پنج توصیه مهم برای پر کردن اپلی کیشن ویزیتور ویزا

کانادای زیبا، مردم خیلی دوست دارند به دیدنت بیایند.

کانادا با مساحتی به اندازه یک قاره، هر سال به میلیونها ویزیتور خوشامد می گوید. در سال 2016 کانادا میزبان بیش از 18 میلیون توریست بود. بازدیدکنندگان می آیند تا شهرهای مالتی کالچر، طبیعت بکر و دست نخورده، حیات وحش زیبا، و کوهستانها و آبشارهای پرشکوه کانادا را تجربه کنند.

ویزیتور ویزا
پاسپورت شما اگر از یکی از کشورهایی باشد که نیاز به دریافت ویزای کانادا ندارند، برای سوار شدن به هواپیما و عزیمت به کانادا فقط به یک مجوز الکترونیکی سفر یا eTA – Electronic Travel Authorization نیاز دارید.

اما اگر از اتباع کشورهایی باشید که دارای معافیت ویزا از کانادا نیستند قبل از سفر به کانادا باید برای دریافت ویزای بازدید (Visitor Visa) اقدام کنید.

در سالهای اخیر کانادا متقاضیان ویزیتور ویزا را تشویق می کند برای ویزای مالتی پل multiple entry اپلای کنند، این ویزا معمولا برای مدت زمان باقیمانده تا انقضای پاسپورت شما صادر می شود. در نگاه اول، ویزای ویزیتور در مقایسه با انواع دیگر ویزاها یا اپلی کیشن های مهاجرت، ساده به نظر می رسد. ویزیتور ویزا به فرم های کمتری نیاز دارد و سریعتر رسیدگی و تکمیل می شود.

با این حال یک اشتباه ساده در اپلی کیشن می تواند منجر به آن شود تا نامه ای دریافت کنید که می گوید اپلی کیشن شما رد شده. پس پروسه مذکور چندان هم ساده نیست، بخصوص وقتی بخواهیم دوباره اپلای کنیم و ببینیم پاک کردن آثار پاسخ منفی قبلی چقدر سخت است.

پنج توصیه
در اینجا برای پرهیز از اشتباهات رایج که هنگام اپلای کـردن برای ویزیتور ویزا روی می دهد، پنج توصیه برایتان دارم:

1ـ راه میانبر وجود ندارد:
با آگاهی کامل به شرایط مورد نیاز، اپلای کنید. اگر برای خودتان و یا برای اعضای خانواده تان اپلای می کنید، از تمام شرایط مورد نیاز برای اپلای کردن اطلاع حاصل کنید و مطمئن شوید که شرایط مورد نیاز را دارا هستید؛ به تجربیات دوستان یا دیگر اعضای فامیل تکیه نکنید چرا که شرایط هر کس متفاوت است و آنها هنگام «راهنمایی» دادن به شما شاید از همه شرایط شما آگاه نباشند. بارها شده که افرادی با من تماس گرفته و گفته اند همه کارهایی را که دیگری انجام داده و ویزا گرفته انجام داده اند ولی تقاضایشان رد شده است.

مطلب مرتبط
دولت کانادا اولویت های جدید مهاجرتی را منتشر می کند

پس حتما وقت کافی برای مرور و اطلاع از همه شرایط قانونی مورد نیاز وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی اختصاص دهید و در صورت لزوم برای کسب اطلاعات کافی و دقیق دربـاره وضعیـت خودتـان از کارشناسان دارای صلاحیـت در امـور مهاجـرت کمـک بگیرید.

2ـ مدارک حرف اول را می زنند
هر اپلی کیشنی برای ویزیتور ویزا شامل فرمها و مدارک مختلف است. این به عهده شماست که افسر ویزا را متقاعد کنید که مشخصات لازم برای دریافت ویزیتور ویزا را دارید و در پایان سفرتان کانادا را حتما ترک می کنید. پس باید برای تضمین گفته های خود مدارک لازم را ارائه دهید، مدارکی که موقعیت و وضعیت و وابستگی های شما در کشور زادگاهتان، و همچنین دلایل سفرتان به کانادا، و همچنین منابع تامین هزینه های سفرتان را نشان دهند.

نباید فرض را بر این بگذارید که افسر ویزا لزوما با نظر مساعد به اپلی کیشن شما نگاه خواهد کرد؛ این شما هستید که باید تمام کوشش لازم برای متقاعد کردن افسر ویزا را از طریق مدارکی که بر واجد شرایط بودن شما دلالت دارند، به عمل آورید.

3ـ صداقت بهترین راهکار است
شما باید اپلی کیشن ویزیتور ویزا را به شکل کاملا درست و صادقانه تکمیل کنید. خیلی وقتها از من می پرسند: «چه اهمیتی دارد که تاریخ های تولد پدر و مادرم را درست وارد کنم؟» و یا «آیا واقعا لازم است بدانند بیست سال پیش دقیقا در چه تاریخی از دانشگاه فارغ التحصیل شده ام؟»

مطلب مرتبط
اسکوشیابانک چطور از شما به عنوان یک تازه وارد به کانادا حمایت می کند

پاسخ این است: تک تک سئوالات در فرم ها و اپلـی کیشـن شمـا مهـم هستنـد و به حساب می آیند و باید با صداقت کامل پاسخ داده شوند. هر اطلاعات غلطی در فرم های شما، چه مهم باشند و چه غیرمهم، به عمد وارد شده باشند یا به اشتباه، می توانند نشانه معرفی نادرست شما misrepresentation تلقی شوند.

و اگر نشانه ای از معرفی نادرست شما پیدا شود، می تواند تبعات بسیار جدی داشته و اغلب سبب می شود که تا سالها نتوانید دوباره برای ویزا اقدام کنید. این نکته بسیار مهم است زیرا قانون مهاجرت کانادا عدم اطلاع شما از قانون و یا عدم آگاهی شما از اطلاعاتی که از سوی شما در فرمهای شما قید شده را دفاع موجهی نمی شناسد، بلکه شما را مسئول همه اطلاعاتی که توسط شما و یا به نمایندگی از طرف شمـا در اپلـی کیشـن تـان قید شده می شناسد.

بنابر این قبل از ارائه هر گونه فرم و اپلی کیشنی به وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی، تمامی اطلاعات را چک و چک مجدد کنید تا اطمینان حاصل کنید همه اطلاعات و مدارک مرتبط با اپلی کیشن تان کامل و صحیح هستند.

4ـ پرونده ویزیتور ویزای شما برای همیشه نگهداری می شود
هنگام اپلای کردن برای ویزیتور ویزا به یاد داشته باشید که اطلاعاتی که ارائه می دهید برای همیشه در پرونده شما باقی می ماند.

بنابر این وقت اضافی ای که صرف گردآوری اطلاعات صحیح و مدارک دقیق می کنید، به هدر نداده اید و ثمره اش به خود شما باز می گردد.

متقاضیان زیادی را دیده ام که بعد از بازدید از کانادا تمایل پیدا کرده اند به کانادا مهاجرت کنند و یا برای تحصیل یا کار به کانادا بیایند، ولی متوجه شده اند اطلاعاتی که برای ویزیتور ویزا ارائه داده اند (و یا از طرف آنها ارائه شده) به درستی تجارب کاری، تحصیلات، یا حتی اطلاعات اعضای خانواده شان را منعکس نکرده.

مطلب مرتبط
دانشجویان بین المللی که نمی توانند شرط تجربه کار کانادایی را داشته باشند فرصت دیگری بدست می آورند.

این اطلاعات ناصحیح یا ناقص می تواند موانع حقوقی جدی برای این افراد ایجاد کند و می تواند نشانه معرفی نادرست misrepresentation تلقی شود.

اگر شخص دیگری اپلی کیشن شما را آماده می کند، همیشه از او بخواهید یک کپی از اپلی کیشن و فرمها را قبل از ارائه آنها، به شما بدهد تا بازبینی کنید و همیشه یک کپی از همه فرمها و مدارک را نزد خود نگه دارید.

5ـ اگر شیرین تر از آن است که حقیقت داشته باشد، پس احتمالا حقیقت ندارد
بسیار دیده می شود که افرادی بدون لایسنس، و بدون صلاحیت کافی وعده می دهند تا در مقابل مبلغی گزاف ویزیتور ویزا برای متقاضیان دریافت کنند.

پیوستـه متقاضیانی با من تماس می گیرند و می گویند هزاران دلار برای دریافت ویزیتور ویزا پرداخت کرده اند اما آن را دریافت نکرده اند. در مواردی متقاضیان پس از ورود به کانادا دریافته اند که اطلاعات غلطی از طرف آنها برای تهیه ویزیتور ویزا ارائه شده.

مراقب قولهایـی کـه از سوی این افراد داده می شود باشید؛ و همانگونه که در مثل انگلیسی زیر می گویند:
If it sounds too good to be true, it probably is اجازه ندهید که طعمه چنین کلاهبرداری هایی شوید. آنچه به شما گفته می شود را به دقت بررسی کنید و برای مساعدت مطمئن شوید به کسی مراجعه می کنید که یا وکیل با صلاحیت مهاجرت و یا مشاور مهاجرت دارای لایسنس و دارای سوابق قابل تایید و به اثبات رسیده می باشد.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram