثبت کنند.

طبق گزارش اداره مهاجرت، زمان رسیدگی به پرونده‌ها در حال حاضر برای این برنامه بین ۲۰ تا ۲۴ ماه است.

مطلب مرتبط
نورث بی از روند مهاجرتی پایلوت مهاجرتی روستایی و شمالی رونمایی می کند

اگر از کبک درخواست می دهید این گام‌ها کمی متفاوت خواهند بود. اگر از لاتاری انتخاب شدید باید درخواست خود را نزد اداره مهاجرت و پناهندگی به تابعیت کانادا نیز ثبت کنید اما علاوه بر آن باید یک مجوز انتخاب کبک را از دولت کبک گرفته و سپس آن را نزد اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا ثبت کنید.

 

چطور میتوانم فرم اظهار علاقه‌مندی خود را ثبت کنم؟

باید یک نسخه دیجیتال از پاسپورت کانادایی خود را ارائه دهید که نشان دهنده وضعیت شما در کانادا است.

سپس اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا اطلاعاتی مانند تعداد افراد خانواده، نحوه حمایت از آنها و اطلاعات شخصی آنها را از شما درخواست خواهد کرد.

زمانی که فرم خود را ثبت کنید یک شماره تایید دریافت می کنید.

 

آیا من برای برنامه والدین, پدربزرگ ها و مادربزرگ‌ها واجد شرایط هستند؟

به طور کلی اگر ضوابط تعیین شده توسط اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا را برآورده می کنید واجد شرایط شناخته می شوید. باید بالای ۱۸ سال بود یک شهروند کانادایی و تابع دائمی ساکن کانادا باشید و باید حداقل درآمد لازم در طی ۳ سال مالیاتی گذشته را داشته باشید تا نشان دهید که می توانید از اعضای خانواده خود حمایت مالی کنید.

در طول فاز توضیح علاقمندی نسبت به این برنامه ملزم به ارائه مدارک اثبات درآمد خود نیستید.

مطلب مرتبط
نگرانی کانادایی‌ها، درباره مهاجران و پناهندگان رو به کاهش است

با این وجود اسپانسرها و امضا کنندگان مشترک آنها باید در صورت دعوت شدن از سوی اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا برای ثبت درخواست نامه ارزیابی درآمد را ارائه دهند.

اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا عنوان کرده است که انتظار دارد در اوایل سال ۲۰۲۱ ۱۰۰۰۰ درخواست یا بیشتر را دریافت کند،بدین معنا که باید درآمدهای اسپانسرها در سال‌های ۲۰۲۰ ۲۰۱۹ و ۲۰۱۸ مورد ارزیابی قرار گیرد.  با درنظر گرفتن اینکه اسپانسرها در زمان ثبت درخواست خود نامه ارزیابی درآمد ۲۰۲۰ خود را دریافت نکرده اند، اداره مهاجرت کانادا به آنها اجازه می‌دهد تا در سال ۲۰۲۱ نامه ارزیابی درآمد سال ۲۰۲۰ خود را ارائه دهند.

شما باید در صورت زندگی در استان یا منطقی ای غیر از کبک شرکت حداقل درآمد را برآورده کنید. کبک شروع درآمد خود را دارد.

فهرست زیر تعداد اعضای خانواده ای را نشان می دهد که از نظر مالی باید مسئول آنها را بپذیرید:

  • اسپانسر
  • همسر یا شریک زندگی اسپانسر(آنها می‌توانند امضا کننده مشترک شما در درخواست باشد) فرزندان وابسته ی فرزندان وابسته همسر یا شریک زندگی اسپانسر
  • هر فرد دیگری که اسپانسر ممکن است قبل از آنها حمایت کرده و هم از نظر مالی نسبت به آنها مسئول شناخته می‌شود
  • وابستگان والدین و پدربزرگ و مادربزرگ ها که می خواهند حمایت کنند(همسر یا شریک زندگی و فرزندان وابسته)
  • هر فرزند وابسته که با والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ به کانادا نمی‌آید
  • همسر یا شریک زندگی والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ های همسر، حتی اگر به کانادا نمی آیند
  • همسر جدا شده والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ اسپانسر
مطلب مرتبط
کمک مالی به مشاغل در کانادا

 

اگر در سبک زندگی می‌کنید درآمد شما توسط وزارت مهاجرت کبک مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. اسپانسر ها و امضا کنندگان مشترک باید شروط ارزیابی مالی ۱۲ ماه گذشته را برآورده کنند.

تمام اسپانسر ها در سرتاسر کانادا باید یک تعهد امضا شده به اداره مهاجرت ناجی و تابعیت کانادا ارائه دهند و اگر در کبک زندگی می کنید باید این تعهد را به دولت استانی ارائه دهید. این یک بیانیه قانونی است که نسبت به اعضای خانواده های تحت حمایت خود از نظر مالی مسئول شناخته خواهد شد و آنها نمی توانند درخواست کمک اجتماعی کنند. باید تمام کمک های اجتماعی درخواست شده در طول دوره تعهد را باز گردانید.

دوره تعهد در سرتاسر کانادا ۲۰ ساله است اما اگر در کبک زندگی می‌کنید این دوره ۱۰ ساله خواهد بود.

درگاه PGP2020 در سوم نوامبر بسته میشود. تا ۱۰ هزار نفر از اداره مهاجرت و پناهندگی و تابعیت کانادا در تاریخ بعدی در یک لاتاری دعوت می شوند. حتی اگر انتخاب نشوید شانس دیگری در طول بازگشایی درگاه سال ۲۰۲۱ خواهید داشت.اداره مهاجرت کانادا عنوان کرده است که وقتی مجدداً در سال آینده درگاه را بازگشایی کند تا ۳۰ هزار نفر را دعوت خواهد کرد

 

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram