مهاجرت کانادا: جایی که می توانید آزمون زبان انگلیسی بدهید

در حال حاضر آزمون IELTS در 89 کشور برگزار می شود درحالیکه CELPIP در 6 مورد از این کشورها برقرار است.

آزمون زبان انگلیسی برای افرادی که قصد ثبت درخواست مهاجرت کانادایی دارند به سرعت در دسترس خواهد بود.

دو آزمون زبان انگلیسی که اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا (IRCC) آزمون جنرال IELT و CELPIP هستند. نامزدها باید نتیجه یکی از این دو آزمون را در پروفایل اکسپرس انتری خود  برای اقامت دائم تحت برنامه کاندیدای استانی (PNP) یا یکی از برنامه های استانی یا فدرال کانادا ثبت کنند.

نامزدهای مهاجرتی در برآورده کردن شرایط زبان انگلیسی خود در آغاز شیوع ویروس کرونا با مشکل روبرو بودند. COVID-19 موجب وقفه در کارهای دولت کانادا و سرتاسر جهان شد. برگزار کنندگان  IELTS , CELPIP از قوانین محلی تبعیت کردند به نحوی که نمی توانند  آزمونهای خود را به نامزدهای مهاجرتی ارائه دهند.

با این وجود، در حال حاضر، پس از از بین بردن نسبی محدودیتها در ماه های اخیر، این آزمون ها در دست اجرا هستند.

ضوابط سلامت و ایمنی در  محل برگزاری این آزمون ها رعایت می شود تا نامزدهای مهاجرتی و مجریان آزمونها تحت حفاظت قرار بگیرند.  این ضوابط شامل پاکسازی منظم محل برگزاری، استفاده از دستکش و ماسک، و حفظ ضوابط مربوط به فاصله گذرای اجتماعی در اتاقهای برگزاری امتحان است.

مطلب مرتبط
مهاجران اتاوا بیش از همه تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفتند

برگزاری IELTS

IELTS در وبسایت خود عنوان می کند که آزمونهای جنرال آن در حال حاضر در 89 کشور در حال برگزاری هستند.

این آزمونها در کشورهای خواستار اقامت دائم کانادا برگزار می شوند مانند، بنگلادش، برزیل، کانادا(بسیاری از مقیمان دائمی در حال حاضر  بعنوان دانشجویان فارغ التحصیل یا نیروی کار پیشین در کانادا زندگی می کنند)، چین، کلمبیا، مصر، فرانسه، هنگ کنگ، هند، ایرلند، کره جنوبی، کویت، لبنان، مکزیک، مراکش، نیجریه، عمان، پاکستان، فیلیپین، روسیه، عربستان سعودی، امارات، بریتانیا، ویتنام، و بسیاری از کشورهای دیگر.

در کدام کشورها می توانید امتحان CELPIP بدهید

CELPIP در حال حاضر در شش کشور برگزار می شود. این کشورها عبارتند از کانادا، ایالات متحده، چین، فیلیپین، امارات، و هند.

بیشتر CELPIP های برگزار شده در ایالات متحده بوده است. در سالهای اخیر ایالات متحده به منبع بزرگی از مهاجران به کانادا تبدیل شده است.

گزینه های مهاجرت کانادایی در طول COVID-19

از سرگیری برگزاری امتحانات IELTS,CELPIP علاوه بر بازگشت دراو های تمام برنامه ها یک فرصت خوشایند برای کاندیدهای بیشتری است که درخواستهای مهاجرت کانادایی خود را پیگیری کنند.

در زمان شروع شیوع، ثبت درخواستهای تکمیل شده یا ورود به پول اکسپرس انتری برای بسیاری از کاندیدها چالش برانگیز بود.

علاوه براین، برخی از نامزدها ممکن است بخاطر عدم برگزاری دراو های اکسپرس انتری در تمام برنامه ها در تایید اکسپرس انتری یا آزمون خود دچار تاخیر شده باشند. برنامه  نیروی کار متخصص فدرال(FSWP) معمولا پاسخگوی اکثر درخواست کنندگان اکسپرس انتری موفق است، با این وجود بین ماه مارس و اوایل جولای، IRCC تنها برگزار کننده دراو های اکسپرس انتری برای دسته تجربه کانادایی و نامزدهای PNP بود.

مطلب مرتبط
دانشجویان بین المللی که نمی توانند شرط تجربه کار کانادایی را داشته باشند فرصت دیگری بدست می آورند.

از ماه جولای دو دراو انجام شده است که نامزدهای FSWP را نیز شامل میشود که دراو هفته گذشته است.

از اینرو، اکنون ممکن است تکمیل آزمون انگلیسی و ثبت درخواست مهاجرتی کانادایی مورد توجه ترین مورد یک نامزد باشد. انجام این کار به آنها کمک می کند تا درصورت پذیرش درخواستشان، از تاخیر های غیر ضروری در ورود نهایی به کانادا جلوگیری کنند.

درواقع، اگر بواسطه روند همراستا با اکسپرس انتری یک دعوت نامه استانی دریافت کنید یا اگر امتیاز سیستم رتبه بندی جامع شما بدون یک دعوت نامه استانی به اندازه کافی بالا باشد، ممکن است به اندازه کافی شانس این راه داشته باشید تا در زمان کوتاهی  از ورود به پول اکسپرس انتری دعوت نامه درخواست را دریافت کنید.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram