چطور از عربستان سعودی به کانادا مهاجرت کنیم

کانادا بیش از صد راه مهاجرتی مختلف در دسته اقتصادی را برای مقیمان و عربستان سعودی پیشنهاد می‌دهد

عربستان سعودی یک کشور پیشرو منبع مهاجران و دانشجویان بین‌المللی است که قصد ورود به کانادا دارند.

بسیاری از افرادی که از عربستان سعودی مهاجرت میکنند تبعید شدگان هستند.

علیرغم استانداردهای بالای زندگی در عربستان که از آن بهره‌مند هستند بسیاری از  افراد به خاطر مزیت های مختلف کانادا را برای زندگی ترجیح می دهند.

کانادا بیش از ۱۰۰ روش مهاجرتی مختلف برای رسیدن به اقامت دائم کانادا، درخواست شهروندی کانادا پس از سکونت در کانادا برای سه سال، مراقبت های بهداشتی و پزشکی جهانی، تحصیلات خوب، فرصت های شغلی را ارائه می دهد.

اگر خواستار مهاجرت به کانادا از عربستان سعودی هستید، بهترین روش برای شما این است که به عنوان مهاجر دسته اقتصادی درخواست خود را ارائه دهید.

برنامه سطوح مهاجرتی ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲، کانادا قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ بیش از یک میلیون مهاجر را بپذیرد.

نیروهای کارآمد متخصص دسته اقتصادی ۶۰ درصد از مهاجران جدید را تشکیل می دهند.

علی رغم شیوع ویروس کرونا، کانادا همچنان به صدور دعوت نامه های اقامت دائم برای متقاضیان موفق از طریق دسته های اقتصادی ادامه می دهد این متقاضیان شامل افرادی نیز می شوند که در حال حاضر خارج از کانادا زندگی می کنند.

مطلب مرتبط
کانادا کمک های مهاجرتی بیشتری را به لبنان ارائه می دهد

نیروهای کار متخصص بر اساس عواملی مانند سن، تحصیلات، تسلط بر زبان و تجربه کاری توسط دولت کانادا مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. با توجه به اینکه شهروندان و تبعیدشدگان سعودی جوان هستند و تسلط بالایی به زبان انگلیسی دارند و از تحصیلات خوبی نیز برخوردارند، شرایط مناسبی دارند تا بتوانند در فرآیند انتخاب مهاجر کانادا پذیرفته شوند.

 

اکسپرس انتری

اکسپرس انتری راه اصلی ای است که کانادا از طریق آن درخواست های نیروهای کار متخصص را مدیریت می کند.

اگر قصد دارید تحت سیستم اکسپرس انتری برای مهاجرت درخواست دهید باید الزامات و شرایط حداقل یکی از این برنامه ها را برآورده سازید: برنامه نیروی کار متخصص خارجی، برنامه تجارت های تخصصی خارجی و دسته تجربه کانادایی.

اگر قبلاً هرگز در کانادا زندگی نکرده‌اید هنوز می‌توانید برای برنامه نیروی کار متخصص خارجی واجد شرایط باشید.

با فرض این که الزامات برنامه نیروی کار متخصص خارجی را برآورده کرده اید می توانید بصورت رایگان در وبسایت IRCC پروفایل اکسپرس انتری خود را ثبت کنید.

همچنین نیاز دارید که مدارک تسلط بر زبان رسمی کشور را در وبسایت اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا ثبت کنید. اگر می خواهید آزمون انگلیسی بدهید به امتحان آیلتس یا سلپیپ نیاز دارید. همچنین مدارک تحصیلی شما باید توسط اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا مورد ارزیابی قرار گیرند.

مطلب مرتبط
مقررات جدید دریافت اطلاعات بایومتریک از متقاضیان ویزای کانادا

بر اساس عواملی مانند سن، تحصیلات، تسلط بر زبان و تجربه کاری یک امتیاز در سیستم رتبه بندی جامع دریافت خواهید.

هر دو هفته یکبار اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا از نامزدهای اکسپرس انتری با بالاترین امتیازات دعوت می کند تا برای اقامت دائم درخواست دهند. علی رغم محدودیت های سفر ناشی از ویروس کرونا، کانادا همچنان در حال  دعوت از  نامزدهای موفقی است که خارج از مرزها زندگی می کنند.

 

برنامه کاندیدای استانی (PNP)

برنامه کاندیدای استانی گزینه مهاجرتی دیگری از دسته اقتصادی برای افرادی است که از عربستان سعودی قصد مهاجرت به کانادا را دارند. PNP دومین روش بزرگ برای نیروهای کار متخصص پس از اکسپرس انتری به شمار می‌آید. PNP به استان‌ها و مناطق کانادا این امکان را می‌دهد تا مهاجرانی را انتخاب کنند که نیازهای اقتصادی آنها را برآورده می کنند.

شما می توانید مستقیماً از طریق برنامه کاندیدای استانی یک استان یا منطقه درخواست خود را ارائه دهید. همچنین می توانید این امکان را برای استان‌ها و مناطق فراهم آورید تا پروفایل شما را بررسی کرده و به شما فرصتی بدهند تا درخواست گزینش خود را برای آن استان یا منطقه ارائه دهید. می توانید با ایجاد یک پروفایل در سیستم اکسپرس انتری این کار را انجام دهید. اگر یک استان از شما دعوت می کند تا برای برنامه گزینش استانی آنها درخواست دهید ۶۰۰ امتیاز اضافی دریافت خواهید کرد که موفقیت شما را تحت سیستم اکسپرس انتری تضمین خواهد..

مطلب مرتبط
کانادایی ها خواستار رسیدگی هر چه سریعتر به گردهم آمدن خانواده ها هستند

نامزدها می توانند مستقیماً برای یک روند خاص برنامه کاندیدای استانی درخواست دهند. علاوه بر این، ایجاد یک پروفایل اکسپرس انتری گزینه های بیشتری در اختیار شما قرار می دهد. زمانی که شما در پول اکسپرس انتری قرار می گیرد، ممکن است یک دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم دریافت کنید یا ممکن است یک دعوت نامه برای درخواست گزینش یا استانی دریافت کنید تنها اگر آن است آیا منطقه به پروفایل شما توجه نشان دهد.

 

شهروندان عربستان سعودی بیش از ۱۰۰ گزینه مهاجرتی مختلف برای ورود به کانادا دارند.

شهروندان سعودی بیش از ۱۰۰ گزینه مختلف برای نیروی کار متخصص در اختیار دارند که می‌توانند از آنها بهره‌مند شوند. علاوه بر سیستم اکسپرس انتری و برنامه کاندیدای استانی کانادا روش های مختلفی برای اقامت دائم نیروهای کار متخصص را ارائه می دهد.