هیئت بررسی مهاجرت تاثیرات مهم ویروس کرونا بر مهاجران کانادایی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

جدایی و عدم قطعیت افراد تاثیر پذیر را دچار بحران‌های سلامت روان میکند.

شرایط مربوط به اعضای خانواده از هم جدا شده اند، تا به آن دائمی تایید شده که نمی توانند به کانادا سفر کنند و دیگر مهاجران در مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

هیئت بررسی شهروندی و مهاجرت کانادا یک تحقیق را برنامه ریزی می کند که تاثیر ویروس کرونا بر سیستم مهاجرت کانادایی را در طی ۸ جلسه مورد بررسی قرار خواهد داد.پس از تکمیل این تحقیق انجمن نتایج آن را به مجلس ارائه خواهد داد و سپس دولت ۱۲۰ روز زمان دارد تا پاسخ جامعی به آن ارائه دهد در شرایطی که لزومی به تغییر سیاستهای عنوان شده برای آنها وجود ندارد.

این تحقیق خاص بر موضوعات زیر در رابطه با تاثیر ویروس کرونا بر مهاجرت کانادایی نگاه خواهد کرد:

 • تراکم درخواست ها و زمان رسیدگی برای روند های مختلف اتحاد اعضای خانواده و موانعی که از به هم پیوستن به موقع عزیزان جلوگیری می کند، ماننده ویزاهای اقامت موقت به خاطر بخش ۱۷۹ ب از مقررات حمایت از مهاجرت و پناهجویی و ممنوعیت های دیگر مراکز درخواست ویزا.
 • بررسی تصمیم گیری دولت برای ارائه مجدد یک سیستم لاتاری برای به هم پیوستن والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها؛مقایسه آن با رسیدگی به درخواست های قبل برای پرونده به هم پیوستن اعضای خانواده, مانند بررسی زمان رسیدگی و ضوابط مورد نیاز برای اسپانسر شیپ موفق.
 • تاخیر ها در رابطه با رسیدگی به ویزای اقامت موقت که دانشجویان بین المللی با آنها روبرو هستند، به ویژه برای فرانسوی زبانان آفریقا، مجوز سفر به کانادا توسط افراد با تاییدیه منقضی شده اقامت دائم، استفاده از چک امنیتی، پزشکی و سوء سابقه برای مهاجرت های دائمی.
مطلب مرتبط
بیزنس ها در استانهای آتلانتیک کانادا آماده فروش به مهاجران جدید!

در حالی که مجلس در حال رسیدگی به این موضوع است انجمن بررسی در ساعت ۳ بعد از ظهر روز دوشنبه و چهارشنبه ملاقات دیگری دارد. ملاقات‌های دیگر برای ۱۶ و ۱۸ نوامبر برنامه‌ریزی می‌شوند. وزیر مهاجرت، مارکو مندیچینو، در ۲۵ نوامبر و ۲ دسامبر نزد انجمن بررسی دعوت شد.

 

محدودیتهای سفر چطور سلامت روان مهاجران را تحت تاثیر قرار می دهد؟

در میان نتایج اولیه دیگر سلامت روان مهاجران و اعضای خانواده آنها در دو موضوع مربوط به جدایی خانواده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

هیئت طرفدار سازمان اصلی است که برای گردهم آوردن خانواده ها در کانادا در طول دوران شیوع ویروس کرونا و محدودیت های سفر ناشی از آن تاسیس شد. آنها مسئول مستقیم معافیت اعضای خانواده درجه دو هستند که در تاریخ دوم نوامبر اعلام شد.

این گروه، مشکل روانی و روحی ۱۲۰۰ عضو را تا پایان ماه آگوست ذکر کرد. آنها از نیاز های رتبه دهی معتبر سلامت روان برای افسردگی، اضطراب و تنش های ناشی از ضربه های روحی استفاده کردند. نتایج ویژگی تشخیصی ندارند اما بر تاثیرات سلامت روان که از محدودیتهای سفر ناشی می شود نگاه می کنند.

علیرغم اینکه ۴۹ درصد از پاسخ دهندگان گزارش می دهند که هرگز بیماری روانی برای آنها تشخیص داده نشده است تنها ۶۹ درصد از آنها نشانه های افسردگی را دارند. علاوه بر آن ۱۶ درصد از پاسخ دهندگان سابقه آسیب زنی به خود یا فکر خودکشی پیش از محدودیتهای سفر را داشتند اما پس از جدایی از خانواده این شرایط دو برابر شده و به ۳۰ درصد رسید.

مطلب مرتبط
اسکوشیابانک چطور از شما به عنوان یک تازه وارد به کانادا حمایت می کند

طرفداران اسپانسرشیپ همسری در طول دوران شیوع تاسیس شد که یک جنبش مهم برای حمایت از رسیدگی سریع به پرونده های خانواده ها و درخواست های اسپانسرشیپ و همسری آنها در کانادا است.

تحقیقات آنها بررسی سلامت روان ۵۴۸ متقاضی بود که برای ماه ها یا حتی سال ها به یک بار از خانواده خود جدا شده اند, طبق گزارش:

 • ۱۸ درصد افکار خودکشی داشتند
 • ۲۲ درصد مجبور به ترک کار شدند
 • هفتاد درصد دارای اضطراب و ۴۴ درصد اضطراب عمومی داشتند
 • ۳۵ درصد دچار حملات پنیک بودند
 • ۷۸ درصد دارای دوره های شدید افسردگی بودند
 • ۷۶ درصد با افت شدید انرژی روبه‌رو بودند
 • ۵۷% دارای دردهای فیزیکی هستند
 • ۵۲% به صورت غیر عادی دچار کاهش یا افزایش وزن هستند
 • ۸۵ درصد دارای مشکلات خواب هستند

وضعیت روانی تاییدیه های منقضی شده تابعان دائمی نیز مورد توجه قرار گرفت. اینها افرادی هستند که برای اقامت دائم تایید شده اند اما به خاطر منقضی شدن اسناد شان نمی توانند به کانادا سفر کنند. در نتیجه بسیاری نمی توانند بدون نامه مجوز از اداره مهاجرت پناهندگی و تابعیت کانادا به کانادا بیایند و زندگی شان در کشور خودشان کاملا معلق شده است. شواهد شامل چندین توییت هستند که نشان می دهد دارندگان ویزا های تایید شده شاهد درد و عذاب و شکنجه های روحی بودند.

مطلب مرتبط
چطور از عربستان سعودی به کانادا مهاجرت کنیم