ممکن است کمک هزینه ها بار مسئولیت های مالی در طول دوران شیوع را برای مهاجران کم کند

مهاجرانی که بخاطر شیوع ویروس کرونا مشکلات مالی را تجربه می کنند می توانند از حمایت های فراهم آمده از سوی دولت کانادایی بهره مند شوند.

کانادا همچنان ضوابط و معیارهای جدیدی را برای کمک به شهروندان و  احیا کردن اقتصاد کشور اتخاذ می کند، که بسیاری از آنها در دسترس مهاجران هستند.

در میان اقداماتی که اخیرا به کار گرفته شده اند، افزایش دریافتی های ماهانه فوری کانادا (CERB) تا پایان سپتامبر مطرح است، که کل دوره ی این کمک هزینه های دریافتی را به 28 هفته می رساند. در نتیجه بسیاری از افراد که انتظار می رفت پرداختی هایشان در آگوست به پایان برسد، اکنون می توانند چند ماه بیشتر از این حمایت ها برخوردار باشند.

CERB یک برنامه حمایت موقتی از درآمد برای افرادی است که تحت تاثیر شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا قرار گرفته اند. این برنامه بطور ماهانه 2000 دلار  برای افرادی در نظر دارد که تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا متضرر شده اند.

برای صلاحیت سنجی در جهت بهره مندی از دریافتی های فوری ماهانه، که از سوی دولت کانادا ارائه شده است، نیرو های کار موقتی خارجی و  دانشجویان بین المللی باید ضوابط خاصی را مانند کانادایی ها برآورده کنند. تابعان موقتی نیز باید در کانادا زندگی کنند و شماره بیمه اجتماعی (SIN) معتبری داشته باشند.

مطلب مرتبط
نخست وزیر کانادا تشکیل دولت ائتلافی را رد کرد2019

وقتی CERB در پایان سپتامبر به کار خود پایان می دهد ممکن است برای افرادی که همچنان از شرایط دشوار شیوع  ویروس کرونا متضرر هستند، سه پیشنهاد جدید برای دریافت کمک هزینه را پیشنهاد دهد، این امر بیشتر متوجه افرادی است که بخاطر شیوع دچار توقف کاری شدند.

افرادی که در حال حاضر برای بیمه کاری(EI) واجد شرایط شناخته می شوند می توانند به این برنامه ورود پیدا کنند ، درحالیکه افرادی که واجد شرایط این برنامه نیستند  تنها می توانند برای سه برنامه دریافت ماهانه درخواست دهند که از 27 سپتامبر آغاز می شود.

  1. کمک هزینه جدید در جهت جبران وضعیت اقتصادی کانادا(CRB)  برای هر هفته تا حداکثر به مدت 26 هفته برای افرادی که  خودشان صاحب تجارتشان بوده اند یا افرادی که برای EI رد صلاحیت شدند و هنوز نیازمند حمایت مالی و بدنبال کار هستند، 400 دلار در نظر گرفته است.
  2. کمک هزینه بیماری در جهت جبران وضعیت اقتصادی کانادا ( CRBS) برای هر هفته و تا حداکثر دو هفته، برای نیروی کاری که بیمار بوده است یا نیاز دارد بنابر دلایل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در قرنطینه بماند، 500 دلار در نظر گرفته است. با این وجود، دریافت هردو این موارد، یعنی دریافت ماهانه و دریافت پول برای بیماری بطور همزمان ممکن نیست.
  3. کمک هزینه برای مراقبت در جهت جبران وضعیت اقتصادی کانادا(CRCB) هر هفته برای هر خانواده تا 26 هفته برای افراد واجد شرایط که نمی توانند بخاطر مسئولیت های مراقبت از افراد دیگر کار کنند 500 دلار در نظر گرفته است، این افراد شامل موادر زیر می شوند.
  • کودک زیر 12 سال که مدرسه یا مرکز نگهداری اش بخاطر ویروس کرونا بسته است.
  • یکی از اعضای خانواده دارای ناتوانی یا یک فرد وابسته که برنامه مراقبت روزانه اش به  حالت تعلیق درآمده است یا مراکز مراقبتی اش بخاطر ویروس کرونا بسته هستند؛یا
  •  یک کودک، یکی از اعضای ناتوان حرکتی خانواده یا وابسته که بخاطر توصیه متخصصان بخاطر وضعیت با ریسک بالا برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا به مدرسه، مرکز مراقبتی یا تسهیلات مراقبتی دیگر نمی رود.
مطلب مرتبط
کانادا تا پایان سال ۲۰۲۱ پذیرای ۶۰۰۰ پرستار در منزل خواهد بود

هر تابع کانادایی که حداقل 15 سال سن دارد و دارای یک SIN معتبر می باشد می تواند برای دریافتی جدید برای جبران وضعیت اقتصادی درخواست دهد. تمام سه طرح جدید دریافتی برای یک سال برقرار خواهند بود که زمان شروع آن از 27 سپتامبر خواهد بود.

دسترسی آسان به CERB برای تابعان موقت

در ماه می، دولت کانادا یک روش خاص را معرفی نمود که شرایط را برای دارندگان مجوز کار موقت و دانشجویان بین المللی واجد شرایط در کانادا به نحوی آسان می کرد که به آنها این امکان را می داد تا برای CERB درخواست دهند.

دولت شرایط نیازمند اثبات مجوز کار،  تحصیل یا تاییدیه برای تازه واردان به کانادا که از طریق ایمیل درخواست کرده بودند را افزایش داد.

این تغییر یکی از مجموعه اقدامات معرفی شده از سوی دولت فدرال برای رفع نیازهای مهاجران و حمایت از نیروهای کار خارجی و دانشجویان بین المللی در طول این دوران سخت بود تا آنها را تشویق کند که در کانادا بمانند.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram