ردکردن این
مهاجران اتاوا بیش از همه تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفتند

تاریخ انتشار

نرخ ابتلا به ویروس کرونا درمیان مهاجران و جوامع نژادی بالاست، زیرا  بیشتر در معرض ویروس هستند.

طبق یک خبر منتشر شده، مهاجران و جوامع مختص یک نژاد در اتوا بیش از بقیه در معرض ویروس کرونا هستند.

خلاصه گزارش با عنوان تاثیر ویروس کرونا بر مهاجران و جوامع تک نژادی در اتاوا بر اساس یک گفتگو مجازی به میزبانی هیئت مشارکت مهاجرت محلی اتاوا و حزب سرمایه‌گذاری از سوی اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا بود.

اطلاعات آماری نشان می دهد که جوامع نژادی در میان افرادی که آزمایش کرونای آنها مثبت شد تعداد بیشتری را تشکیل می‌دادند اما دلیل آن چیست؟

این سوالی است که گروه گفتگو در بحث خود به دنبال پیدا کردن پاسخی برای آن بود. علاوه بر این، حزب مشارکت مهاجرت داخلی اتاوا به دنبال پیدا کردن بهترین راه برای حفاظت از جوامع جهت جلوگیری کردن از انتشار ویروس کرونا و ابتلای آنها است. در ادامه برخی از نتایج این تحقیق را می خوانید.

جوامع تحت تاثیر قرار گرفته ممکن است از نظر جوانب اجتماعی با مشکلاتی روبرو باشند که سلامت و تندرستی مردم را به شدت تحت تاثیر قرار می‌ دهد. این موارد شامل کار، مسکن، حمل و نقل نژاد تبعیض و دسترسی به خدمات سلامت و بهداشت است.

بخاطر نژاد گرایی و تبعیض گذاری فرصت‌های زیادی برای جوامع نژادی جهت پیدا کردن شغل خوب وجود ندارد. در نتیجه بسیاری از مهاجران به شغل هایی دست می یابند که در خط مقدم قرار دارد، مانند نیروهای کار حمایت شخصی، پرستاران، مراقب کودک، رانندگان و نظافتچیان.

نمایش خبر  نوا اسکوشیا در اولین دراو سال جاری متقاضیان اکسپرس انتری را دعوت می کند

بسیاری از افراد نمی توانند هزینه خرید یک اتومبیل را پرداخت کنند یا از وسایل حمل و نقل شخصی مانند تاکسی استفاده کنند. در نتیجه باید از حمل و نقل عمومی استفاده کنند که آنها را بیشتر در معرض ویروس کرونا قرار می‌دهد.

برخی از اعضای جوامع در منازل پرجمعیت زندگی می‌کنند اگر یکی از اعضای خانه آزمایش ویروس کرونا مثبت داشته باشد، حفظ فاصله اجتماعی برای دیگر افراد منزل دشوار خواهد بود.

بسیاری از مهاجران و اعضای جوامع نژادی تابعان موقت هستند، مانند دانشجویان بین المللی، متقاضیان پناهجویی و نیروهای کار موقت. ممکن است آنها در مورد وضعیت مهاجرتی خود اطمینان نداشته باشند. برخی از نیروهای کار در مورد شرایط کاری نا ایمن شکایت می کنند. اما در نهایت ترس از دست دادن کار خود را دارند. علاوه بر این، بسیاری با مشکلات بسیاری در زمینه دسترسی به خدمات بهداشت و سلامت روبرو هستند. تازه واردانی که به خاطر پیچیدگی وضعیت مهاجرتی خودت تحت پوشش برنامه بیمه سلامت انتاریو نیستند، معمولاً به برنامه سلامت فدرال دسترسی دارند. با این وجود، بسیاری از ارائه دهندگان بیمه و خدمات بهداشتی در حال حاضر این برنامه را نمی پذیرند.

 

تمدید وضعیت اقامت در کانادا

نیروهای کار موقت خارجی، دانشجویان و ویزیتورها ممکن است بتوانند وضعیت اقامت خود را در طول دوران شیوع ویروس کرونا در کانادا تمدید کنند. خوشبختانه دپارتمان مهاجرتی کانادا به تابعان موقت شانس تمدید وضعیت اقامت خود را داده است. به منظور آنکه تحت این برنامه متقاضیان واجد شرایط شوند، باید به طور قانونی در تاریخ ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ تا ۳۱ می ۲۰۲۰ در کانادا حضور داشته باشند. آنها باید از زمان ورود خود تا زمان درخواست تمدید وضعیت اقامت خود در کانادا اقامت داشته باشند و باید در طول این دوره وضعیت اقامت خود را از دست داده باشند و همچنین باید دستمزد رسیدگی به درخواست را بپردازند.

نمایش خبر  چطور برای مهاجرت کانادایی همسرتان از لبنان حمایت کنید

 

ارائه برنامه های مراقبتی

شرکت کنندگان در این گفتگو برای پایان بخشیدن به وضعیت جوامع تحت تاثیر ویروس کرونا و افرادی که مبتلا شده اند راه هایی را پیش‌ بینی کردند. این راه ها شامل آموزش مردم در مورد نابرابر بودن تاثیر ویروس کرونا از طریق کمپین های آموزش عمومی است.

برای تضمین تاثیرگذاری برنامه حفاظتی برای جوامع تحت تاثیر قرار گرفته شرکت‌کنندگان راهِ مشارکت مستقیم جوامع با اشتراک گذاشتن اطلاعات مهم در مورد ویروس کرونا، را مطرح کردند. شرکت کنندگان پیش‌بینی کرده‌اند که ازمایش باید گسترده‌ تر و در محل‌هایی انجام شود که در دسترس این افراد است.

 

واکسن ویروس کرونا در دسترس مهاجران

نهاد سلامت عمومی کانادا اشاره می کند که واکسن ویروس کرونا برای تمام افراد بدون در نظر گرفتن وضعیت اقامت آنها در کانادا در اختیارشان خواهد بود.

اولویت برای واکسیناسیون با تابعان و کارکنان بیمارستان ها و مراکز مراقبتی، نیروهای کار سه حوزه بهداشت، سلامت و بزرگسالان در جوامع بومی است.