مهاجران جدید ماسکهایی می دوزند که با حجاب راحت هستند

یک نهاد اجتماعی واقع در وینپگ نیز در حال دوختن ماسک های شفاف است تا به مردم کمک کند بتوانند لب خوانی کنند.

یک نهاد اجتماعی واقع در وینپگ تازه واردانی را به کار می گیرد که ماسک می سازند تا بتوانند در بحران شیوع ویروس کرونا به مردم کمک کنند.

کاتینگ اج زنان مهاجر را استخدام می کند و به آنها کار کردن با چرخ های خیاطی را آموزش می دهد. تاکنون، از طریق این برنامه هزاران ماسک تولید شده است.

مدیر اقدامات مربوط به این حوزه، اَن لیدی بولی به خبر CBC اینگونه گفت که افراد علاقمند بسیاری وجود داشتند و “بسیاری از سفارشات توسط کالج ها، و همچنین برخی از گروه هایی که طرفدار آمادگی برای شرایط مختلف هستند تهیه می شوند.”

برنامه کاتینگ اج، که خارج از موسسه زنان مسلمان کانادایی اداره می شود، در طول دوران شیوع ویروس کرونا ده زن تازه وارد را استخدام کرده است.

در ابتدا، تنها ماسک های قابل استفاده عادی درست شدند، با این وجود، پس از اطلاع از نگرانی های تازه واردانی که در رابطه با برقراری ارتباط در هنگام استفاده از ماسکها دچار مشکل بودند این شرایط تغییر کرد.

اکنون، آنها ماسک های عادی پارچه ایی و همچنین ماسک های شفاف پنجره دار را می دوزند . بدین طریق، افراد دیگر می توانند در حال صحبت کردند لبهای فردی که ماسک دارد را ببینند، و مهاجران جدید که هنوز به تسلط کافی به زبان نرسیده اند می توانند بهتر ارتباط برقرار کنند.

مطلب مرتبط
PGP ۲۰۲۰: کانادا فرایند ارسال دعو‌ت نامه ها را تکمیل می کند

علاوه بر این، تمام ماسک های تهیه شده توسط کاتینگ اج برای زنانی که حجاب دارند، روسری هایی که معمولا زنان مسلمان می پوشند، راحت هستند.

بولی عنوان می کند که زنانی که ماسک ها را تهیه می کنند یک حقوق منطقی دریافت می کند و از مزایایی برخوردارند و ساعات کاری پیشنهادی به آنها نیز منطقی به نظر می آید.

یکی از زنان، یک مهاجر از اتیوپی بنام عالیا محمد، به خبر CBC اینگونه گفت که او واقعا از کارش لذت می برد و حالا می تواند تنها در 7 دقیقه یک ماسک مد روز را بدوزد.

او با برادرش به وینپگ نقل مکان کرده است.

او اینگونه بیان می کند که یک روز قصد دارد تجارت دوخت لباس خود را براه بیاندازد. با این وجود ، درحال حاضر بیشترین علاقه او ادامه کار برای نهاد واقع در وینپگ است.

برای افراد علاقه مند، ماسک ها در وبسایت کاتینگ اج، وبسایت سرمایه گذاری داخلی بر استخدام، یا بواسطه وبسایت اور پرزنت یا در تعاونی سخت افزار پولوک در دسترس هستند

پیوستن به خانواده در کانادا

کانادا متعهد می شود تا اعضای خانواده و افراد دارای رابطه های مختلف را گردهم آورد. کانادایی ها و مقیمان دائمی می توانند از شریکان زندگی و همسران حمایت کنند تا به کانادا بیایند. شریک زندگی و حمایت گر باید رابطه اشان را اثبات کنند.

مطلب مرتبط
اگر تصمیم به لغو اقامت دائم شما گرفته شده چگونه درخواست تجدید نظر کنید؟

دو گزینه برای حمایت از اعضای خانواده شما مطرح است: حمایت از خارج از کشور یا داخل کشور. حمایت از داخل کشور برای افرادی است که دارای یک وضعیت موقتی در کانادا هستند. حمایت خارجی برای افرادی است که دارای این وضعیت در کانادا نیستند. عموما آنها در خارج از کانادا زندگی می کنند.

کانادایی ها و مقیمان دائمی نیز می توانند از کودکان وابسته خود، والدین و پدربزرگ یا مادربزرگ حمایت کنند.

کودکان وابسته و عادی ممکن است تحت حمایت باشند، که مشخص می کند باید روابط خود  با فرزندانتان را اثبات کنید.

والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ بواسطه برنامه والدین و پدربزرگ و مادربزرگ(PGP) تحت حمایت قرار می گیرند. حمایت کننده باید یک درآمد بالاتر از حداقل درآمد لازم برای این برنامه داشته باشد و همچنین باید الزامات دیگر را نیز برآورده کند.

معمولا یک استان در کانادا ممکن است گزینه های مهاجرت کانادایی را برای وابستگان شهروندان کانادایی یا مقیم دائمی ارائه دهند. برنامه های مهاجرتی کانادایی در حال تغییر هستند ، بنابراین شما را تشویق می کنیم تا ارزیابی رایگان خود را آغاز کنید، و ما نیز ویژگی ها و اهداف شما را با برنامه هایی که در حال حاضر مطرح هستند تطابق می دهیم.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram