مهاجرت درتقابل با اثرات پیش بینی شده ویروس کرونا بر کاهش نرخ تولد در کانادا

ارزیابی ها: طبق یک مقاله علمی، انتظار می رود ویروس کرونا نرخ باروری در کشورهای با سطح درآمد بالا را پایین بیاورد و  باروری را در کشورهای با سطح درآمد پایین افزایش دهد.

کانادا مجبور خواهد بود تا اگر ویروس کرونا همچنان باعث پایینتر آمدن نرخ پایین تولد در کشور شود، از مهاجرت حمایت کند.

طبق یک مقاله در مجله علمی، انتظار می رود ویروس کرونا زاد و ولد را به نسبت سطوح درآمد منطقه ایی به طور متفاوتی تحت تاثیر خود  قرار دهد.  انتظار می رود، کشورهای با سطح درآمد بالا، مانند کانادا پس از شیوع ویروس کرونا شاهد تولد کمتری باشند، بنابراین یک جمعیت پیر و یک جمعیت کم در انتظار خواهد بود.

موسسه بروکینگز، یک مرکز کارشناسی خارج از واشنگتن دی سی، اینطور اظهار می کند که ایالات متحده در نتیجه ی شیوع شاهد 300000 تا 500000 کوکان کمتر بوده است. براساس گزارشات CBC، انتظار نمی رود که کانادا شاهد همین روند باشد، اما هر کاهشی در رشد جمعیت بر بازار کار تاثیر خواهد داشت.

پیش از شیوع، کانادا شاهد کاهش در تولد و جمعیت سالخورده بود.انتظار می رود 9 میلیون پرستار کودک کانادا در ده سال آینده به سن بازنشستگی برسند. هیئت کنگره کانادا عنوان می کند که مهاجرات پاسخگو 100 درصد رشد جمعیت تا سال 2034 خواهند بود در ماه های اولیه 2020، مهاجرت 82 درصد از رشد جمعیت کانادا را تشکیل می داد.

مطلب مرتبط
برنامه جدید، خدمات مختلفی در حوزه سلامت روان به مهاجران ارائه می دهد

بدون مهاجران برای حمایت از نیازهای جمعیت سالخورده، مسئولیتهای مالی و مراقبتی بردوش کانادایی ها قرار خواهد گرفت.

به گفته الیزابت گیوگل به CBC، وقتی افراد جوان مجبور هستند تا مالیات بر درآمد کافی فراهم کند تا از کانادایی های سالخورده حمایت کنند، آنها دیگر برای ارائه همین خدمات مجبور به صرف هزینه نخواهند بود.

گیوگل عنوان کرد که مهاجرت تنها گزینه برای حمایت از جمعیت سالخورده است.

گرچه کانادا صدور تعداد دعوت نامه های درخواست(ITAs) کانادا برای اقامت دائم از طریق اکسپرس انتری در این سال یک رکورد محسوب می شود، ضوابط و معیارهای جهانی برای متوقف سازی گسترش ویروس کرونا سفر به کانادا را به تعویق انداخته است. پس از آنکه کانادا مرزهای خود را در نیمه بعد ماه بست، ویزاهای اقامت دائم در ماه مارس به 26 درصد رسیدند. در ماه آوریل، کانادا تنها پذیرای 4000 مهاجرت بود. این تعداد در ماه می وقتی که 11000 مهاجرت جدید به کانادا آمدند افزایش یافت. انتظار می رود اطلاعات ماه ژوئن بزودی در دسترس قرار گیرد.

دولتهای فدرال و استانی باید مهاجرت را بعنوان یک اولویت در نظر بگیرند تا جبران اقتصادی طولانی مدت را تضمین کنند. مقاله علمی حاکی از اینست که این افت در نرخ تولد در پی دوره های قبل مرگ و میر در حدود یک سال پیش بوده است. پس از یک تا پنج سال گذشت زمان از این دوره نرخ زاد و ولد افزایش خواهد داشت. با این وجود، مطالعات ذکر کردند که ماهیت منحصر بفرد ویروس کرونا مقایسه آن با اطلاعات تاریخی را دشوار می کند.

مطلب مرتبط
تفاوت نظر بایدن و ترامپ در مورد مهاجرت

انتظار می رود، تاثیرات ویروس کرونا بر زاد و ولد در کانادا در ماه جولای و آگوست 2021،ماه هایی که معمولا میزان تولد کودک در کانادا زیاد است، مشهود باشد،.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram