ردکردن این
اقامت در کانادا در زمان شیوع ویروس کرونا

تاریخ انتشار

خبر CIC و VisaCanada مفتخر به همکاری با اسکوتیبانک، بانک پیشرو کانادایی برای مهاجران، هستند، تا از این جهت در طول این دوران غیر قابل پیش بینی حمایت ها و راهنمایی های لازم را به آنها ارائه دهند تا آن ها بتوانند زندگی جدیدی را در کانادا آغاز کنند.

در حالیکه مهاجرت به یک کشور جدید هیجان انگیز است می تواند فرایند استرس زایی نیز باشد، علاوه بر آن، ورود مهاجران در دوران شیوع ویروس کرونا شرایط منحصر به فرد دیگری را ایجاد می کند. با منابع و برنامه ریزی های درست می توانید با موفقیت به شهرهای پویای کانادا مهاجرت کرده و زندگی خود را در این کشور آغاز کنید.

 

تا جای ممکن تحقیق کنید

صرف زمان برای تحقیق در مورد جامعه مطلوبتان پیش از سفر یک نکته بسیار مهم است. مانند این بانک برای تازه واردان به کشور, ما نیز چند مورد را مطرح میکنیم که هنگام انتخاب شهر برای زندگی باید به آنها توجه کنید:

کدام استان برای زمینه شغلی من بهترین انتخاب است؟ دولت هر استان به طور منظم گزارشات مربوط به بازار کار خود را منتشر می کند. این می تواند برای تعیین اینکه آیا زمینه شغلی شما در آن منطقه مورد نیاز است یا خیر کمک کننده باشد.

آیا برای سبک زندگی و آب و هوای جدید آماده ام؟ اولویت ها در مورد آب و هوا، و زبان در استان های مختلف کشور متفاوت هستند. مهاجرت به یک شهر شلوغ در انتاریو یا بریتیش کلمبیا که مناطق محبوبی برای مهاجران هستند نسبت به اقامت در یک منطقه روستایی در کبک که عمدتاً به زبان فرانسوی صحبت می کنند کاملاً متفاوت است.

آیا از مزایای ابزارها و خدمات به تازه واردان بهره مند می شوم؟

احتیاجی نیست برای این مهاجرت به تنهایی روبرو شوید. منابع رایگان زیادی برای کمک به یافتن یک شغل منزل و مدرسه برای کودکان و ارزیابی نیازهای زبانی شما وجود دارد.

نمایش خبر  کانادا 7300 درخواست مهاجرتی بیشتر نسبت به میزان مورد نظر برای روند فارغ التحصیل بین المللی پذیرفت

آیا برای تاخیرها و مقررات ویروس کرونا برنامه ریزی کرده ام؟ انتظار تاخیر در آماده سازی مدارک و شروط قرنطینه اجباری را داشته باشید.

 

برای رسیدن آماده شوید

پیش از تاریخ رسیدن به کانادا، در مورد اینکه ویروس کرونا چطور می‌تواند وضعیت شهروندی شما را تحت تاثیر قرار دهد مطالعه باشید. وبسایت اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا بهترین منبع برای آخرین اخبار است بسته به وضعیت شهروندی شما ممکن است بتوانید در صورتی که کشور شما ممنوعیت سفر داشته باشد کشور خود را ترک کنید. در ادامه چند مورد می بینید که باید پیش از رزرو بلیط هواپیمای خود به آنها توجه داشته باشید:

بررسی وضعیت سلامتتان: به یاد داشته باشید که مسافران با علائم ویروس کرونا اجازه ورود به کشور را ندارند.

زمانبندی آزمایش ویروس کرونا: هر مسافر بالای ۵ سال باید یک آزمایش منفی که ۷۲ ساعت قبل از سفر به کانادا انجام شده است را نشان دهد.

داشتن محل قرنطینه: اگر هنوز یک آدرس دائمی ندارید باید مکانی را برای اقامت خود جهت دوره قرنطینه اجباری رزرو کنید و برنامه قرنطینه خود را به محض رسیدن ارائه دهید. محلی را رزرو کنید که یک آشپزخانه کوچک داشته باشد تا بتوانید مواد غذایی خود را آماده کنید.

بودجه واقعی خود را در نظر گرفته و سرمایه کافی را با خود به همراه داشته باشید: در نظر داشته باشید بودجه‌ای را تعیین کنید که به شما کمک کند در طول اقامت آن در کشور امور مالی شما به بهترین نحو انجام شود. در شرایطی که بدون پیشنهاد شغلی وارد کشور می شوید این موضوع مهم تر نیز می شود. برای هزینه های اضافی یا احتمال بیکاری طولانی مدت مبلغی را در نظر بگیرید و مطمئن شوید که برای دوره قرنطینه خود هزینه کافی در اختیار دارید.

 

مدارک خود را به سرعت آماده کنید

تابعان جدید کانادایی به محض ورودی به موارد زیر نیاز دارند:

نمایش خبر  اداره مهاجرت دیگر به صورت خودکار فرصت های مهاجرتی را تمدید نمی کند

کارت اقامت دائم: تابعان جدید باید به عنوان بخشی از فرآیند مهاجرتی خود کارت اقامت دائم را داشته باشند. این کارت اثبات رسمی وضعیت اقامت شما در کانادا است و برای سفر به خارج از کشور ضروری است.
کارت سلامت استانی: این کارت شماره تحت پوشش سلامت و پزشکی قرار می‌دهد و معمولاً برای گرفتن این کارت باید در انتظار باشید لطفاً برای جزئیات بیشتر به سایت رسمی دولت کانادا مراجعه کنید.
شماره بیمه اجتماعی: شماره بیمه اجتماعی به شما امکان کار در کانادا و دسترسی به خدمات دولت کانادا را می‌دهد. همچنین برای پرداخت مالیات به این شماره نیاز دارید. با داشتن این مدارک تکمیل اقدامات های مهمی مانند باز کردن یک حساب بانکی و آغاز به کار برای شما ساده تر خواهد بود.

 

یافتن یک شغل جدید در یک فصل منحصر به فرد

به طور ایده آل پیش از سکونت در کانادا بهتر است که پیشنهاد شغل مطمئنی داشته باشید، به خصوص از زمان شیوع ویروس کرونا، تمام شرکت ها وارد چالش بزرگی شده اند. با این وجود، اگر هیچ پیشنهاد شغلی را تا این لحظه نپذیرفته اید گام‌های زیر می تواند برای شما کمک کننده باشند:

جستجو از طریق وب سایت دولت: می‌توانید از فیلترهای موجود برای دیدن شغل های ضروری ویروس کرونا استفاده کنید.

مدارک تجربه و تحصیلات خود را مورد ارزیابی قرار دهید.

از طریق وب سایت NewCanadianjob.com برای یافتن فهرست مشاغل مختص تازه واردان به کشور استفاده کنید.

 

با وجود محدودیت‌های ویروس کرونا چطور در کشور جدید خود زندگی کنید؟

پیش از سال ۲۰۲۰ تابعان جدید در مغازه های محلی رفت و آمد می کردند خود را در معرض شرایط مختلف در جامعه جدید قرار می‌دادند.در حال حاضر بیشتر فعالیت ها در بسیاری از این جوامع غیر ممکن شده است. در عوض تازه واردان به کشور باید خودشان را با خرده فروشان آنلاین و خدمات تحویل درب منزل آشنا کنند.

نمایش خبر  مهاجرت در دور دوران شیوع ویروس کرونا و پس از آن اقتصاد کبک و انتاریو حمایت می کند

در طول دوره قرنطینه اجباری، با افراد خارج از منزل تعاملی نخواهید داشت که این بدان معناست که باید به صورت آنلاین مواد غذایی را سفارش دهید. برای بررسی اینکه چه مغازه های آنلاین برای دارو و مواد غذایی در اطراف محل زندگی شما در دسترس هستند می توانید از وب سایت های مربوطه استفاده کنید.

فهرست پیشنهاداتی که می تواند در کل دوران شروع به شما کمک کند را بررسی کنید. با مراجعه به برنامه هایی که در وبسایت دولت برای تازه واردان تهیه شده است می ‌توانید تا حدی بار استرس روی دوشتان را کم کنید.

در مورد Scotiabank

Scotibank یکی از برترین بانکهای کانادا و بانک پیشرو در آمریکا است. با جمله «برای هر کس یک آینده» به مراجعه کنندگان خانواده و جوامع آنها کمک می کند تا از طریق این توصیه‌ها خدمات و محصولات مختلف به موفقیت برسند.

با راه اندازی برنامه استارت رایت این بانک در سال ۲۰۰۸ هدف ساده سازی فرآیند بانکداری برای تابعان دائمی کانادا دانشجویان بین المللی و نیروهای کار خارجی است که به تازگی وارد کانادا شده اند‌. ما می توانیم به شما کمک کنیم تا با بازگشایی یک حساب بانکی بین المللی که به شما امکان انتقال ۵۰ هزار دلار پیش از رسیدن به کانادا را میدهد ورود شما به این کشور را آسان تر کنیم،و  از این طریق می‌توانید آمادگی بیشتری برای سفر داشته باشید.

این برنامه به شما کمک می کند تا در طی ۱۲ ماه با فرایند رایگان کارهای بانکی خود را در کانادا انجام دهید و بدون داشتن سابقه اعتبار، انتقال نامحدود پول بین المللی بدون کارمزد اعتبار به دست بیاورید. تمام این‌ها بخشی از خدمات این بانک به تازه واردان به کشور است.