ردکردن این
وزیر مهاجرت کانادا وضعیت ویروس کرونا را به روز رسانی می کند

تاریخ انتشار

وزیر مهاجرت مارکو مندیچینو نگرش‌های جدید در مصاحبه های تلویزیونی اخیرا مطرح می کند.

وزیر مهاجرت کانادا، اخیراً در یک برنامه تلویزیونی به نام اجندا، نگرش های جدید در مورد وضعیت سیستم مهاجرتی کشور را عنوان کرد.

در این مصاحبه ۲۰ دقیقه ای او در مورد موضوعات مختلفی در زمینه مهاجرت صحبت کرد و توضیح داد که دولت فدرال چگونه می خواهد تاثیر ویروس کرونا بر مهاجرت را مدیریت کند.

موضوعات بحث شده عبارتند از:

  • برنامه سطوح مهاجرتی ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳
  • شهروندی کانادا
  • برنامه کاندیدای شهری
  • برنامه سطوح مهاجرتی ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳

مندیچینو عنوان کرد که دولت کانادا قصد داشت اقدامات مربوط به شیوع را ادامه دهد. شیوع میتواند موجب توقف یا کاهش مهاجرت شود. در عوض کشور تصمیم گرفته است تا در طول دوران شیوع ویروس کرونا و تا پس از آن برای حمایت از آینده کشور پذیرای مهاجران در کشور باشد. بدین ترتیب کانادا قصد دارد تا هر سال ۴۰۰ هزار مهاجر را در کشور بپذیرد. به گفته او از آنجایی که مهاجران برای ایجاد شغل در کانادا و کمک به نیازهای بازار کار مهم کشور در خدمات ضروری نقش تعیین کننده ای دارند باید با این هدف اقدام کرد.

زمانی که پرسیده شد آیا با در نظر گرفتن محدودیت های ناشی از ویروس کرونا برای سفر به کانادا و اختلالات پیش آمده این اهداف واقعی به نظر می‌آیند یا خیر، وزیر جواب مثبت داد و گفت تا زمانی که در طول دوران شیوع ویروس کرونا اداره مهاجرت کانادا در حال نوآوری است این اهداف عملی هستند. علاوه بر این شیوع ویروس کرونا فرصتی برای کانادا ایجاد می‌کند تا نیروهای کار موقت خارجی و دانشجویان بین المللی را وارد جمعیت بومی کشور کرده و تغییر وضعیت آنها به اقامت دائم را برای آنها آسان کند.

نمایش خبر  استخدام در کانادا برای اولین بار از ماه آوریل کاهش می یابد

 

شهروندی کانادا

با بحث و بررسی یک برنامه جدید که به تابان دائمی واجد شرایط اجازه می دهد تا درخواست شهروندی کانادایی خود را به صورت آنلاین ثبت کنند. متیچینو اعلام کرد این فرآیند به خوبی پیش می‌رود و کانادا تنها کشوری است که جشن های شهروندی آنلاین را برگزار می‌کند. دیدگاه او برای سیستم مهاجرتی برای مجازی شدن تمام فرآیند های مهاجرتی بعد از شیوع ویروس کرونا است.

یکی از اولویت های ذکر شده در نامه دستوری دسامبر ۲۰۱۹ مندیچینو، صرف نظر کردن از دستمزدهای شهروند کانادایی است. سوال در مورد وضعیت تعهد، مندیچینو تایید کرد که او امیدوار بود تاکنون پیشرفتی حاصل شود. در حالی که این موضوع را مطرح نکرد، تاخیر در اجرا و تکمیل این تعهد به نظر می‌آید که از شرایط شیوع ویروس کرونا ناشی می شود. به گفته او بسیار علاقمند است تا موانع را برای تازه واردان به کشور کاهش دهد و تمایل دارد در آینده صحبت بیشتری در مورد موضوع شود.

 

برنامه کاندیدای شهری

یکی دیگر از اولویت های دستوری دسامبر ۲۰۱۹ راه اندازی برنامه کاندیدای شهری برای کمک بیشتر و تشویق مهاجران برای اقامت در شهرهای کوچکتر کانادا است. وی با اشاره به اقداماتی مانند پایلوت مهاجرتی آتلانتیک و پایلوت مهاجرتی شمالی و روستایی وزیر عنوان کرد بر این باور است که برنامه کاندیدای شهری برنامه دیگری از دولت فدرال آن است که به تازه واردان این امکان را می دهد تا زندگی خود در مناطق کوچکتر کانادا را آغاز کنند. اداره مهاجرت کانادا در فرایند مشاوره با استان ها تجارت ها، شهرها و افراد مسئول طراحی این برنامه می باشد.

نمایش خبر  کانادا اکنون درخواست های شهروندی را می پذیرد

یکی از موضوعات مهم مصاحبه مندیچینو اطمینان او بود از این جهت که اهداف مهاجرتی حال حاضر کانادا واقعی هستند. این موضوع به شدت حاکی از این است که اداره مهاجرت کانادا برای رسیدن به اهداف خود برنامه مشخصی دارد که احتمالاً انتخاب متقاضیان مهاجرتی در پول نامزدهای مهاجرتی دارای تجربه کانادایی خواهد بود، و در ادامه از مهاجران خارج از کانادا انتخاب خواهند کرد و درخواست های آنها را به نحوی مورد رسیدگی قرار می‌دهند که بتواند پس از دوران شیوع ویروس کرونا در کانادا وجود داشته باشند. همچنان که به طور تدریجی محدودیتهای سفر را کاهش می دهد به نحوی که افرادی که تعیین شده اند در نهایت بتوانند به کانادا سفر کنند.