متقاضیان مهاجرت کانادایی برای ECA فقط به ثبت بالاترین مدرک خود نیاز دارند

ECAs به مسئولان مهاجرت و کارفرمایان کانادایی این امکان را می دهد تا تحصیلات اتباع خارجی را با تحصیلات کانادایی ها مورد مقایسه قرار دهند.

اکثر افرادی که برای مهاجرت کانادا درخواست می دهند، به ثبت مدرکی نیاز دارند که تایید کننده مدارک خارجی، دیپلم و مجوزهایی است که یک معادل کانادایی معتبر برای آنها وجود دارد.

این سند ارزیابی مدارک تحصیلی (ECA) نامیده می شود. یکی از سازمان های مربوطه در اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کاناداکه مجوز ارزیابی مدارک تحصیلی را دارد، WES می باشد که اخیراً اعلام کرد متقاضیان مهاجرتی تنها ملزم به ثبت بالاترین مدرک تحصیلی خود هستند.

WES از متقاضیان می‌خواهد که برای ارزیابی مدارک, مدارک اضافی دیگر را ارسال نکنند زیرا فرآیند رسیدگی به آنها را کند می کند.

از نوامبر سال ۲۰۲۰ افرادی که دارای مدرک دکترا هستند نیازی به ثبت مدرک ارشد و کارشناسی خود برای ارزیابی ندارند. افرادی که دارای مدرک کارشناسی ارشد و یا کارشناسی هستند نیز همین شرایط برای آنها برقرار خواهد بود.

شرایط برای افرادی که در یک موسسه فرانسوی زبان تحصیل می کنند کمی متفاوت است و آنها باید مدارک اضافی دیگری را نیز برای ارزیابی ارسال کنند با این وجود اگر بالاترین مدرک آنها DEUG,DUT باشد نیازی به ارسال دیپلم Bac یا BEP ندارند.

مطلب مرتبط
نگاهی به تغییرات جدید در قانون شهروندی

در ادامه افرادی که مدارک زیر را دارند نیازی به ثبت DEUG, DUT یا مجوز ارزیابی نخواهند داشت.

  • Maîtrise, Master, Diplôme d’Ingénieur;
  • Diplôme de Grandes Écoles;
  • DEA;
  • Diplôme d’État de Docteur en Médicine; or
  • Diplôme d’Etat de Docteur en Pharmacie.

افرادی که مدرک دکترا دارد نیاز به سختی موارد زیر نخواهند داشت:

  • Maîtrise, Master, Diplôme d’Ingénieur,
  • Diplôme de Grandes Écoles;
  • DEA;
  • Diplôme d’Etat de Docteur en Médecine; or
  • Diplôme d’Etat de Docteur en Pharmacie.

برای اسناد ثبت شده به زبان فرانسوی ترجمه لازم نیست. اکثر مدارک ثبت شده به زبان‌های دیگر ترجمه خواهند شد با این وجود ممکن است بسته به نوع مدارک مورد نیاز از سوی WES نیاز به ترجمه وجود داشته باشد.

برخی از متقاضیان از هندوستان به چند مدرک اضافی دیگر نیاز دارند متقاضیان هندی که مدرک کارشناسی ارشد خود را می‌فرستند باید مدرک کارشناسی خود را نیز ارسال کنند. استثنائاتی نیز وجود دارد: افراد دارای ارشد آموزش, ارشد مهندسی، ارشد فلسفه، ارشد تکنولوژی. و همچنین افرادی که مدرک دکترا دارند نیازی به ارسال مدرک کارشناسی ارشد و کارشناسی خود برای ارزیابی را نخواهند داشت.

 

ارزیابی مدارک تحصیلی برای اکسپرس انتری

افرادی که از طریق سیستم اکسپرس اینتری برای مهاجرت کانادا اقدام می کنند نیاز به ارزیابی مدارک تحصیلی خود را دارند. افرادی که تحصیلات خود را خارج از کانادا انجام داده‌اند باید مدارک خود را ارزیابی کنند به این دلیل که بتوانند به عنوان یک متقاضی اصلی برای برنامه نیروی کار متخصص فدرال واجد شرایط شناخته شود، یا بتوانند امتیاز سیستم جامع رتبه بندی برای تسهیلات خارجی را به دست آورند.

مطلب مرتبط
کانادا در ماه اکتبر پذیرای ۱۵ هزار مهاجر دیگر بود

نامزد های اکسپرس انتری که برای همسر و شریک زندگی خود درخواست ارائه می‌دهند، در صورتی که ارزیابی مدارک تحصیلی خود را انجام داده باشند می توانند امتیاز بگیرند امتیازات تنها در صورتی که داده می‌شوند که گزارشات نشان دهد که ارزیابی مدارک خارجی با مدارک کانادایی تطابق دارد.

وقتی متقاضیان برای پروفایل اکسپرس انتری یا اقامت دائم درخواست می دهند، از ارزیابی‌های مدارک تحصیلی تایید شده برای فرایند های مهاجرتی نباید بیش از ۵ سال گذشته باشد.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram