پرونده مهاجرت پس از کرونا ویروس و علیه

در اواخر فوریه و اوایل مارس سال جاری ، وزیر مهاجرت کانادا ، مارکو مندیچینو چندین اعلامیه عمومی انجام داد که در آن اعلام کرد که این کشور باید همچنان به افزایش خود ادامه دهد سطح مهاجرت برای حمایت از رونق اقتصادی آن است.

کمی کسی را در زمان اظهارات مندیچینو چه ویرانی باعث کاهش ویروس ویروس در کانادا و در سراسر جهان خواهد شد.

در آن زمان ، COVID-19 برای بسیاری از ما یک تحقق بود اما این بیماری همه گیر از هر کانادایی به یک شکل یا شکل دیگر تأثیر پذیرفته است.
به دلیل تصمیم گیری صحیح برای قرار دادن امنیت عمومی بیش از همه ، اقتصاد کانادا مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

کانادا یک کشور با نظارت و ثروتمند است ، بنابراین سرانجام اقتصاد آن بهبود می یابد.

با این حال ، شما نمی توانید زندگی انسان را بازیابی کنید ، به همین دلیل ما می توانیم همه تلاش خود را برای محافظت از تک تک افراد این کشور انجام دهیم.

هنگامی که همه گیر پشت سر ما قرار گرفت ، توجه مردم به این تغییر خواهد کرد که چگونه می توان اقتصاد کانادا را روی پاهای خود برگرداند ، و احتمالاً مهاجرت یک موضوع اصلی بحث خواهد بود.

COVID-19 تغییر جمعیتی کانادا را تغییر نمی دهد

علیرغم تأثیر اقتصادی کوروی ویروس ، کانادا هنوز جمعیتی به سرعت در حال پیر شدن و میزان تولد پایین دارد.

کانادا یکی از قدیمی ترین جمعیت جهان و یکی از پایین ترین نرخ تولد در جهان است. میزان تولد ما به قدری کم است که برای حفظ اندازه جمعیت کافی نیست

مطلب مرتبط
امتیاز شما برای اکسپرس انتری کافی نیست؟ با یک روش ساده‌تر برای اقامت کانادا اقدام کنید

ارتقاء میزان زاد و ولد بالاتر در سراسر جهان غربی از جمله در کبک سعی شده است اما اثبات نشده است که بسیار مؤثر باشد زیرا خانواده ها امروزه به سادگی فرزندان کمتری را ترجیح می دهند.

ترکیبی از جمعیت پیری و نرخ پایین تولد ، رشد اقتصادی کانادا و حمایت از هزینه های اجتماعی را در زمانی که هزینه های اجتماعی بالا می رود ، برای کانادا دشوارتر خواهد کرد.
به عنوان مثال ، ارائه خدمات درمانی به سالمندان کانادا گران تر می شود. سالمندان همچنین هزینه کمتری را خرج می کنند و این بدان معناست که آنها به اندازه افراد جوان فعالیت اقتصادی ندارند.

بسیاری از کانادایی ها سال های آینده نیروی کار را ترک می کنند. در حقیقت ، همه 9 میلیون کودک بوم کانادا تا سال 2030 به سن بازنشستگی خواهند رسید

با کمتر کارگر ، کانادا تعداد کمتری برای تولید کالا و خدمات ، فعالیت اقتصادی با مصرف کالاها و خدمات و پرداخت کنندگان مالیات کمتر خواهد داشت.

در اینجا جایی است که مهاجران چنین نقش محوری پس از عروق را پرداخت می کنند

چگونه می توان اقتصاد کانادا را پس از همه گیری رشد داد

افزودن تعداد بیشتری از کارگران به نیروی کار و استفاده از کارآمدتر کارگران ، دو روش برای رشد اقتصادی کانادا است.

کانادا باید از منابع استعدادی کم مصرف مانند زنان ، افراد بومی ، افراد دارای معلولیت ، سالمندان و کارگران معلول از جمله جوانان استفاده کند. این یک ضرورت اقتصادی و اخلاقی است ، با این حال هنوز هم برای جبران کامل تمام 9 میلیون کودک بومی که به زودی به سن بازنشستگی می رسند کافی نخواهد بود.

مطلب مرتبط
برنامه کاندیدای استانی منیتوبا بزرگترین دراو سال جاری خود را برگزار می‌کند

از این رو ، مهاجرت نقش مهمی در پیشبرد رشد نیروی کار کانادا در سالها و دهه های بعدی خواهد داشت.

تا اول نوامبر st ، وزیر مندینچو باید برنامه سطح مهاجرت کانادا را اعلام کند. در حال حاضر کانادا حداقل 341000 مهاجر در سال هدف قرار می دهد

استدلال می تواند برای حفظ و تقویت این سطح باشد

پرونده علیه مهاجرت

با مشروعیت می توان ادعا كرد بهتر است كه مهاجرت را پس بگیریم تا اقتصاد بهبود یابد. ما باید کار کانادایی ها را به سر کار برگردانیم و نمی خواهیم در مواقعی که پیدا کردن شغل برای آنها دشوارتر باشد ، از مهاجران استقبال کنیم.

علاوه بر این ، ممکن است مردم کانادا به عنوان یک طرفدار استقبال از میزان بالای مهاجرت در دوره بیکاری زیاد نباشند. نگرش عمومی در مورد مهاجرت از زمان آغاز این بیماری همه گیر نشده است ، اما با رفاه اقتصادی کانادایی ها که اکنون مورد تهدید قرار گرفته اند ، سیاست های مهاجرت کانادا ممکن است با دقت بیشتری روبرو شود.

پرونده مهاجرت

برعکس ، می توان به طور مشروعیت استدلال کرد که بازگشت کانادایی ها به کار و استقبال از مهاجران یک دو طرفه نیست و در واقع می تواند مکمل باشد.

حفظ سطح بالای مهاجرت ، فعالیت اقتصادی را پشتیبانی می کند زیرا مهاجران با پس انداز وارد می شوند و برای املاک مسکن ، حمل و نقل ، ارتباط از راه دور ، پوشاک ، اوقات فراغت و سایر مواردی که شغل کانادایی را پشتیبانی می کند ، باید هزینه کنید.

مطلب مرتبط
عشق مرزی نمی شناسد: نحوه اسپانسر کردن همسر – قسمت دوم

همچنین به یاد داشته باشید که نگرانی اصلی در بین کسانی که از مهاجرت مضطرب هستند تمایل به این است که افراد تازه وارد ، بافت اجتماعی و فرهنگی جوامع غربی را تهدید می کنند. این نگرانی ، که هیچ ارتباطی با بیماری همه گیر فعلی ندارد ، غالباً بیش از نگرانی های اقتصادی حاکم است.
به عبارت دیگر ، ممکن است با این فرض اشتباه کنیم که وضعیت ضعیف تر اقتصاد تأثیر عمده ای بر روی احساسات عمومی خواهد گذاشت. کسانی که به دلیل مزایای مهاجرت فروخته می شوند ممکن است در گوشه خود بمانند ، در حالی که شکاکان ها در گوشه خود قرار دارند.

اقتصاد کانادا فقط در حال پرتاب همه سیلندرها بود

ما نباید فراموش کنیم که اقتصاد کانادا فقط چند ماه پیش ، قبل از همهگیری ، همه سیلندرها را آتش می زد.

نرخ بیکاری در کانادا به پایین ترین رکورد رسیده بود

این به ما می گوید که پس از پرداختن به این بحران بهداشت عمومی (به عنوان مثال ، واکسن ایجاد شده است) ، بهبود اقتصادی کانادا تسریع می شود ، و بسیاری از کارگران به دست آوردن یک زندگی صادقانه باز می گردند.

مدتها قبل ، کانادا به رکورد پایین بیکاری و بازگشت مهاجرت دوباره برای سلامتی اقتصادی آن مهم خواهد بود.

Kareem El-Assal مدیر سیاست و استراتژی دیجیتال در CanadaVisa است.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram