ردکردن این
فرصت تمدید اقامت برای آن دسته از تابعان موقت که نمی توانند کشور را ترک کنند

تاریخ انتشار

اگر وضعیت موقت شما در حال انقضا است و امکان پرواز به کشور خود را ندارید و نمی دانید چه کنید…
تابعان خارجی در کانادا که وضعیت اقامت موقت آنها به زودی منقضی می شود ممکن است بتوانند وضعیت اقامت خود را در کانادا تمدید کنند.
تابعان موقت که نمی توانند به خاطر محدودیت های ناشی از ویروس کرونا کشور را ترک کنند می توانند درخواست تمدید وضعیت اقامت خود را بدهند.‌ در درخواستشان، آنها باید دلیل اقامت خود در کشور را به اداره مهاجرت کانادا شرح دهند.
متقاضیان باید به صورت آنلاین درخواست خود را ارائه دهند و شرایط لازم را نیز برآورده کنند که شامل دستمزد بیومتریک مطابق ضوابط مشخص شده توسط اداره مهاجرت کانادا است. به گفته اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا متقاضیان باید پیش از انقضای وضعیت اقامت خود درخواستشان را ارائه دهند.
افرادی که در حال حاضر درخواست تمدید وضعیت اقامت آنها در دست بررسی می باشد، از این شرایط برخوردار خواهند بود که وضعیت اقامت آنها در همان حالت باقی بماند و مجاز هستند تا زمان تصمیم‌ گیری نسبت به درخواستشان در کشور اقامت داشته باشند این بدان معناست که نیازی به رسیدگی سریع به پرونده این افراد وجود ندارد.
از هزینه درخواست اقامت دائم یا تمدید آن صرف نظر نمی شود، تنها از هزینه‌ هایی که تحت سیاست های دولتی اجرا می شوند می توان صرف نظر کرد.
مسئولان مهاجرتی آموزش داده می شوند تا بررسی کنند که آیا سفرهای هوایی بین المللی بسته شده اند و اینکه آیا پروازهای تجاری به کشور فرد متقاضی یا مقصد او برقرار هستند یا خیر. علاوه بر این آنها گفته می‌شود که اگر درخواستشان آزمایشات بیومتریک ارائه نمیشود هر دستمزد پرداخت شده برای خدمات باید باز گردانده شود.

نمایش خبر  چطور میتوانیم از همسر خود در هنگ کنگ برای مهاجرت کانادایی حمایت کنید

در صورت انقضای وضعیت اقامت چه باید کرد؟

مقیمان موقت ممکن است در طی ۹۰ روز پس از انقضای وضعیت اقامتشان درخواست استرداد دهند. آنها باید دستمزد استرداد و رسیدگی پرونده ها را پرداخت کنند.
به منظور آنکه تابعان خارجی بتوانند برای استرداد واجد شرایط شناخته شوند باید با در دست داشتن یک وضعیت موقت معتبر بین ۳۰ ژانویه ۲۰۲۰ و ۳۱ می ۲۰۲۱ در خاک کانادا حضور داشته باشند و در طول این دوره وضعیت اقامت خود را از دست داده باشند. علاوه بر این باید از زمان ورود اولیه خود در کانادا بوده باشند. دستمزد رسیدگی به این نوع پرونده ها ۲۰۰ دلار است.
اگر متقاضی برای استرداد واجد شرایط باشد یک افسر مهاجرتی درخواست او را مورد ارزیابی قرار می دهد. اگر متقاضی تمام شروط را برآورده کند مسئول مربوطه یک مدرک ویزیتوری یا مجوز متناسبی برای او صادر خواهد کرد که شرایط وضعیت استرداد او را شرح می‌دهد. پس از آن اسناد به متقاضی ارسال می شود.
با این وجود اگر متقاضی برای استرداد واجد شرایط شناخته نشود وزیر مربوطه در مورد پرونده تصمیم گیری خواهد کرد. این می‌تواند به معنای یکی از سه مورد زیر باشد: طرف مسئول پرونده را به یک بازپرسی ارجاع می دهد؛یک دستور ترک کشور را صادر می کند یا به فرد خارجی اجازه اقامت در کانادا را می دهد.