چطور از شریک زندگی خود برای مهاجرت کانادایی از داخل کشور حمایت کنیم

نکات مهم در مورد فرایند حمایت از همسر یا شریک زندگی.

اکر برای شریک زندگی خود که در حال حاضر با شما در کانادا زندگی می کند درخواست می دهید فرایند نسبت به زمانی که خارج از کشور درخواست می دهید کمی متفاوت خواهد بود. دسته حمایت از همسر یا شریک زندگی در داخل کانادا برای آن دسته از شهروندان و تابع آن دائمی کانادایی است که در حال حاضر با هم در کانادا زندگی می کنند و قصد ادامه این روند را دارند.

شریک زندگی با تابعیت خارجی باید وضعیت مهاجرتی معتبری به‌ عنوان دانشجو، نیروی کار، یا ویزیتور در کشور داشته باشد. همچنین اگر قصد گرفتن مجوز کار باز را دارند، برای اینکه بتوانند در زمان انتظار برای رسیدگی به پرونده خود کار کنند، باید تحت این دسته درخواست خود را ارائه دهند. اولین گام برای آن دسته از کانادایی هایی که می خواهند از شریک زندگی، همسر خود حمایت کنند، این است که شرایط صلاحیت سنجی خود را بررسی کنند. برای آنکه واجد شرایط شوید باید شهروند کانادایی، جزو ملیت های اولیه، یا تابع دائمی بالای ۱۸ سال باشید.همچنین باید نشان دهد که می توانید نیازهای اولیه برای خود، فردی که قصد حمایت از او دارید و همین طور فرزندان وابسته را فراهم کنید فاکتورهای دیگری نیز وجود دارند که می توانند شما را رد صلاحیت کنند مانند این که سابقه کیفری داشته باشید.

مطلب مرتبط
بین ماه‌های آوریل و آگوست ۲۰۲۰ علاقه به مهاجرت کانادایی افزایش داشت

شریک زندگی شما نیز باید برای حمایت شدن، واجد شرایط باشد. آنها باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشند و از نظر پزشکی و سوء سابقه کیفری موردی نداشته باشند. دولت فدرال نیز اعلام می کند رابطه شما باید واقعی و نه بر اساس بدست آوردن وضعیت اقامت دائم باشد.

کانادا یک راهنمای آنلاین درخواست و فهرست مدارک لازم برای افرادی که می خواهند از طریق این فرآیند اقدام کنند را آماده کرده است زمانی که تمام مدارک شما کامل شد میتوانید درخواست خود را ثبت کنید اگر دولت مدارک را ناقص بداند درخواست شما باز پس فرستاده می شود.

اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا برای رسیدگی به درخواست های حمایت از همسر و شریک زندگی دوازده ماه از شما زمان می گیرد، که دو یا سه ماه آن مدت زمان انتظار برای اطمینان از کامل بودن درخواست شما است.

در طول مدت زمان رسیدگی به درخواست اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا درخواست ارائه بیومتریک را می‌کند. و آن‌ها ۳۰ روز زمان خواهند داشت تا مدارک را ارسال کنند.

علاوه بر این، ممکن است از آنها اطلاعات دیگر و یا حضور در مصاحبه نیز خواسته شود.

افرادی که تحت حمایت قرار می‌گیرند برای انجام آزمایشات پزشکی ۳۰ روز زمان در اختیار خواهند داشت.

مطلب مرتبط
مارکو مندیچینو روند های جدید اقامت دائم برای مقمیان موقت در کانادا را بررسی می کند

اداره مهاجرت کانادا به شما اجازه می دهد تا وضعیت درخواست خود را به صورت آنلاین پیگیری و به روزرسانی کنید.

وقتی دپارتمان مهاجرتی در مورد درخواست شما تصمیم گیری کند، دستورالعمل های مربوطه در مورد گام ‌های نهایی که شما و همسر یا شریک زندگی تان باید برای تکمیل فرایند اقامت دائم بردارید به شما ارسال خواهد شد.

اداره مهاجرت کانادا اسناد و مدارک لازم و محل مصاحبه را اطلاع رسانی خواهد کرد. زمانی که به کانادا ورود پیدا کنید، همسر یا شریک زندگی شما رسما تابع دائمی خواهد بود. تنها موردی که باقی می‌ماند انتظار برای گرفتن کارت اقامت دائم از طریق پست است.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram