چطور از امارات متحده عربی به کانادا مهاجرت کنیم

خارجیان ساکن امارات متحده عربی بیش از ۱۰۰ گزینه مهاجرت کانادایی برای انتخاب پیش روی خود دارند.

هر ساله هزاران تبعید شده که در امارات زندگی می کنند برای مهاجرت به کانادا درخواست می دهند.

در واقع امارات پس از کانادا، هند، ایالات متحده و نیجریه، پنجمین کشور محبوب محل زندگی نامزدهای موفق اکسپرس انتری است.

بسیاری از افرادی که از امارات مهاجرت می‌کنند تبعید شدگان در آنجا هستند. وقتی بحث درخواست برای مهاجرت از امارات مطرح می شود شهروندان امارات و رانده شدگان خارجی برابر در نظر گرفته می‌شوند.

گرچه امارات از کیفیت بالای زندگی برخوردار است بسیاری از افراد بنا بر چند دلیل تصمیم می گیرند به کانادا مهاجرت کنند.

این دلایل شامل روشی برای رسیدن به شهروندی، دریافت خدمات سلامت جهانی، تحصیل با کیفیت بالا و فرصت های شغلی و طبیعت زیبا است.

محبوب ترین روش برای تبعید شدگانی که در امارات زندگی می‌کنند و همینطور شهروندان اماراتی برای مهاجرت به کانادا بعنوان نیروی کار ماهر است.

کانادا به دنبال پذیرش بیش از یک میلیون مهاجر جدید تا پایان سال ۲۰۲۲ است.

گرچه شروع ویروس کرونا روند مهاجرت را کند کرده است اما کانادا همچنان به رسیدگی به درخواست‌های نیروی کار ماهر ادامه می‌دهد.

نیروهای کار متخصص بر اساس چند عامل مانند سن،تجربه کاری،تسلط بر زبان و سطح تحصیلات مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. اکثر مهاجران از امارات سطح زبان انگلیسی خوبی برخوردار هستند. و به همین دلیل در زمان درخواست اقامت دائم از مزیت مضاعفی برخوردار هستند.

مطلب مرتبط
بین ماه‌های آوریل و آگوست ۲۰۲۰ علاقه به مهاجرت کانادایی افزایش داشت

اکسپرس انتری

سیستمی که دولت فدرال برای مدیریت درخواست های اقامت دائم مورد استفاده قرار می‌دهد اکسپرس انتری نامیده می‌شود.

به واسطه این سیستم نیروی کار متخصص می تواند علاقه خود به مهاجرت به کانادا را ثبت کند.

نامزد های علاقمند باید برای یکی از برنامه های مهاجرتی واجد شرایط شناخته شوند: برنامه نیروی کار متخصص خارجی (FSWP), برنامه تجارت تخصصی خارجی (FSTP), دسته تجربه کانادایی (CEC).

اگر قبلا در کانادا زندگی نکرده‌اید بهترین شانس شما برای تایید صلاحیت برای برنامه اکسپرس اینتری تحت FSWP خواهد بود.

افراد واجد شرایط می‌توانند در اکسپرس انتری پروفایل خود را تشکیل دهند.

شما ملزم هستید تا یک آزمون تسلط در زبان انگلیسی یا فرانسه را ارائه دهید. همچنین باید مدارک تحصیلی خارجی خود را مورد ارزیابی قرار دهید.

با این وجود باز کردن یک پروفایل اکسپرس انتری رایگان است.

بر اساس پروفایل اکسپرس انتری شما یک امتیاز رتبه بندی جامع دریافت می کنید.

هر دو هفته یکبار دولت کانادا نامزدها با بالاترین رتبه ها را برای درخواست اقامت دائم دعوت می‌کند. حتی با محدودیت‌های سفر اعمالی، کانادا  برای افرادی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند دعوت نامه ها را ارسال می‌کند. این بدان دلیل است که کانادا اهمیت بالای جبران وضعیت اقتصادی پس از دوره ویروس کرونا را به خوبی می داند.

مطلب مرتبط
در سال 2020 مهاجران کانادا در کجا اقامت پیدا کردند?

PNP

یک گزینه دیگر برای افرادی که از امارات متحده عربی مهاجرت می‌کنند برنامه گزینش استانی (PNP) است. PNP به استان‌ها و مناطق توانایی گزینش نیروی کار متخصص خارجی را می دهد تا نیازهای اقتصادی آنها را برآورده کنند.

نامزدها می‌توانند به طور مستقیم برای یک روند خاص گزینش استانی درخواست خود را ارائه دهند. علاوه بر این باز کردن یک پروفایل اکسپرس انتری گزینه های بیشتری را پیش روی شما قرار میدهد. زمانی که شما در پول اکسپرس انتری هستید ممکن است یک دعوت نامه درخواست اقامت دائم دریافت کنید یا ممکن است برای یک گزینش استانی یک دعوتنامه دریافت کنید، اگر منطقه یا استانی به پروفایل شما علاقمند باشد میتواند برای شما یک دعوتنامه ارسال کند.

بیش از ۱۰۰ گزینه

شهروندان امارات و تبعیدشدگان خارجی آنجا بیش از ۱۰۰ گزینه برای نیروی کار در اختیار دارند. جدا از اکسپرس اینتری و برنامه گزینش استانی کانادا برنامه های مهاجرت نیروی کار متخصص بسیاری را دارد که افراد از امارات متحده عربی می توانند از آنها بهره مند شوند.