مهاجرت کانادایی پس از دوران ویروس کرونا چگونه خواهد بود؟

شیوع ویروس کرونا ابهاماتی را در این باره به وجود می‌آورد. چیزی که قطعی است، نیاز به وجود مهاجران و ورود افراد خارجی به کاناداست.
وقتی در مورد سیستم مهاجرت کانادا پس از شیوع ویروس کرونا فکر می‌کنیم، عوامل داخلی و خارجی مختلفی وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند.
مهاجرت کانادایی با آمار، اقتصاد، سیاست، ظرفیت‌های کانادا برای رسیدگی به پرونده ها،و ظرفیت یکپارچه سازی تازه واردان در کشور شکل خواهد گرفت. از نظر عوامل خارجی سطوح مهاجرتی تحت تاثیر شرایط جهانی باقی می‌مانند.

عوامل داخلی که مهاجرت کانادا را تحت تاثیر قرار می دهند

از نظر شرایط داخلی، کانادا هنوز به دنبال مهاجرت است تا بتواند ضررهای اقتصادی ناشی از ویروس کرونا را جبران کند. وزیر مهاجرتی کانادا، مارکو مندیچینو، وعده داد که پس از دوران شیوع ویروس کرونا مهاجرت همچنان به عنوان یک اولویت با ارزش باقی خواهد ماند. او اخیراً با وزرای مهاجرت استانی جلسه ای داشت تا در مورد روش‌های مختلف مهاجرتی تا سال ۲۰۲۳، اهمیت دانشجویان بین المللی که آینده سازان مهاجرت کانادا خواهد بود، بحث و بررسی انجام دهد.

طبق یک تحقیق مطالعاتی انجمن کانادایی، کانادایی ها، به خصوص نسل جدیدتر،نسبت به مهاجرت دیدگاه مثبتی دارند. حدود ۶۱ درصد از شرکت کنندگان در این تحقیق عنوان کردند، بر این باورند که مهاجرت به جبران ضررهای مالی طولانی ‌مدت کانادا کمک خواهد کرد.

مطلب مرتبط
از 24 اکتبر، برای مهاجرت به کانادا فرزندان تا زیر 22 سال وابسته به حساب خواهند آمد

عوامل آماری که نیاز اصلی کانادا به مهاجران هستند تغییر نکرده است. کانادا دارای یک جمعیت سالخورده و نرخ پایین تولد است.

بیش از نه میلیون پرستار بچه تا سال ۲۰۳۰ بازنشسته می شوند و نرخ تولد کانادا حدود۱.۶ کودک برای هر زوج است در حالی که نرخ تولدی برابر 2.1 با نیاز است تا بتوان اندازه جمعیت را حفظ کرد. ممکن است به خاطر مشکلات اقتصادی ایجاد شده ناشی از ویروس کرونا نرخ تولد در کانادا پایین تر نیز برود.

به گفته هیئت کنگره کانادا تا سال ۲۰۳۴، انتظار می رود که مهاجران مسئول ۱۰۰% رشد جمعیت کانادا و رشد اقتصادی کانادا باشند.

مهاجران برای ایجاد مشاغل خوب عمل می‌کنند و در بازار نیروی کار پیشرو هستند. اداره آمار کانادا اخیراً دریافت که تجارت ها در مالکیت مهاجران محصولات جدید تری تولید کنند و نوآورانه تر هستند. مهاجرانی که به واسطه برنامه گزینش استانی وارد دسته تجربه کانادایی فدرال کانادا وارد می شوند نسبت به برنامه های مهاجرتی دیگر در بازار کار عملکرد بهتری دارند.

همینطور مهاجرانی که تحت برنامه نیروی کار متخصص فدرال به کانادا ورود پیدا می‌کنند نیز با موفقیت در بازار کار ادغام می شوند و پس از ۵ سال از ورودشان به کانادا از سطح درآمد بالاتری نسبت به نیروهای کار کانادایی برخوردار می شوند.

مطلب مرتبط
بیزنس ها در استانهای آتلانتیک کانادا آماده فروش به مهاجران جدید!

عوامل جهانی که مهاجرت کانادا را تحت تاثیر قرار می دهند

وقتی کانادا روش های مهاجرتی مختلف را تعیین می کند، به علاقه نیروی کار خارجی که قصد ورود به کانادا دارد نیز توجه ویژه ای می کند. علاوه بر این، کانادا برای شرایط جهانی مانند بحران ها اقدامات ویژه ای پیش می گیرد. برای مثال، جنگ مدنی در سوریه ، دولت کانادا را تشویق کرد تا اهداف برای دسته اقتصادی را پایین تر یاور برند تا برای پذیرش مهاجران سوری در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ فضایی داشته باشد.

در این سال، به خاطر شروع ویروس کرونا مهاجرت کانادا تحت تاثیر قرار گرفته است. مهاجرت در ماه ژوئن با ۱۹ هزار مقیم دائم جدید بکه رای ورود به کانادا پذیرفته شده بودند کار خود را آغاز کرد. گرچه این هنوز از تعداد ۳۴ هزار مهاجر پذیرفته شده در ماه ژوئن سال ۲۰۱۹ کمتر است.

یک تحقیق جدید از سوی خدمات تحصیل جهانی (WES) مشخص می کند که شیوع ویروس کرونا علاقه جهانی نسبت مهاجرت به کانادا را افزایش داده است, همچنان که بسیاری از افراد خارجی پیش بینی می کنند که کانادا در مقایسه با کشور خودشان از رکود اقتصادی کمتری برخوردار است.

اطمینان بیشتر برای ورود به کانادا در پاییز

چالش های اقتصادی برون مرزی یک شمشیر دولبه هست. این چالش ها،در مقایسه با گروه‌های دیگر مهاجران احتمالی، درخواست ها برای مهاجرت به کانادا را افزایش می دهد درحالی که درمقایسه با دسته های دیگر که به خاطر عواملی مانند از دست دادن شغل یا کاهش ارزش پول رایج کشور تحت تاثیر قرار گرفته اند، درخواستها برای مهاجرت به کانادا را کاهش می دهد.

مطلب مرتبط
اسکوشیابانک چطور از شما به عنوان یک تازه وارد به کانادا حمایت می کند

در ماه آوریل هزینه ها برای مهاجرت به کانادا افزایش یافت در حالی که برخی از واحدهای پول جهانی افت پیدا کردند. نیجریه، که یکی از کشورهای اصلی منبع مهاجر است، با افت قیمت نفت شاهد افت پول رایج کشورش بود. کشورهای نفت‌خیز دیگر شاهد شرایط مشابه ای برای واحد پول کشورشان بودند.

آینده مهاجرت کانادایی در سال ۲۰۲۱ و بعد از آن تا زمانی که شروع ویروس کرونا تهدیدی برای اقتصاد و سلامت جهانی محسوب می‌شود مبهم است.

اقتصاد کانادا به دنبال جبران خسارت های وارده است، در حالیکه ۵۵ درصد از شغل های از دست رفته به خاطر شیوع  کرونا، در ماه ژوئن دوباره بازگشتند. با این وجود، نگرش ها در مورد مهاجرت هنوز نسبتاً مثبت است و خارجی ها هنوز تمایل دارند به کانادا مهاجرت کنند.

اینها عواملی هستند که در برنامه مهاجرتی سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ ۳ کانادا در نظر گرفته می‌شوند و تا اول نوامبر ۲۰۲۰ اعلام خواهند شد.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram