چطور از هند به کانادا مهاجرت کنیم

نامزدهای مهاجرتی بیش از ۱۰۰ روش مختلف اقامت دائم پیش رو دارند که در زمان مهاجرت به کانادا می توانند یکی از آنها را برگزینند.

هند اولین کشور منبع مهاجر برای کانادا است.

درسال ۲۰۱۶ ، ۱.۳۷۴.۷۱۰ نفر با اصالت هندی در کانادا زندگی می کردند. از آن پس، تعداد مهاجران هندی در طی چند سال اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است.

در سال ۲۰۱۹ شهروندان هندی ۲۵ درصد از۳۴۱۰۰۰ مهاجر را به خود اختصاص دادند که کانادا آنها را پذیرفت. در سال ۲۰۱۵ شهروندان هندی، تنها ۱۴ درصد از مهاجران کانادا را تشکیل می‌دادند.

وقتی که توزیع افراد ثبت نام کننده در سالهای ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ که از طریق سیستم اکسپرس انتری ثبت‌نام کرده بودند را بررسی می‌کنیم، مردم هند تقریبا نیمی از متقاضیان اصلی را تشکیل می دادند که برای اقامت دائم دعوت شده بودند. بر اساس مقایسه ها از دعوت نامه ها به مهاجران نیجریه و چین اختصاص یافت، که دومین و سومین کشورهای منبع مهاجر کانادا هستند.

گرچه اکسپرس انتری روش اصلی برای اقامت دائم کانادایی است، بیش از ۱۰۰ برنامه مهاجرتی دسته اقتصادی وجود دارد که می‌توان بسته به شرایط از آن انتخاب نمود. درحال حاضر، بسیاری از گزینه ها که در اختیار شهروندان هندی و مردم دنیا هستند با وقفه و مشکل روبرو هستند.

مطلب مرتبط
پنج توصیه برای مصون ماندن از شیادی های مهاجرتی

 

اکسپرس انتری

اکسپرس انتری محبوبترین روش مهاجرتی به کانادا، به خصوص برای نیروی کار متخصص، است. برای ورود به پول اکسپرس انتری، باید ابتدا برای یکی از برنامه‌های مهاجرت دسته اقتصادی کانادا واجد شرایط شناخته شوید: برنامه نیروی کار متخصص فدرال (FSWP), برنامه تجارت های تخصصی فدرال (FSTP), یاد سطح تجربه کانادایی (CEC).

همچنین، به نتایج آزمون زبان انگلیسی یا فرانسوی نیاز دارید و باید مدارک خود را مورد ارزیابی تحصیلی قرار دهید.

زمانی که در پول قرار می‌گیرید، بر اساس فاکتورهای سرمایه انسانی مانند سن، تجربه کاری، تحصیلات، تسلط بر زبان و عوامل دیگر یک امتیاز دریافت می کنید. امتیاز شما بر اساس سیستم جامع رتبه بندی خواهد بود.

کانادا بطور منظم دراو های اکسپرس انتری خود را برگزار کرده، و از نامزدها با بالاترین امتیازات برای درخواست اقامت دائم دعوت به عمل می آورد.

 

گزینش های استانی

علاوه بر اکسپرس انتری، نامزدها می ‌توانند برای اقامت دائم، یک گزینش استانی نیز دریافت کنند. اگر به استان یا منطقه خاصی در کانادا علاقمند هستید، این گزینه می‌تواند گزینه مناسب شما باشد.

افرادی که برای برنامه استانی کاندید می‌شوند، معمولاً نیازهای کاری استان را برآورده می کنند. تمام استان‌ها و مناطق به جز کبک و نوناووت، برنامه کاندیدای استانی شرکت دارند.

مطلب مرتبط
ساسکچوان در اولین دراو برنامه کاندیدای استانی 2021 خود 385 دعوت نامه صادر می کند

برنامه‌های استانی می‌توانند یکی از دو نوع زیر باشند؛ برنامه های پایه و برنامه های ارتقاء یافته.

برنامه های ارتقا یافته برنامه هایی هستند که، نامزدها باید برای آن یک پروفایل اکسپرس انتری داشته باشند. استفاده از برنامه های پایه نامزدها می توانند مستقیماً با دولت استانی در ارتباط باشند.

زمانی که یک نامزد گزینش استانی را دریافت می‌کند، ۶۰۰ امتیاز اضافه علاوه بر امتیاز خود در سیستم جامع رتبه‌ بندی دریافت می کند که این امر دریافت دعوت نامه برای درخواست را تضمین می‌کند.

 

۱۰۰ روش مهاجرتی

برنامه های مهاجرتی دسته اقتصادی و برنامه های مختلف کاندیدای استانی کانادا برنامه‌های دیگری مانند پایلوت مهاجرت شمالی و روستایی نیز دارند، در این برنامه جوامع کوچک دور از شهرها می توانند، نیروهای کار خارجی را برای اقامت دائم گزینش کنند.

علاوه بر این، کبک برنامه مهاجرتی خود را دارد که مختص نامزد های فرانسوی زبان و دو زبانه است.

 

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram