موسسات کانادایی برای دانشجویان بین المللی بازگشایی می‌شوند

برخی از موسسات آموزشی تعیین شده اکنون می‌توانند دانشجویان بین المللی جدید را بپذیرند

موسسات کانادایی با برنامه‌های آمادگی ویروس کرونا اکنون می توانند دارندگان مجوز تحصیلی جدید را از ۲۰ اکتبر بپذیرند.

موسسات آموزشی تعیین شده اکنون می توانند دانشجویان بین المللی را بدون در نظر گرفتن تاریخ صدور مجوز تحصیلی آنها بپذیرند این موسسات شامل کالج ها و دانشگاه ها و دیگر موسسات آموزشی مورد تایید دولت برای پذیرش دانشجویان بین المللی هستند.

پیشتر تنها دانش آن دسته از دانشجویان بین المللی که می توانستند به کانادا سفر کنند افرادی بودند که دارای مجوز معتبر تحصیلی از هجدهم مارس ۲۰۲۰ بودند یعنی تاریخی که محدودیتهای سفر ویروس کرونا اعمال شد.‌

برای آنکه بتواند به عنوان یک دانشجو به کانادا وارد شوید باید معیارهای زیر را برآورده کنید:

باید یک مجوز تحصیلی معتبر یا نامه معرفی داشته باشید که نشان دهد برای یک مجوز تحصیلی تایید شده اید.

باید با یک برنامه آمادگی برای ویروس کرونا که مورد تایید استانی و منطقه مربوطه از در یک موسسه آموزشی تعیین شده حضور یابید.

سفر شما به کانادا ضروری در نظر گرفته می شود تنها اگر تمام اسناد مورد نیاز و موسسه آموزشی تعیین شده در فهرست پذیرفته شده موجود باشد.

مطلب مرتبط
کدام ملیت ها قصد مهاجرت به کانادا را دارند؟

به عنوان یک دانشجو سفر شما به کانادا ضروری نخواهد بود تنها اگر:

  • برنامه تحصیلی شما کنسل شده یا به تعویق افتاده است.
  • ورود شما به کانادا برای هر دلیل غیر از تحصیل باشد.
  • دانشجویان پس از ورود به کانادا باید به مدت ۱۴ روز در قرنطینه باشند.

به منظور پذیرش دانشجویان بین المللی جدید، موسسات آموزشی تعیین شده به یک برنامه آمادگی ویروس کرونا نیاز دارند که به تأیید استان یا منطقه مربوطه رسیده باشد. برنامه ها باید نشان دهند که چطور برای دانشجویان دوره قرنطینه اجباری را مدیریت می‌کنند که شامل برنامه های حمل و نقل به محل قرنطینه دانشجویان می‌شود.

همچنین باید از دانشجویان بین المللی در مورد نحوه دریافت مواردی که برای قرنطینه نیاز دارند، مانند غذا، دارو و بیمه سلامت، حمایت کنند و اطلاعات لازم را در اختیار آنها قرار دهند.

دانشجویان بین المللی می توانند در صورت وجود هرگونه سوال در مورد برنامه آمادگی خود به طور مستقیم با موسسه مربوطه تماس حاصل کنند.

تنها دانشجویانی که به موسسات تایید شده وارد می‌شوند مجاز به سفر به کانادا هستند. به گفته اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا موسسات بیشتری به فهرست تایید شده اضافه می شوند. وب سایت اداره مهاجرت فهرست کامل موسسات تایید شده را ارائه می دهد و هر زمان که موسسه جدیدی به آن اضافه شود آن را به روز رسانی می کند. از سوی دیگر اگر موسسه مربوط به معیارهای مورد نیاز را برآورده نکند آن را از لیست حذف می کند.

مطلب مرتبط
گزارش سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ اکسپرس انتری: کانادا به هدف پذیرش ۴۰۱ هزار مهاجر می رسد

دانشجویانی که به یک موسسه تایید شده ورود نمی یابند مجاز به ورود به هواپیما برای سفر به کانادا نیستند.

اعضای خانواده دانشجویان پیش از دانشجویان نمی توانند به کشور وارد شوند.

 

چه تعداد موسسه برنامه آمادگی ویروس کرونا تایید شده دارند؟

تمام موسسات تعیین شده دانشگاهی برای پذیرش دانشجویان بین المللی در کبک تایید می شوند با این وجود دولت هنوز توصیه می کند که فهرست را چک کنید.

۳۹ موسسه دانشگاهی در آلبرتا و بریتیش کلمبیا باز می شوند. ۱۰ مدرسه در مانتو با و ۱۳ مورد در نیو برانزویک و همینطور سه مورد در نیوفنلاند و لابرادور، ۱۴ مورد در آنتاریو، پنج مورد در جزیره پرنس ادوارد، ۷ مورد در ساسکاچوان، یک مورد در یوکون باز هستند.

موسسات دانشگاهی در نوا اسکاتیا، نووات، مناطق شمال غرب بازگشایی نمی شوند.

 

موسسات ابتدایی و دبیرستان

مدارس ابتدایی و دبیرستان در کانادا مقررات سلامتی را دنبال می‌کنند که منطقه یا استان مربوطه آنها را تنظیم کرده است.

تمام مدارس ابتدایی و دبیرستان در کبک برای بازگشایی پذیرش دانشجویان بین المللی باز هستند.

تمام مدارس ابتدایی و دبیرستان خصوصی و عمومی در استان های نیوبرانزویک، جزیره پرنس ادوارد، منیتوبا بریتیش کلمبیا مجاز به بازگشایی هستند.

مدارس در استانها و مناطق آلبرتا، انتاریو، ساسکاچوان،یوکون، نوناووت، نوا اسکاتیا، مناطق شمال غرب، نیو فنلاند و لابراتور بسته هستند.

مطلب مرتبط
چطور از امارات متحده عربی به کانادا مهاجرت کنیم