چطور از خاورمیانه به کانادا مهاجرت کنیم

مردمِ خاورمیانه می توانند از بین 100 مسیر مهاجرتی راهی برای شروع یک زندگی جدید در کانادا پیدا کنند.

بسیاری از مردم خاورمیانه بنابر چند دلیل تصمیم به مهاجرت به کانادا می گیرند. مسیر شهروندی کانادا به مراقبتهای بهداشتی درمانی جهانی، تحصیلات با کیفیت بالا و فرصتهای شغلی منجر می شود.

مردم خاورمیانه معمولا بعنوان نیروی کار متخصص به کانادا مهاجرت می کنند زیرا کانادایی ها معمولا برای حمایت از کمبودهای بازار کار بدنبال مهاجرت هستند. در نتیجه، اکثر مسیرهای مهاجرتی دسته اقتصادی کانادا برای افرادی که دارای تجربه کاری تخصصی هستند مطلوب به نظر می آیند.

نیروی کار متخصص براساس عواملی مانند سن، تجربه کاری، سطح تحصیلات و تسلط زبانی مورد ارزیابی قرار میگیرند. بسیاری از مهاجرانی که کانادا را بعنوان مقصد مهاجرتی خود  انتخاب می کنند تسلط بالایی بر زبان انگلیسی یا فرانسوی دارند. این امر، در زمان مهاجرتشان به کانادا برای آنها یک مزیت محسوب می شود.

اکسپرس انتری نام سیستمی است که دولت فدرال برای مدیریت درخواستهای اقامت دائم از آن استفاده می کند.

مهاجران بواسطه سیستم اکسپرس انتری ، علاقه خود نسبت به مهاجرت به کانادا را عنوان می کنند. با این وجود پیش از ایجاد یک پروفایل در اکسپرس انتری، نامزدها باید برای یکی از سه برنامه مهاجرتی واجد شرایط شناخته شوند: برنامه نیروی کار متخصص خارچی(FSWP)، برنامه تجارتهای تخصصی خارجی(FSTP) و دسته تجربه کانادایی(CEC)

مطلب مرتبط
توقف اعطای شهروندی به نوزادان خارجی؟ 2019

FSWP مناسبترین گزینه برای افرادی به نظر می آید که هرگز در کانادا زندگی نکرده اند.

اگر برای FSWP واجد شرایط  باشید، می توانید یک پروفایل اکسپرس انتری را ایجاد کنید. شما باید یک آزمون تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسوی را تکمیل کنید. شما باید مدارک تحصیلات خارجی خود را مورد ارزیابی قرار دهید.

تمام نامزدها در پول اکسپرس انتری یک امتیاز طبق سیستم رتبه بندی جامع(crs) دریافت می کنند.

هردو هفته یکبار، دولت کانادایی نامزدها با بالاترین امتیازات در پول اکسپرس انتری را برای درخواست اقامت دائم دعوت می کند.

چطور بواسطه PNP مهاجرت کنیم

علاوه براین، برنامه گزینش استانی(PNP) گزینه مهم دیگری برای مردم خاور میانه است که می توانند آنرا به عنوان یک گزینه مهاجرتی مد نظر داشته باشند.  استانها و مناطق در کانادا می توانند افراد را مورد گزینش قرار دهند تا با ورود این افراد به کشور نیازهای اقتصادی را برآورده کنند.

دو راه وجود دارد که نامزدها از طریق آن می توانند یک گزینش استانی دریافت کنند. آنها می توانند بطور مستقیم برای روند خاص PNP درخواست دهند، یا ممکن است بواسطه سیستم اکسپرس انتری برای یک گزینش استانی درخواست دهند.

این بدان معناست که داشتن پروفایل اکسپرس انتری گزینه های بیشتری در اختیاراتان قرار می دهد، همچنانکه ممکن است از طریق دولت فدرال یک دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم را دریافت کنید ، یا ممکن است یک دعوت نامه برای درخواست  گزینش استانی دریافت کنید.

مطلب مرتبط
مارکو مندیچینو، نزد انجمن مهاجرتی کانادا حضور یافت

اینها تنها روشهایی نیستند که مردم خاورمیانه می توانند از آنها برای مهاجرت به کانادا استفاده کنند. درواقع، مردم خاور میانه بیش از 100 گزینه نیروی کاری متخصص دارند که می توانند برای ادامه اهداف مهاجرت کانادایی خود از آنها استفاده کنند.

تاریخچه مردم خاورمیانه که به کانادا ورود پیدا کردند

اولین موج مهاجرت خاور میانه از کشورهای  سوریه و لبنان در سال 1882 بود.

صدها هزار نفر از مردم خاورمیانه در حال حاضر در کانادا زندگی می کنند.

علارغم  شیوع ویروس کرونا، کانادا هنوز در حال رسیدگی به درخواستهای اقامت دائم است. پذیرش مهاجران در کانادا یک امر مهم برای جبران ضررهای اقتصادی پس از اتمام دوران شیوع ویروس کرونا خواهد بود.

درواقع، کانادا به دنبال اینست که تا پایان سال 2022، به ازای هر برنامه ی مهاجرتی 2020-2022 بیش از یک میلیون مهاجر را در کشور بپذیرد.

کانادا را به کشور خود تبدیل کنید

مهاجران خاور میانه و عربستان می توانند به شبکه های اجتماعی موجود ملحق شوند، و در بازار کار کانادایی وارد شوند و به همین ترتیب با جامعه کانادایی ادغام شوند.

چندین موسسه مذهبی وجود دارند که در کانادا هستند که شامل کلیساها، مسجدها و معابد مختلف می شود.

در طی قرن گذشته چندین مکان مذهبی در سرتاسر کانادا ساخته شدند، که شامل کلیساهای مِلکیت و مارونیت می شوند. اولین کلیسای ارتدکس کوپتیک در سال 1965 ساخته شد و اولین مسجد در کانادا، به نام مسجد الرشید، در سال 1938 در ادمنتون ساخته شد.

مطلب مرتبط
برنامه والدین و پدربزرگ و مادربزرگ های ۲۰۲۰ هفته گذشته بسته شد

علاوه براین موارد، روشهای بسیاری برای ارتباط با اعضای دیگر یک انجمن مهاجر وجود دارد که شامل گروه های فیسبوک و مراکز گروه های خاص منطقه ایی در سرتاسر کشور است.

شایان ذکر است که ارتباطات با اصالت پیشینیان مهاجران اغلب در رویدادهای مربوط به انجمن ها  پابرجا باقی می ماند. اینها رویدادهایی هستند که ممکن است بر اقدامات مذهبی، غذا، رقص و یا موسیقی تمرکز کنند. همچنین رستورانهای بسیاری با غذاخای خاور میانه در کانادا وجود دارد. در نتیجه مهاجران  احساس می کنند کانادا خانه خودشان است.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram