ردکردن این
ویروس کرونا در مقایسه با بحران اقتصادی ۲۰۰۸ بیکاری های طولانی مدت بیشتری را به وجود می آورد

تاریخ انتشار

بیکاری یکی از نتایج تطبیق یافتن مشاغل با محدودیت های مربوط به ویروس کرونا و شیوع آن در دنیا و کانادا است.

تعداد تابعانی که در کانادا با بیکاری طولانی مدت روبرو هستند در پایان سال ۲۰۲۰ افزایش شدیدی داشت.

بیکار شدن برای ۲۷ هفته یک بیکاری طولانی مدت در نظر گرفته می شود. کانادا در ماه سپتامبر و اکتبر ۲۰۲۰، در پی از بین رفتن مشاغل بسیاری در ماه مارس و آوریل، وقتی که به خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بسیاری از مشاغل و شرکت ها بسته شدند، شاهد افزایش این رقم بود.

پس از هشت ماه شیوع ویروس کرونا، کانادا نرخ بیکاری طولانی مدت بیشتری را نسبت به رکود اقتصادی ۲۰۰۸ داشته است. در ماه دسامبر تعداد افرادی که در کانادا برای طولانی مدت بیکار شدند ۴۹۳ هزار بود که تنها کمتر از یک سوم تمام افراد بیکار بود.

با افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در دوره زمستان محدودیت‌ های جدی ‌تری در حوزه سلامت و بهداشت پیش گرفته شد، مانند دستور ماندن در خانه، تعطیلی ها و خاموشی های زودهنگام در اکثر استان های کشور. در نتیجه جبران وضعیت اقتصادی در کانادا کند شد.

در ماه دسامبر ۲۰۲۰ نرخ اشتغال برای اولین بار از ماه آوریل افت پیدا کرد. تا پایان سال ۲۰۲۰ تعداد نیروهای کاری که تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته بودند ۱.۱ میلیون نفر بود و این شامل افرادی بود که شغل خود را از دست داده بودند یا شاهد کاهش ساعات کاری خود بودند.

شیوع ویروس کرونا چطور افراد و مشاغل را تحت تاثیر خود قرار داد

در نتیجه ی رکود اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا فعالیت‌های اقتصادی تجارت ها و افراد تحت تاثیر قرار گرفته است. برخی از افراد ممکن است نتوانند مانند شرایطشان قبل از شیوع ویروس کرونا هزینه صرف کنند. برای مشاغلی که می توانستند قابلیت های دیجیتال خود را توسعه دهند بسیاری از کارکنان کار از منزل را آغاز کردند. ممکن است مشاغل به خاطر افزایش ابهامات در وضعیت اقتصادی و مشکلات مالی نتوانند برنامه های کاری خود را توسعه دهند. فعالیت های اقتصادی عمومی با تطبیق کانادا با شرایط جدید تغییر پیدا کردند.

نمایش خبر  نرخ رشد جمعیت کانادا در سال ۲۰۲۰ به سطح WWI افت پیدا می ‌کند

فعالیت های تجاری به کرّات به خاطر بازگشایی و بسته شدن آنها دچار اختلالات بسیاری شدند. بسیاری از این مشاغل هنوز در تلاشند تا بتوانند خود را با محدودیت های ویروس کرونا تطبیق دهند. اما با مشکلات و دشواری هایی رو به رو هستند. این ممکن است موجب شود که برخی از شرکت ‌ها یا تجارت ها تعدیل نیرو کنند.

تحقیقات کانادایی در مورد شرایط تجارت ها فاکتورهای اصلی که موجب استرس و شرایط تنش زا برای تجارت ها می شود را مشخص کرد.

در میان افرادی که پاسخ دادند ۳۰% نمی‌توانستند پیش ‌بینی کنند تا چه مدت در سطح درآمد جاری خود به کار ادامه خواهند داد. ۶ درصد دیگر برآورد کردند که برای کمتر از سه ماه در شغل خود با درآمد موجود خواهند ماند. ۵ درصد دیگر پیش بینی ورشکستگی یا بسته شدن شغل شان را پیش بینی کردند.

 

دلیل مثبت نگری: تمام کانادایی‌ها تا سپتامبر سال ۲۰۲۱ واکسیناسیون می شوند

برای چند ماه آخر، نخست وزیر کانادا، جاستین ترودو، و نهاد سلامت عمومی و کانادا تاکید کرده اند که تمام کانادایی هایی که می خواهند واکسن ویروس کرونا را دریافت کنند تا سپتامبر ۲۰۲۱ این شرایط برای آنها فراهم خواهد بود.

به تنهایی با واکسن ویروس کرونا از شرکت فایرز و مدرنا کانادا انتظار دارد تا پایان ماه دسامبر ۳۶ میلیون کانادایی را واکسیناسیون کند. با این وجود نهاد و سلامت به کانادا در مراحل آخر بررسی واکسن آسترازناک ویروس کرونا است.

در صورت موفقیت کانادا توافق می‌کند تا واکسن ها از این شرکت جدید را دریافت کند.

نمایش خبر  کانادا 7300 درخواست مهاجرتی بیشتر نسبت به میزان مورد نظر برای روند فارغ التحصیل بین المللی پذیرفت