نادین ژیرو به عنوان وزیر مهاجرت جدید کبک منصوب شد

نادین ژیرو ، یکی از اعضای حزب حاکم کبک ، که اصالتاً هائیتی دارد و از ایالات متحده وارد کانادا شده است ، به عنوان وزیر جدید مهاجرت این استان منصوب شده است.

نادین ژیرو همچنین وزیر روابط بین الملل و فرانکوفونی کبک است.

او جایگزین Simon Jolin-Barrette شد ، که این مقام را از زمان انتخاب حزب ائتلاف Avenir Québec (CAQ) در اکتبر سال 2018 به عهده گرفت.

لوایح جولین-بارت درباره سکولاریسم و ​​ برنامه تجربه کبک (PEQ) نه تنها در بین احزاب مخالف بلکه در میان بخش قابل توجهی از جمعیت بحث برانگیز بوده است.

در نوامبر گذشته ، جولین بارت قوانین PEQ را تنظیم کرد که باعث کاهش چشمگیر تعداد دانشجویان و کارمندان پذیرفته شده در کبک در زمانی می شد که کمبود نیروی کار در همه مناطق تأثیر می گذاشت. مورد حمله همه طرفین برای پروژه اصلاحات خود ، سرانجام جولین بارت این تغییرات را پس گرفت تا بررسی شود.

در ماه مه گذشته ، دولت کبک بار دیگر اصلاحات جدیدی را به PEQ اعلام كرد و قصد دارد دو برنامه آزمایشی جدید را اجرا كند.

علاوه بر وظایف قبلی ، نادین جیرو مسئولیت انجام اصلاحات تازه اعلام شده در PEQ ، راه اندازی خلبانان جدید و شناسایی مسیرهای اقامت دائم برای کارمندان مراقبت های بهداشتی که در کانادا پناهندگی کرده اند.

مطلب مرتبط
به دنبال انتقادات شدید، پرینس ادوارد آیلند برنامه مهاجرت بیزنسی اش را کنسل کرد

سیاست مهاجرت کبک ها ، کانادایی ها و غیر کانادایی ها را لمس می کند ، و وزیر رهبری این بخش غالباً بازتابی از لحن و اهداف دولت تلقی می شود. در این صورت ، ممکن است انتصاب جیرا با نور مثبتی مشاهده شود.

این واقعیت که وزیر مهاجرت تازه تعیین شده از پیشینه فرهنگی متنوع و چشم انداز جهانی برخوردار است ، ممکن است تلاش دولت استانی کبک را برای تغییر گفتمان که تاکنون ضد مهاجرت تلقی می شود ، نشان دهد.

بسیاری فکر می کنند سبک نادین جیرو نسبت به سلف او نسبت به مهاجران ملایم تر و بازتر خواهد بود.

در کنفرانس مطبوعاتی امروز ، نادین ژیرو خاطرنشان کرد که اهداف مهاجرت کبک فقط به طور موقت کاهش یافته است تا ادغام و فرانسیس شدن تازه واردان کاهش یابد ، اما او قصد دارد به حمایت از این ابتکار عمل ادامه دهد.

از طرف دیگر لگول تأکید کرد که عامل اقتصادی همچنان نقش مهمی در سبد مهاجرت ایفا خواهد کرد.

“مهاجرت همچنین یک نمونه کار اقتصادی است. ما حق و حتی وظیفه داریم که افراد تازه وارد که نیازهای بازار کار را برآورده می کنند را استخدام کنیم. ”
وی اضافه کرد: دید و اهداف کبک برای مهاجرت یکسان خواهد بود

مطلب مرتبط
کانادا در حال راه ‌اندازی ۶ برنامه مهاجرتی جدید برای فارغ التحصیلان بین المللی، نیروهای کار ضروری و فرانسوی زبانان

علاوه بر وظایف خود به عنوان وزیر مهاجرت و روابط بین الملل ، نادین جیرو همچنین گروه اقدام اخیراً بر علیه نژادپرستی را ایجاد خواهد کرد ، که ماموریت آن بررسی وضعیت اقلیت های قابل مشاهده در کبک در چندین حوزه فعالیت است.