وزیر احمد حسین رهبری گفتگوی ضد نژادپرستی را بر عهده دارد (ویدئو)

اعتراضات و اصلاحات ضد نژادپرستی در طی ماه گذشته به دنبال قتل تکان دهنده جورج فلوید در ایالات متحده توسط پلیس توسط طوفان طوفان جهانی را به خود گرفت.

گفتگوی ملی در کانادا پدید آمده است که چگونه این کشور می تواند کار بهتری در مبارزه با نژادپرستی و تبعیض انجام دهد.

در این گفتگو احمد حسن ثابت شده است که صدای برجسته ای است.

درباره احمد حسن

هوسن وزیر مهاجرت قبلی کانادا بود که از ژانویه 2017 تا نوامبر 2019 نزدیک به سه سال در این نقش خدمت کرده است.

پس از انتخابات کانادا در پاییز گذشته ، هوسن به عنوان وزیر خانواده ، کودکان و توسعه اجتماعی کانادا منصوب شد.

وقتی حسن وزیر مهاجرت شد ، آشکار بودن کانادا در برابر تنوع به نمایش گذاشته شد.

هویت حسین – او مرد سیاه پوست ، مهاجر سومالی ، مسلمان و پناهنده سابق بود – هنوز هم یادآوری فرصت هایی است که در اختیار مهاجران کانادا قرار می گیرد.

Hussen یک بار با افتخار بیان کرد در طول مصاحبه تلویزیونی الجزیره که مبنی بر اینكه “فقط در كانادا” می تواند شخصی را با داستان خود بالا ببرد ، تبدیل به شخصی شود كه مسئول استقبال از مهاجران آینده به این كشور باشد.

قبل از ورود به سیاست فدرال ، وزیر هوسن یک وکیل و فعال جامعه در تورنتو بود و به کار مهاجرت و قانون پناهندگی پرداخت.

مطلب مرتبط
کانادا مهاجر پذیرترین کشور است، ایالات متحده در رده ششم قرار دارد

یکی از دستاوردهای قابل توجه وی به عنوان وزیر مهاجرت ، معرفی مجدد سطح مهاجرت چند ساله برنامه ها در کانادا است تا این کشور بتواند در آینده از سطح بالاتری از مهاجرت حمایت کند.

دفاع ضد نژاد پرستی حسین (هوسن)

از زمان قتل جورج فلوید ، هوسن در مصاحبه ها و اعتراض های تلویزیونی به دنبال جلب آگاهی درباره اهمیت مبارزه با نژادپرستی در کانادا بوده است.

در مصاحبه تلویزیونی با رسانه کانادایی CTV ، هوسن خاطرنشان کرد که علی رغم قدمت در جامعه کانادا ، او هنوز در فروشگاه ها دنبال می شود و وقتی در ماشین رانندگی می بیند ماشین پلیس را عصبی می کند.

در گفتگو با فیلم قتل فلید ، هوسن به CTV گفت: “تماشای شوك كننده ، دردناک و مزاحم است” و او تلاش كرده است تا در مورد این قتل گفتگو با سه پسر جوان خود داشته باشد.

به عنوان مثال ، دولت فدرال در حال جمع آوری داده های بیشتر به صورت نژاد است تا بتواند نحوه ارائه راه حل های هدفمند براساس نژاد را تشخیص دهد.

معیار دیگری که حسن از آن قهرمان شده است شیوه های استخدام نابینای نام برای مشاغل دولت فدرال به گونه ای که مدیران استخدام دولت فدرال بتوانند نامزدها را از تعصب استخدام کنند.

وزیر امور خارجه هوسن اظهار داشت که ادامه گفتگوهای ضد نژادپرستی امروز در کانادا بسیار مهم است ، به طوری که نسل های بعدی کانادایی ها مجبور نباشند با نژادپرستی مقابله کنند و کانادا را به کشوری حتی بهتر از آنچه در حال حاضر است تبدیل کنند.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram