نیوفنلاند و لابرادور روند مهاجرتی جدیدی را معرفی می کند

این استان به دنبال جذب مهاجران متخصص و تحصیلکرده برای اقامت در استان می باشد.

در هجدهم نوامبر دولت استانی نیوفنلاند و لابرادور از روش مهاجرتی جدیدی خبر داد که به دنبال حفظ تازه واردانی است که در حال حاضر در استان هستند.

این روش مهاجرتی جدید، تحت برنامه کاندیدای استانی نیوفنلاند و لابرادور نامزدهای با تخصص بالا و تحصیل کرده با تجربه کاری در صنایع خاص مانند تکنولوژی  که در حال حاضر در نیوفنلاند و لابرادور زندگی می کنند را مورد اولویت اصلی خود قرار خواهد داد. انتظار می رود که این برنامه در دوم ژانویه ۲۰۲۱ راه‌اندازی شود.

به نظر می‌آید که کمبودهای حوزه کاری استان در بخش های خاص با رشد بالا مورد توجه قرار گیرد. مسیر مهاجرتی جدید به عنوان پاسخی به تقاضای رو به رشد کارفرمایان نسبت به جذب نیروی کار متخصص و باتجربه است.

 

چه کسی برای روند اولویت های متخصص واجد شرایط شناخته می شود؟

فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد یا دکترا از دانشگاه مموریال که در سه سال گذشته با مدرک مربوط به تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات، تکنولوژی اقیانوس، بهداشت و سلامت، کشاورزی و آبیاری فارغ التحصیل شده اند.

علاوه بر آن افراد و تجربه کاری در شغل های مورد نیاز تخصصی زیر نیز در نظر گرفته خواهند شد:

 • توسعه دهندگان نرم افزار
 • مهندسان پزشکی
 • توسعه‌دهندگان UI/UX
 • مهندسان برق
 • توسعه دهندگان هوش مصنوعی
 • مهندس مکانیک
 • توسعه دهنده پایتون
 • توسعه دهنده NET.
 • مهندس زیر ساختار
 • متخصص امنیت
 • متخصص Cloud
 • بیوانفورماتیک
 • حمایت شبکه کامپیوتری
مطلب مرتبط
کانادا به تعداد بیشتری از درخواست های مهاجرت همسری رسیدگی می کند

افراد ملزم هستند تا مدرک تسلط در زبان انگلیسی خود را نیز نشان دهند که باید ۵ یا بالاتر باشد. این مدرک باید یکی از آزمون های زبان زیر باشد:

 • سیستم آزمون زبان انگلیسی بین المللی (آیلتس)
 • برنامه شاخص تسلط بر زبان انگلیسی کانادایی (سلپیپ)

 

راههای دیگر مهاجرت به نیوفندلند و لابرادور

برنامه کاندیدای استانی نیوفنلاند و لابرادور به پنج دسته تقسیم می‌شود: دسته نیروی کار متخصص اکسپرس انتری، دسته نیروی کار متخصص، دسته فارغ التحصیلان بین المللی، دسته کارآفرین بین المللی و دسته کارآفرین فارغ التحصیلی بین المللی.

دسته نیروی کار متخصص اکسپرس انتری به استان اجازه می دهد تا نیروهای کارآمد متخصص را از طریق سیستم اکسپرس انتری فدرال کانادا گزینش کند. افراد گزینش شده باید در استان دارای پیشنهاد شغلی باشند.

دسته نیروی کار متخصص افرادی را مورد هدف قرار می دهد که از یک کارفرما در استان دارای پیشنهاد شغلی هستند. این دسته افرادی را نیز مورد هدف قرار می‌دهد که در حال حاضر در استان دارای مجوز کار معتبر می باشند.

دسته فارغ التحصیل بین‌المللی برای فارغ التحصیلی است که به تازگی فارغ التحصیل شده اند و دارای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی هستند آنها باید یک پیشنهاد شغلی یا شغل در استان نیز داشته باشند.

مطلب مرتبط
افزایش سن مورد قبول برای فرزندان وابسته

دسته کارآفرین بین المللی برای افرادی هست که می‌خواهند در استان سکونت داشته باشند یا یک تجارت را در استان راه اندازی و خریداری کنند. این نامزدها ملزم هستند تا تجارت خود را برای یک سال قبل از درخواست در استان آغاز کرده باشند.

دسته کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی روشی برای اقامت دائم مختص فارغ التحصیلان بین المللی است که می‌خواهند یک تجارت را در استان راه اندازی یا به دست بگیرند.

علاوه بر این پنج دسته افرادی که می‌خواهند در نیوفنلاند و لابرادور سکونت داشته باشند گزینه درخواست از طریق پایلوت مهاجرتی آتلانتیک را نیز در اختیار دارند. برای واجد شرایط شدن نامزدها باید در استان پیشنهاد شغلی نیز داشته باشند.

 

در مورد نیوفنلاند و لابرادور

نیوفنلاند و لابرادور شرقی ترین استان کانادا با ۲ منطقه جدا از هم است: لابرادور به کانادای مرکزی متصل است و نیوفنلاند یک جزیره است.

این استان به خاطر انرژی و منابع اش یک اقتصاد رو به رشد دارد. صنایع خاص در استان شامل خدمات مالی، بهداشت و سلامت، معدنکاری، ماهیگیری، تولید و ساخت و ساز هستند.

بیشتر جمعیت در پایتخت استانی خیابانجونز که یکی از شهرهای قدیمی در آمریکای شمالی است زندگی می کنند. این شهر یک چشم انداز معماری بسیار جالب و ساختمان هایی دارد که نمای بسیار جذابی در میان شهرها و ساختمان های کانادا دارد.

مطلب مرتبط
موسسات کانادایی برای دانشجویان بین المللی بازگشایی می‌شوند

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram