ردکردن این
واکسن کرونا برای مهاجران در کانادا

تاریخ انتشار

وضعیت اقامتی در استراتژی توزیع واکسن در کانادا یک فاکتور محسوب نمی شود.

طبق گزارش اداره سلامت عمومی، وضعیت مهاجرت در توزیع واکسن کرونا فاکتور محسوب نخواهد شد.

به گفته اداره سلامت عمومی کانادا به خبر CIC: ” واکسن های ویروس کرونا برای تمام افراد که برای استفاده از آنها مورد تایید باشند موجود خواهد بود و این امر به تمام افراد با هر وضعیت اقامتی اعمال خواهد شد”.

در حال حاضر، کانادا واکسن پیفیتزر-بیونتک را برای افراد بالای 16 سال، و واکسن مودرنا برای افراد بالای 18 سال تایید کرده است. اولویت برای واکسیناسیون اولیه با مقیمان و کارکنان حوزه سلامت، افراد بالای 70 سال، نیروهای کار در حوزه مراقبت سلامت و بهداشت، و بزرگسالان در جوامع بومی می باشد.

وبسایت دولت کانادا نیز اعلام می کند که واکسن های بیشتری موجود خواهند شد. این گروه ها شامل مقیمان و کارکنان محل های زندگی مشترک مانند منازل نیروهای کار مهاجر و برخی از نیروهای کار ضروری و نیروهای کار حوزه سلامت است که در توزیع اولیه در نظر گرفته نشدند.

از 21 ژانویه، 2021، 935700 دوز از واکسن به کانادا تحویل داده شد. طبق گزارش توزیع کننده واکسن از سوی دانشگاه ساسکچوان از این میزان دوز، حدود 729640 دوز از 21 ژانویه توزیع شدند .

دولتهای منطقه ایی، استانی و فدرال کانادا از توصیه های انجمن ایمن سازی ملی برای کمک به اولویت های توزیع واکسن استفاده می کنند.

مهاجران در این برنامه ها در نظر گرفته می شوند و برای مثال، بخش زیادی از جمعیت مهاجران ممکن است به خاطر سفرهای بین المللی  یا بخاطر شغل هایشان به روشهای مختلفی در معرض ویروس باشند. بنابراین، NACI اعلام می کند که چندین مداخله برای کاهش نابرابری و بهبود دستیابی مهاجران و گروه ها اجرا خواهد شد. برخی از این پیش بینی ها شامل برنامه های ایمن سازی همراه با دپارتمان پناهجویی و مهاجران و ارائه مطالب آموزشی مناسب فرهنگی در زبان های مختلف و مترجم در کلینیک ها هستند.

نمایش خبر  اکسپرس انتری: کانادا در دراو تاریخی روز یکشنبه خود از ۲۷۳۳۲ متقاضی مهاجرتی دعوت می‌کند

استان ها برنامه های توزیع واکسن را در وبسایت های استانی خود مطرح کرده اند. سخنگویان کبک و منیتوبا به طور خاص به خبر CIC اعلام کرده اند که مهاجران می توانند بدون در نظر گرفتن وضعیت اقامتشان واکسیناسیون شوند. یک سخنگو از مناطق شمالی در یک ایمیل اعلام کردند که :” هر فردی که دارای کارت معتبر سلامت NWT باشد می تواند  واکسن مودرنا داوطلبانه را دریافت کند”.

از آنجائیکه شرکت فایزر در حال بررسی تقاضای جهانی هستند، انتظار می رود تحویل واکسن فایزر تا چهار هفته دیگر تا 50 درصد افت پیدا کند.

دولت فدرال هنوز انتظار دارد هر فردی که می خواهد در کانادا واکسیناسیون شود بتواند تا سپتامبر 2021 این کار را انجام دهد.