مهاجرت از طریق کارآفرینی و خود ـ اشتغالی به کبک

گفتیم استان کبک برنامه های مهاجرتی مخصوص خود را دارد که در حال حاضر از نیرومندترین برنامه های مهاجرت بیزنسی کانادا می باشند، و وعده دادیم که تازه ترین اطلاعات مربوط به سه برنامه اصلی مهاجرت بیزنسی استان کبک را به اطلاعتان برسانیم این سه برنامه عبارتند از:

ـ برنامه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

ـ برنامه مهاجرت از طریق کارآفرینی

ـ برنامه مهاجرت افراد خود ـ اشتغال

Quebec Immigrant Investor Program

Entrepreneur Program

Self-Employed Program

هفته گذشته در باره مهاجرت از طریق سرمایه گذاری توضیح دادیم.

اینک توضیحات مربوط به دو برنامه دیگر:

مهاجرت از طریق کارآفرینی 

ایـن برنامـه بـرای متقاضیانـی اسـت کـه می خواهند با استفاده از تجارب کارآفرینی خود، بیزنسی را در کبک تاسیس و یا مدیریت کنند.

متقاضیان برای آنکه واجد شرایط شناخته شوند باید:

1ـ نشان دهند که به طور درست و قانونی ثروت خالصی معادل حداقل 300000 دلار کانادا کسب کرده اند.

2ـ دارای حداقل دو سال تجربه مدیریت فول تایم یک بیزنس طی پنج سال گذشته بوده و باید مالک حداقل 25 درصد سهام آن بیزنس باشند.

3ـ تعهد دهند که با حداقل مبلغ 100000 دلار بیزنسی را در کبک ایجاد یا تملک خواهند کرد که این مبلغ معادل حداقل 25 درصد ارزش آن بیزنس باشد و آن بیزنس را به صورت مرتب و روزانه مدیریت خواهند کرد.

مطلب مرتبط
خبر خوب روز والنتاین: انتظار همسران خارجی برای آمدن به کانادا از دو سال به یکسال رسیده

4ـ این برنامه نیز دارای سقف ـ Quota ـ می باشد که در حال حاضر برابر با 60 متقاضی است.

هنگام بررسی اپلی کیشن شما، علاوه بر ارزیابی بیزنسی که می خواهید در کبک تاسیس و مدیریت کنید، فاکتورهایی نظیر سن، تحصیلات، مهارت زبان، و اطلاعات عمومی شما نسبت به کبک نیز مورد توجه قرار می گیرد.

مهاجرت برای افراد خود ـ اشتغال 

این برنامه برای کسانی است که خود اشتغال بوده ـ معمولا در مقیاسی کوچکتر از یک کارآفرین ـ و می خواهند مشابه کارشان را در کبک ادامه دهند. این برنامه با برنامه فدرال برای افراد خوداشتغال که بیشتر برای جذب ورزشکاران و دست اندرکاران فعالیتهای فرهنگی می باشد، متفاوت است.

متقاضیان برای آنکه واجد شرایط اپلای کردن در چارچوب این برنامه شناخته شوند باید: 

1ـ نشان دهند که به طور درست و قانونی ثروت خالصی معادل حداقل 100000 دلار کانادا کسب کرده اند.

2ـ دارای حداقل دو سال تجربه فول تایم طی پنج سال گذشته در خارج از کانادا در رشته یا حرفه ای که می خواهند همان را در کبک ادامه دهند می باشند.

3ـ به کبک بیایند تا شغل خود را خودشان ایجاد کنند (پرداختن به حرفه یا فعالیت بیزنسی به صورت خود اشتغال).

4ـ مبلغی معادل 25 هزار دلار یا 50 هزار دلار، بسته به منطقه ای که در آن مستقر می شوند، در یکی از موسسات مالی کبک به عنوان Start-up deposit دیپازیت کنند.

مطلب مرتبط
پنج توصیه مهم برای پر کردن اپلی کیشن ویزیتور ویزا

5ـ سقف این برنامه ـ Quota ـ در حال حاضر 50 متقاضی است.

هنگام بررسی اپلی کیشن شما، علاوه بر ارزیابی تجربه و پیشنهاد کاری شما برای کار در کبک ـ Proposal ـ فاکتورهای دیگری نظیر سن، تحصیلات، مهارت زبان، و دانش عمومی شما درباره کبک نیز مورد توجه قرار می گیرد.

دپیازیتی کـه بـرای شـروع کـار بـه بانک می سپارید، هنگامی که شغلی که در اپلی کیش تان مشخص کرده اید برای خود ایجاد کنید، به شما بازگردانده می شود.

اگرچه هر سه برنامه مهاجرتی که به آن اشاره کردیم می توانند به اقامت دائم منجر شوند، اما برنامه مهاجرت از طریق کارآفرینی متفاوت است زیرا شرطی برای اقامت دائم شما وجود دارد:

شرط این برنامه این است که شما باید بیزنسی را که تعهد کرده اید طی سه سال اول اقامت دائم ایجاد کنید.

صرف نظر از اینکه از کدام راه به سمت کسب اقامت دائم رفته باشید، قوانین و مقررات یکسانی را در رابطه با تعهدات اقامت دائم (برای حفظ اقامت دائم)، و اپلای کردن جهت سیتیزنی کانادا باید رعایت کنید.

اینها تازه ترین و جدیدترین اطلاعات و شرایط مربوط به سه برنامه بیزنسی کبک بود که تغییراتی که در همین تابستان گذشته اعلام شد نیز در آنها لحاظ شده. با توجه به سقف های معینی که برای هر برنامه وجود دارد، پیش بینی من این است که پروسه رسیدگی به این اپلی کیشن ها نسبتا سریع خواهد بود، که البته به این معنی نیز هست که شما باید سریع عمل کنید. اگر مایل به اپلای کردن در چارچوب یکی از این برنامه ها هستید، هر چه زودتر با وکیل متخصص مهاجرت صحبت کنید.

مطلب مرتبط
به دنبال انتقادات شدید، پرینس ادوارد آیلند برنامه مهاجرت بیزنسی اش را کنسل کرد

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram