نگاهی بر نتایج مهاجرت برنامه کاندیدای استانی کانادا در اکتبر ۲۰۲۰

برنامه های کاندیدای استانی فرصت های مختلفی برای نامزدهای مختلف مهاجرتی ارائه می دهد.

تمام دوره های دعوتنامه منجر به ۳۰۰۰ دعوت نامه به درخواست برای گزینش استانی در جهت رسیدن به اقامت دائم در سرتاسر کشور شده است.

دو نوع روند گزینش استانی وجود دارد:

  • روندهای گزینش ارتقا یافته که به سیستم اکسپرس انتری مربوط هستند
  • روند های گزینش پایه که به سیستم کسب سنتر مربوط نیستند.

تمام نه استان و منطقه که در برنامه کاندیدای استانی مشارکت دارند روندهای گزینش خود را ارتقا داده اند که به سیستم اکسپرس انتری ارتباط پیدا می کند.

این روند ها به استان‌ها اجازه می‌دهند تا نامزدها در سیستم اکسپرس انتری فدرال را کاندید کند که پول نامزدها برای ۳ دسته مهاجرت اقتصاد اصلی کانادا را مدیریت می کند-دسته نیروی کار متخصص فدرال, دسته تجارت های تخصصی فدرال و دسته تجربه کانادایی.

برنامه کاندیدای استانی کانادا به استانهای شرکت کننده و مناطق مختلف اجازه می دهد تا هرساله تعدادی از نامزدهای مهاجرت اقتصادی را برای اقامت دائم گزینش کنند.

نامزدهایی که از طریق روندهای گزینش ارتقا یافته انتخاب می شوند برای درخواست گزینش استانی دعوت می‌شوند. در صورت موفقیت ۱۰۰ امتیاز اضافی به امتیاز آنها در سیستم رتبه بندی جامع اکسپرس انتری اضافه شده و این امر دریافت دعوت نامه درخواست برای اقامت دائم کانادایی را برای آنها تضمین میکند.

مطلب مرتبط
شرایط تحصیل در دبستانها و دبیرستانهای کانادا برای دانش آموزان بین المللی

کانادا اخیراً برنامه سطوح مهاجرتی خود برای سال های ۲۰۲۱ تا سال ۲۰۲۳ را منتشر کرد که در این برنامه عنوان شد که کانادا قصد دارد بالاترین سطح مهاجرت در تاریخ مهاجرتی خود را داشته باشد. برنامه های کاندیدای استانی کانادا به نحوی تنظیم می شوند تا به رشدی که در سال‌های اخیر داشته است همچنان ادامه دهد.

هدف پذیرش برای برنامه کاندیدای استانی کانادا در برنامه برای سال ۲۰۲۱ تعداد ۸۰۸۰۰ در نظر گرفته شده است و انتظار می رود این تعداد سالانه افزایش یابد.

برای سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا قصد دارد تا تعداد پذیرش های برنامه کاندیدای استانی کشور را تا ۸۱۵۰۰ -۸۳۰۰۰ افزایش دهد.

هر سال بیش از ۱۰۰  دور صدور دعوت نامه در کل کشور برگزار می شود. ماه اکتبر نیز از این روند تبعیت می کند در ادامه مروری بر تازه‌ترین به‌روزرسانی‌های برنامه استانی و دوره‌های صورت دعوت نامه را خواهید دید:

آلبرتا

آلبرتا اعلام کرد که پورتال توزیع علاقمندی جدید خود و یک مسیر مهاجرتی جدید را برای فارغ التحصیلان بین المللی جدید از موسسات عالی آلبرتا راه‌اندازی می‌کند.

 

بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا بیش از ۹۰۰ دعوت نامه جدید برای درخواست گزینش استانی از طریق ۶ دراو مختلف صادر کرد که بین ششم و بیست و هفتم ماه اکتبر انجام شدند.

مطلب مرتبط
مسافران به کانادا باید از اپلیکیشن AriiveCAN استفاده کنند

دو دراو تحت برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا پایلوت فنی انجام شد که قصد دارد با استخدام استعدادهای جهانی در این زمینه از بخش تکنولوژی استان حمایت کند.

دو دراو دیگر دعوت نامه ها برای نیروهای کار تخصصی، نیمه تخصصی و سطح ورودی و همچنین فارغ التحصیلان بین المللی را از طریق روندهای بریتیش کلمبیا اکسپرس انتری و مهاجرت تخصصی صادر کرد.

استان نیز از طریق روندهای مهاجرتی کارآفرینی دو دراو انجام داد و از طریق آن در تاریخ ۲۰ اکتبر از ۲۰ نامزد دعوت به عمل آورد.

 

مانیتوبا

برنامه کاندیدای استانی مانیتوبا ۲ دراو توضیح علاقمندی در ماه اکتبر برگزار کرد. در ۸ و ۲۲ اکتبر، ۳۹۷ دعوت نامه برای نامزدها در روند نیروی کار متخصص در مانیتوبا، نیروهای کار متخصص خارجی و تحصیلات بین المللی صادر شد.

 

نوا اسکاتیا

نوا اسکاتیا نیز در در ۲۲ اکتبر  یک دراو برنامه کاندیدای استانی راه اندازی کرد و از نامزدها دارای پروفایل در پول اکسپرس انتری و با اولویت شغلی به عنوان برنامه نویسان کامپیوتر و توسعه‌ دهندگان رسانه دعوت به عمل آورد.

 

انتاریو

برنامه کاندیدای مهاجرتی آنتاریو در ماه اکتبر فعال بوده است و برای کارآفرینان و افرادی که در یکی از ۶ شغل فنی دارای تجربه کاری هستند دعوت نامه صادر می کند.

مطلب مرتبط
دانشجویان بین المللی کانادا از کجا می آیند؟

دراو فنی برنامه کاندیدای مهاجرتی آنتاریو  در تاریخ پانزدهم اکتبر برگزار شد و از نامزدها ۱۰ سنتری با امتیاز بین ۴۶۲ و ۴۷۰ دعوت کرد در حالی که ۲۱ نامزد کارآفرینی در تاریخ ۲۱ اکتبر دعوت شدند.

انتاریو نیز پیشنهاد شغلی کارفرمای خود را باز کرد: روند نیروی کار خارجی و ۱۲۵۰ درخواست پذیرفته شده در ۲۱ اکتبر.

 

جزیره پرنس ادوارد

برنامه کاندیدای استانی جزیره پرنس ادوارد در پانزدهم اکتبر یک دراو را برگزار کرد و از ۲۱۱ نامزد اکسپرس انتری،تاثیر کار و حوزه تجارت دعوت به عمل آورد.

 

ساسکاچوان

ساسکاچوان سه دور صدور دعوت نامه از طریق برنامه کاندیدای مهاجرتی خود برگزار کرد و در ۷ و ۲۱ اکتبر ۱۰۷۳ دعوت نامه برای نامزدهای مهاجرتی صادر کرد.

 

کبک

استان کبک هیچ برنامه کاندیدای استانی ندارد؛ در عوض به افرادی که تمایل دارند برای زندگی و کار به این استان بیایند روش های مهاجرتی مخصوص به خود را ارائه می دهد.

در اوایل ماه اکتبر استان از نتایج دور انتخابی خبر داد و ۳۶۵ نامزد که از طریق پورتال آریما توضیح علاقه‌ مندی خود را ثبت کرده بودند را دعوت کرد. پورتال آریما درخواست ها برای برنامه نیروی کار متخصص کبک را مدیریت می کند.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram