مهاجرت از نیجریه به کانادا با این برنامه های مهاجرتی

مردم اهل نیجریه که می خواهند به کانادا مهاجرت کنند بیش از ۱۰۰ مسیر مهاجرت اقتصادی پیش رویشان است.

هر سال هزاران فرد اهل نیجریه به کانادا مهاجرت می‌کنند و هر سال این تعداد رو به افزایش است.

در سال 2019 حدود 12595  فرد اهل نیجریه اقامت دائم کانادا را به دست آوردند و حدود  11985نفر تحصیلات در کانادا را دنبال کردند. اکنون این رقم نسبت به تعداد 4090 نفر که در سال2015به کانادا آمدند افزایش چشمگیری داشته است. طبق اطلاعات اداره آمار کانادا، در سال 2016 حدود42430 نفر اهل نیجریه در کانادا زندگی می کردند.

کانادا بیش از 100 برنامه مهاجرت دسته اقتصادی را برای مردم اهل نیجریه ارائه می دهد. بهترین برنامه برای هر فرد به شرایط و اهداف زندگی فردی آنها بستگی دارددر اینجا نگاهی به برنامه های مهاجرتی می اندازیم که مردم اهل نیجریه برای به دست آوردن اقامت دائم کانادا می توانند با آنها را دنبال کنند.

 

نیجریه کشور دوم منبع نامزدهای موفق اکسپرس اینتری کانادا است

کانادا از نامزدهای علاقمند دعوت می کند تا برای اقامت دائم درخواست دهند. مستقیم و راحت ترین روش برای آنکه نامزدها برای درخواست مهاجرت کانادا دعوت شوند ثبت پروفایلی در سیستم اکسپرس انتری است. در سال ۲۰۱۹ نیجریه دومین کشور پیشرو در تعداد نامزدهای موفق سیستم اکسپرس انتری بود، در حالیکه هندوستان کشور اول بود.

سیستم اکسپرس انتری درخواست ها برای سه دسته مهاجرت کانادا ای را تحت کنترل دارد: برنامه نیروی کار فدرال، برنامه تجارت های تخصصی فدرال و دسته تجربه کانادایی

نامزدهای واجد شرایط بر اساس شرایطی مانند سن، تحصیلات و زبان اصلی کشور طبق سیستم رتبه بندی جامعه یک امتیاز دریافت می‌کنند.

مطلب مرتبط
روش مهاجرتی جدید آلبرتا برای فارغ التحصیلان بین المللی

نامزدها با بالاترین امتیازات به واسطه دراوهای اکسپرس انتری که معمولاً هر دو هفته یکبار برگزار می‌شود برای درخواست اقامت دائم کانادا دعوت می‌شود.

نامزدها برای اینکه در دراوهای اکسپرس انتری انتخاب شوند نیاز به پیشنهاد شغلی ندارند.

علیرغم شیوع ویروس کرونا کانادا هنوز دراوهای اکسپرس انتری را برگزار می‌کند. دو دراو قبل بزرگترین دراو هایی بودند که دپارتمان مهاجرت تاکنون برگزار کرده است. اداره مهاجرت پناهندگی و شهروندی کانادا به افرادی که به خاطر تعطیلی های ناشی از ویروس کرونا و اختلالات خدمات رسانی نتوانستند اطلاعاتشان را ثبت کنند زمان اضافی میدهد.

دولت کانادا قصد دارد تا درخواست های نامزدهای سیستم اکسپرس انتری را در طی ۶ ماه مورد رسیدگی قرار دهد. اگر یک پروفایل برای مدت بیش از یک سال در پول باقی بماند نامزدها می توانند پروفایل خود را مجدداً ثبت کرده و دوباره وارد پول شوند.

اگر یک نامزد اهل نیجریه برای ورود به اکسپرس انتری واجد شرایط باشد می تواند از طریق برنامه های کاندیدای استانی نیز برای مهاجرت به کانادا اقدام کند.

 

برنامه های کاندیدای استانی

کانادا برنامه کاندیدای استانی را نیز برای نامزدهای اهل نیجریه که می‌خواهند در یک استان و منطقه خاصی کار کنند و سکونت داشته باشند ارائه می‌دهد.

برنامه کاندیدای استانی به استانهای کانادا و مناطق آن اجازه می دهد تا نامزد های مهاجرتی دسته اقتصادی که می توانند نیازهای بازار کار آنها را برآورده کنند را گزینش کنند.

اکثر استان‌ها و مناطق کانادا ( بجز نووات و‌کبک) حداقل یک روند گزینش استانی دارند که به اکسپرس انتری متصل است.

مطلب مرتبط
شکلات ساز و دانشجوی پزشکی در میان ۲۵ برنده برتر جایزه مهاجرت کانادایی

وقتی یک برنامه کاندیدای استانی با سیستم اکسپرس انتری هم‌ راستا میشود به عنوان “روندهای ارتقا یافته” شناخته می شوند. نامزدهایی که از طریق روندهای ارتقا یافته گزینش استانی دریافت می کنند ۶۰۰ امتیاز اضافی علاوه بر امتیازشان در سیستم جامع رتبه دریافت کرده که این امر دریافت دعوت نامه درخواست اقامت دائم از طریق دراو اکسپرس انتری را برای آنها تضمین می‌کند.

بسته به نوع برنامه، یک روند ارتقا یافته ممکن است بر اساس امتیاز توضیح علاقمندی استانی  یا امتیازات سیستم جامع رتبه بندی نامزدها دعوت نامه ها را صادر کند.

نوع دیگر برنامه کاندیدای استانی “روند پایه ای” نامیده می‌شود که بدین معناست که به سیستم اکسپرس انتری فدرال وابسته نیست. این روند ها از اف فردی استان‌ها حمایت می‌کند و ممکن است از یک سیستم امتیاز بندی برای انتخاب نامزدها استفاده کنند.

نامزدهایی که ممکن است برای پول اکسپرس انتری واجد شرایط شناخته می شوند اما مهارت های مورد نیاز یک استان به خصوص را دارند ممکن است برای گزینش استانی از طریق روند پایه‌ی واجد شرایط شناخته شوند.

افرادی که می‌خواهند به کبک مهاجرت کنند باید از طریق برنامه مهاجرت اقتصادی این استان اقدام کنند. نیروهای کار متخصص ممکن است از طریق برنامه نیروی کار متخصص منظم کبک اقدام کنند که بر اساس سیستم توضیح علاقه مندی کار می کند.

 

تحصیل در کانادا برای رسیدن به اقامت دائم: نیجریه در میان در کشور برتر

تحصیل در یک موسسه آموزش عالی کانادایی یکی از روشهایی است که مهاجران اهل نیجریه می توانند از طریق آن تجربه کانادایی به دست آورند تا بتوانند از درخواست اقامت دائم خود حمایت کنند.

مطلب مرتبط
کانادا لاتاری 2020 برنامه مهاجرتی والدین، پدربزرگ و مادربزرگ ها را برگزار می کند.

نیجریه بعنوان نهمین کشور پیشرو منبع دانشجویان بین المللی در کانادا شناخته می شود.

با داشتن تجربه تحصیلات کانادایی در های جدیدی برای درخواست اقامت دائم از طریق دسته تجربه کانادایی‌، برنامه های درخواست کاندیدای استانی و برنامه تجربه کبک درهای زیادی به روی افرادی که در کبک تحصیل می‌کنند  باز می کنند.

دانشجویان بین المللی نیجریه پس از پایان تحصیلاتشان ممکن است این امکان را داشته باشند که مجوز کار پس از تحصیل را به دست آورند، این مجوز به آنها اجازه می دهد تا برای حداکثر سه سال در کانادا کار کند.

داشتن تجربه کار کانادایی و تحصیل کانادایی ترکیب بسیار ارزشمندی از لحاظ امتیاز سیستم جامع رتبه بندی است. و ممکن است نامزدها کمک کند تا برای برنامه‌های کاندیدای استانی واجد شرایط شناخته شود.

با وجود شیوع ویروس کرونا کانادا به دانشجویان اجازه می‌دهد تا از مطالعات آنلاین در جهت رسیدن به مجوز کار پس از تحصیل استفاده کنند.

 

مهاجرت امری حیاتی برای جبران وضعیت اقتصادی در کانادا

علارغم محدودیت های سفر و اختلالات پیش آمده در ارائه خدمات در سرتاسر دنیا که مهاجرت را در طول دوران شیوع دشوار کرده است، دولت فدرال عنوان کرده است که مهاجرت بخشی از استراتژی جبران وضعیت اقتصادی کانادا محسوب می شود.

این بدان معنا است که دولت کانادا هنوز از اهمیت مهاجرت برای وضعیت اقتصادی  این کشور آگاه است. بدین ترتیب مردم اهل نیجریه همچنان می تواند فرصت هایی برای مهاجرت به کانادا داشته باشند.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram