مسافران به کانادا باید از اپلیکیشن AriiveCAN استفاده کنند

کانادا الزامات اجباری جدیدی را برای مسافران پیش از ورود شان به کانادا و پس از آن اعلام می‌کند.

مسافران و کانادا به زودی ملزم هستند تا از اپلیکیشن AriiveCAN استفاده کنند تا بتوانند در جلوگیری از انتشار ویروس کرونا کمک کنند.

طبق گزارش دولت در یک رسانه، این اپلیکیشن رایگان در ماه آوریل ۲۰۲۰ برای کمک به مسافران معرفی شد، که هم راستا با حقوق و قوانین مرزی طراحی شده است. این اپلیکیشن در موبایل یا از طریق لاگین شدن آنلاین در دسترس خواهد بود.

در این مقاله اقداماتی که پیش و پس از ورود به کانادا باید انجام دهید را می خوانید.

 

پیش از رسیدن به مرز

مسافرانی هم که مقصد نهایی شان کانادا است، باید اطلاعات خود را پیش از هواشناسی هواپیما در اپلیکیشن AriiveCAN ثبت کنند. ثبت اطلاعات شامل اطلاعات تماس و سفر، برنامه قرنطینه (جز در مواردی که معاف می ‌شوند)، و یک خود ارزیابی نسبت به نشانه های ویروس کرونا است.

مسافران باید در زمان ورود به کانادا رسید CBSA خود را ارائه دهند. مسئولان خدمات مرزی کانادا تایید می کنند که آیا مسافران اطلاعات خود را به صورت دیجیتال ثبت کرده اند یا خیر.

مسافرانی که از این قانون تبعیت نمی کنند، میتواند مورد اقدامات اجرایی قرار گیرد که می تواند با تذکر کلامی تا هزار دلار جریمه باشد. افرادی که نمی توانند به خاطر شرایط شخصی مانند ناتوانی یا نداشتن زیرساختارهای کافی اسناد خود را ثبت کنند از شرایط استثنائی برخوردار خواهند بود.

مطلب مرتبط
دپارتمان مهاجرتی کانادا فهرست اقدامات در طول دوران ویروس کرونا را منتشر می کند

مسافران هوایی که سفر آنها از چهارم نوامبر آغاز شدتا زمانی که اطلاعات مربوط به شرایط ویروس کرونا در مورد خود را از طریق این وب سایت ثبت نام کرده باشند اجازه پرواز و سوار شدن به هواپیما را نخواهند داشت ‌.

فورا پس از آغاز سفر مسافران هوایی، از مسافرانی که قصد داشتند از طریق دریا یا زمینی وارد کانادا شوند خواسته شد تا پیش از ورودشان برای جلوگیری از هرگونه تاخیر و محدودیت برای برقراری ارتباط در زمانی که به مرز می رسند از این اپلیکیشن استفاده کنند ‌. همچنین می‌توانند در زمان ورود به کانادا، رسیده اپلیکیشن خود را به مسئولان خدمات مرزی نشان دهند.

 

پس از رسیدن به کانادا

از ۲۱ نوامبر ۲۰۲۰ تمام مسافرانی که از طریق هوایی خاکی و دریایی به کانادا وارد شده‌اند نیز ملزم هستند تا از طریق این اپلیکیشن اطلاعات خود را ثبت کنند یا در طول دوران قرنطینه خود با شماره رایگان ۱۸۳۳۶۴۱۰۳۴۳ تماس حاصل کنند. افرادی که تحت دستور جداسازی اجباری معاف شناخته می‌شوند نیاز به تکمیل این روند ندارند.

در طی ۴۸ ساعت پس از رسیدن به کانادا مسافران باید تایید کنند که به محل قرنطینه خود رسیده اند و باید در طول دوران قرنطینه خود ارزیابی روزانه نشانه های ویروس کرونا را ثبت کنند.

مطلب مرتبط
به گفته وزیر سلامت با وجود موج سوم ویروس در کانادا زمان سفر نیست

مسافرانی که پیش از رسیدن به کانادا از این اپلیکیشن برای ثبت اطلاعات خود استفاده نمی کنند، ملزم هستند تا هر روز در طول دوران قرنطینه خود با شماره ذکر شده تماس حاصل کنند تا اطلاعات خود را در اختیار آنها قرار دهند. آنها امکان استفاده از اپلیکیشن را نخواهند داشت.

اگر مسافران اطلاعات اجباری را ثبت نکنند مورد پیگیری قانونی کند و قرار می گیرند.

هدف این ضوابط کاهش گسترش ویروس کرونا، تاخیر در مرز، ارتباط فیزیکی میان مسافران،مسئولان مرزی و دیگر مسئولان دولتی است.

علیرغم این که برخی از مسافران تحت بند معافیت قرار می گیرند تمام مسافران به کانادا از سوی قانون ملزم به قرنطینه اجباری ۱۴ روزه خواهد بود.

دولت کانادا در اخباری که به تازگی منتشر شده است تاکید می‌کند که این اپلیکیشن اطلاعات محرمانه مسافران را را حفظ می کند و جی پی اس برای پیگیری مسافران مجهز نیست.

برای مسافرانی که از طریق فرودگاه ونکوور، کلگری، تورنتو، و مونترال وارد می‌شوند لاینهای مختص به کاربران اپلیکیشن در نظر گرفته شده است تا در زمان صرفه جویی شود.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram