نکاتی برای عبور از مرز کانادا-آمریکا برای مهاجرت

US شهروندان و اتباع بیگانه در ایالات متحده گزینه هایی برای مهاجرت به کانادا حتی در طول همه گیر کرونور ویروس.

کانادا هنوز برنامه های مهاجرتی دائم و موقت را پردازش می کند. برای اتباع ایالات متحده و دارندگان ویزا ، این بدان معنی است که هنوز هم می توانید به کانادا برای کار کردن ، یا اتحاد با خانواده.

قوانین سفر به ایالات متحده از کانادا به اندازه سایر کشورها سختگیرانه نیست ، با این حال مسافران ایالات متحده باید نشان دهند که به دلایل اساسی به کانادا می آیند.

پناهندگان مهاجرت و تابعیت کانادا (IRCC) موارد زیر را به عنوان موارد زیر ذکر کرده است نمونه هایی از آنچه می تواند سفر ضروری قلمداد شود:

  • کار و مطالعه ؛
  • پشتیبانی زیرساختی مهم ، که شامل خدمات که برای سلامتی ، ایمنی و امنیت کانادایی ها و دولت کانادا ضروری است ؛
  • خدمات اقتصادی و زنجیره های تأمین؛ و
  • اهداف اتحاد خانواده ، هر چند یک دیدار خانوادگی ضروری تلقی نمی شود .

محدودیت های سفر مرزی کانادا و آمریکا در حال حاضر تا 21 ماه مه وجود دارد ، اگرچه جهان و ایمیل محدودیت های گزارش را می توان تا 21 ژوئن تمدید کرد.

با وجود قوانین دولت فدرال ، در پایان روز ، ماموران آژانس خدمات مرزی كانادا (CBSA) تعیین می كنند كه آیا دلیلی كه مسافران برای آمدن به كانادا ارائه می دهند یا نه “ضروری” تلقی می شود. CBSA طبق معیارهای ستاره تورنتو .

مطلب مرتبط
گروه های حامی از کانادا می خواهند تا مشکل پرونده های شهروندی رسیدگی نشده را مورد رسیدگی قرار دهند

در جبهه مهاجرت ، شهروندان ایالات متحده از ابتکار عمل هایی که از زمان قبل از بیماری همه گیر COVID-19 روند سریع پروانه کار را ردیابی می کنند ، بهره می برند.

تسهیل مهاجرت موقت برای شهروندان ایالات متحده

NAFTA

ایالات متحده شهروندان ممکن است واجد شرایط برای پردازش آسان هنگام درخواست مجوز کار تحت نمایشگاه آمریکای شمالی موافقت نامه تجارت (NAFTA) ، که به زودی به توافق نامه مکزیک ایالات متحده کانادا (CUSMA) تغییر خواهد کرد. این مجوزهای کاری معمولاً به ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) نیاز ندارند. در زیر NAFTA سه دسته وجود دارد:

  • NAFTA Professiona l: برای افرادی که واجد شرایط کار در یکی از نزدیک به 60 حرفه هدفمند ، مانند تدریس ، علوم ، پزشکی ، امور مالی ، حقوق و دیگران.
  • انتقال درون شرکت NAFTA : برای افرادی که برای ایالات متحده کار کرده بودند- شعبه مستقر در یک شرکت به مدت حداقل یک سال در یک مقام مدیریتی ، اجرایی و یا سمت دیگری که دارای دانش تخصصی باشد.
  • تجار و سرمایه گذاران NAFTA : برای افرادی که می خواهند کالا و خدمات را بین کانادا و تجارت انجام دهند ایالات متحده ، یا سرمایه گذاران که سرمایه گذاری قابل توجهی در یک تجارت کانادایی انجام داده اند.

انتقال درون شرکت

شرکتهایی که دارای مکانهایی در کانادا و ایالات متحده هستند می توانند کارمندانی را برای کار در کانادا بفرستند. برنامه انتقال شرکت درون شرکت به کارمندان شاغل در ایالات متحده اجازه می دهد تا در یک شرکت کانادایی کار کنند. مکان بدون LMIA.

مطلب مرتبط
مهاجرت کانادایی: گامی برای کمک به مقیمان دائمی تایید شده

جریان جهانی استعدادها

این روند سریع به طور معمول در دسترس همه اتباع خارجی است ، اما با توجه به بسته بودن مراکز بیومتریک ، فقط شهروندان ایالات متحده ممکن است در این زمان از این گزینه استفاده کنند. جریان جهانی استعدادیابی برای افرادی که پیشنهادات شغلی واجد شرایط را در صنعت فناوری کانادا دارند ، است. این جریان اجازه می دهد تا مجوزهای کاری ظرف دو هفته پردازش شود

در همه موارد ، دلیل مسافرت یک کارگر باید به نفع ساکنان کانادا و اقتصاد “ضروری” تلقی شود.

دستورالعمل های عمومی برای عبور از مرز

اگر سفر شما ضروری است ، برخی از نکات زیر ممکن است روند کار را برای شما و نماینده CBSA آسانتر کند:

اگر علامت دار هستید ، ورود را امتحان نکنید.

شما دور می شوید. در خانه بمانید و بهتر شوید

اطمینان حاصل کنید که برنامه شما به خوبی مستند شده است.

برای کارگران ، به وضوح ثابت کنید که شغلی در کانادا منتظر شماست و اشتغال شما یک سرویس اساسی است. همچنین مهم است که توضیح دهید که ورود شما غیر اختیاری و غیر اختیاری است. به عنوان مثال ، اگر وظایف شما از راه دور انجام شود ، ممکن است سفر به کانادا برای کار ، “اختیاری” تلقی شود.

مطلب مرتبط
خبر فوری – سیستم قرعه کشی برای آوردن پدر ـ مادرها کنار گذاشته شد؛ اپلی کیشن های بیشتری پذیرفته می شود

برای خانواده ، اثبات ارتباط شما با عضو خانواده فوری ، وضعیت آنها در کانادا و دلیل اینکه باید از مرز عبور کرده اید برای دیدن آنها مستند کنید. دلیل این امر باید اتحاد دائمی یا مراقبت از شخصی باشد که در غیر این صورت نمی تواند در کانادا مراقبت کند

برنامه مفصلی در مورد چگونگی دو قرنطینه کردن خود داشته باشید.

اطمینان حاصل کنید که برای ورود به کانادا ، یک نقشه سنگ آهنی برای جداسازی خود داشته باشید یا ثابت کنید که معاف هستید. اگر به اندازه کافی نتوانید اثبات كنید كه می توانید به مدت دو هفته و به دور از افراد آسیب پذیر ، خودزنی كنید و با دسترسی به ضروریات زندگی ، مجبور شوید كه در یك تأسیسات دولتی مصوب قرنطینه كنید.

قبل از زمان با CBSA تماس بگیرید.

در برخی موارد ، ممکن است مفید باشد که از مرز قبل از موعد فراخوانی کنید و از قبل سؤال کنید که آیا آنها مایل به پردازش اجازه کار شما هستند ، اگرچه پاسخ مثبت از طریق تلفن تضمین نمی کند که یکبار ورود شما صادر شود. وارد شوید

شماره تلفن ها برای گذرگاه های مرزی را می توانید در وب سایت CBSA پیدا کنید.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram