ردکردن این
وزیر مندیچینو از روندهای اقامت دائم جدید برای خانواده‌ های قربانیان فاجعه هوایی خبر داد

تاریخ انتشار

اعضای خانواده قربانیان پرواز ۳۰۲ اتیوپی و پرواز ۷۵۲ هواپیمایی بین المللی اوکراین می توانند برای اقامت دائم درخواست دهند.

در روز ۱۲ ماه می وزیر مهاجرت کانادا از درخواست اقامت دائم برای قربانیان فاجعه هوایی خبر داد.

اعضای خانواده افرادی که در پرواز ۳۰۲ خطوط هوایی اتیوپی و پرواز ۷۵۲ خطوط هوایی بین المللی اوکراین از دست رفتند ، می توان برای اقامت دائم درخواست دهند. این سیاست مهاجرتی جدید تا ۱۱ می سال ۲۰۲۲ برقرار خواهد بود.

در حال حاضر ضوابط جدید تنها برای آن دسته از اعضای خانواده مطرح است که در حال حاضر در کانادا سکونت دارند اداره مهاجرت کانادا قصد دارد درخواست اقامت دائم برای اعضای خانواده های قربانیان که خارج از کانادا هستند را نیز آسان کند. به گفته پارکبان مهاجرتی پس از تکمیل این ضوابط و استاندارد ها اطلاعیه های بیشتری منتشر خواهد شد.

تمام هزینه ها، بیومتریک، و شروط پذیرش برای این سیاست جدید برقرار خواهند بود. با این وجود متقاضیانی که در کانادا وضعیت خود را از دست داده اند نیز واجد شرایط هستند.

اداره مهاجرت کانادا ست عمومی اقامت دائم اصلی برای خانواده‌های قربانیان ژانویه ۲۰۲۰ در پرواز ۷۵۲ اوکراین را نیز تمدید می‌کند. این ضوابط به افرادی که ویزای اقامت موقت به خاطر این فاجعه را داشتند اما به کشور سفر نکردند این امکان را میدهد تا به کانادا بیایند. افرادی که سفر کردند، اکنون می‌ توانند برای روند اقامت دائم جدید درخواست دهند و همچنین می توانند وضعیت اقامت موقت خود را نیز تمدید کنند.

در ۱۰ مارس ۲۰۱۹ پرواز ۳۰۲ خطوط هوایی اتیوپی در نزدیکی اتیوپی سقوط کرد و ۱۵۷ نفر کشته شدند که ۱۸ نفر از آنها کانادایی بودند و بسیاری از آنها نیز افرادی بودند که به کانادا مرتبط می شدند. سپس در روز ۸ ژانویه ۲۰۲۰ ۱ هواپیمای مسافربری شامل ۵۵ شهروند کانادایی و ۳۰ مقیم دائمی در مورد حمله موشکی در تهران قرار گرفت. از ۱۷۶ نفر مسافر این هواپیما ۱۳۸ نفر ارتباطی با کانادا داشتند.

نمایش خبر  کانادا یکبار دیگر محدودیت های سفر را تمدید می کند

به گفته وزیر مهاجرت تمام کانادایی ها سوگوار از دست دادن افرادی بودند که در تراژدی پرواز ۳۰۲ اتیوپی و ۷۵۲ هواپیمای اوکراین از دست رفتند. در قلب این فاجعه ها خانواده هایی بودند که به حمایت دولت کانادا نیازمند هستند. این روند اقامت دائم جدید یکی از روش‌هایی است که به خانواده ‌های قربانیان کانادایی کمک می کند تا زندگی خود را در کانادا بسازند.