پورتال آنلاین جدید به اقامت دائم سرعت می بخشد

فرایند الکترونیکی جدید فرایند ورود به کشور را برای مقیمان دائم سرعت می بخشد.

جدیدترین خبرها حکایت از این دارند که متقاضیان اقامت دائم کانادا در اکثر موارد می توانند بدون نیاز به دیدار حضوری از طریق پورتال جدید مصاحبه خود را انجام دهند.

این سیستم جدید به عنوان بخشی از اقدامات ویژه کانادا در جهت مبارزه با کرونا ایجاد شده است. وزیر مهاجرت کانادا آقای مارکو مندچینو گفته است که این فرایند جدید زمان ورود دارندگان اقامت دائم جدید به کانادا را به میزان زیادی کاهش می دهد.

این پورتال به دارندگان اقامت دائم جدید اجازه می دهد تا اطلاعات خود را با اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا به اشتراک بگذارند. دارندگان اقامت دائم جدید همچنین می توانند حضور خود در کانادا را اعلام کنند، نشانی خود را تایید کنند، عکس جدیدی ارائه کنند که برای کارت اقامت دائمشان استفاده می شود و به مدرک اقامت دائم خود دسترسی پیدا کنند.

این پورتال برای بررسی وضعیت متقاضی نیست چرا که از حساب اداره مهاجرت که متقاضیان اطلاعات خود را در آن وارد می کنند جداست. هر فرد باید پروفایل خود را داشته باشد. اعضای خانواده هر یک می بایست نام کاربری و رمز عبور خود را داشته باشند. نمایندگان کاربران نمی توانند از طرف آنها به پورتال دسترسی داشته باشند.

مطلب مرتبط
استخدام کارگر خارجی در کانادا

اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا در ماه اکتبر برای آزمایش این سیستم دعوت نامه هایی را برای متقاضیان صادر کرد. این پورتال توسط شرکت Deloitte ایجاد شده است؛ دفتر مرکزی این شرکت چندملیتی در کاناداست.

 

این پورتال چگونه کار می کند

وقتی درخواست مهاجرت شما تایید شد اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا دعوت نامه ای برایتان ارسال می کند تا تایید کند که آیا شما می خواهید از این پورتال استفاده کنید یا خیر و نیز آدرس ایمیل شما و تمامی آدرس های ایمیل افراد را که در درخواست اعلام شده تایید کند.

سپس اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا برای شما حسابی ایجاد خواهد کرد، از این جهت که خودتان نمی توانید حساب ایجاد کنید. پس از آنکه پاسختان به دعوت نامه را دریافت کردید ایمیل دیگری برایتان ارسال خواهند کرد که حاوی لینکی به پورتال است و دستور العمل های ورود نام کابردی و رمز عبور موقت است.

سپس می توانید وارد شوید و رمز عبور مخصوص خود را بسازید و تایید کنید که در کانادا هستید و نشانی پستی و عکس خود را بارگذاری کنید. اداره مهاجرت کانادا سپس تایید می کند و عکس شما را می پذیرد و می توانید وارد پورتال شوید و از پذیرفتن یا رد عکس مطلع شوید. وقتی عکس پذیرفته شد نهایتا ظرف یک هفته کارت اقامت دائم خود را دریافت خواهید کرد. اداره مهاجرت کارت اقامت دائم را به همان نشانی کانادایی تان که در پورتال وارد کرده اید خواهد فرستاد.

مطلب مرتبط
شروع کلاس های حضوری دانشگاه های کانادایی در پاییز پیش ‌رو

عکس ها باید شرایطی که اداره مهاجرت کانادا اعلام کرده است را دارا باشند. اگر بیش از حد تیره باشند، اجزای صورت معلوم نباشند یا عکس تار باشد پس فرستاده می شوند. اداره مهاجرت در صورت وجود مشکل در رابطه با کارت اقامت دائم با شما تماس خواهد گرفت.