ردکردن این

ضوابط ویروس کرونا متقاضیان برنامه کاندیدای استانی در سال ۲۰۲۱ را تحت تاثیر قرار می دهد

ضوابط ویروس کرونا متقاضیان برنامه کاندیدای استانی در سال ۲۰۲۱ را تحت تاثیر قرار می دهد

تاریخ انتشار

مروری بر شرایط ناشی از ویروس کرونا در میان برنامه های کاندیدای استانی که مهاجران آینده را تحت تاثیر قرار می دهد.

استان‌ها و مناطق کانادایی مقرراتی برای برنامه های مهاجرتی خود تنظیم کرده اند به نحوی که مهاجران جدید هنوز می توانند در طول دوران شیوع ویروس کرونا به اقامت دائم دست یابند.

برنامه های کاندیدای استانی در طول تعطیلی های ناشی از ویروس کرونا در حال کار بوده اند و هیچ اثری از متوقف کردن آنها در سال ۲۰۲۱ نیز دیده نمی شود. این برنامه ها هدف مهمی برای اقتصاد منطقه دارند و برای پر کردن فضاهای خالی در بازار کار با حضور نیروهای کار خارجی که می خواهند به کانادا سفر کنند، طراحی شدند.

برنامه‌‌های کاندیدای استانی هنوز با وجود محدودیت های سفر در سال ۲۰۲۰، دراو های مهاجرتی را برگزار می‌کنند و گزینش استانی صادر می کنند. دولت فدرال با برگزاری دراوهای اکسپرس انتری که در آن فقط متقاضیان برنامه کاندیدای استانی برای اقامت دائم دعوت می ‌شدند، از برنامه ‌های استانی حمایت کرد. علاوه بر این، کانادا طبق برنامه سطوح مهاجرتی برای سال های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ برنامه‌ ریزی می ‌کند تا هرساله  از طریق برنامه ‌های کاندیدای استانی ۸۰ هزار مهاجر جدید را به کشور دعوت کند.

به منظور کار در طول دوران شروع ویروس کرونا، دپارتمان های مهاجرتی استانی مجبور بودند تا مقررات موقتی را در رویه های عادی خود به کار گیرند. در ادامه فهرست کاملی از ضوابط ویروس کرونا به تفکیک مناطق و استان‌ها برای برنامه کاندیدای استانی را مشاهده می کنید:

  • بریتیش کلمبیا
  • آلبرتا
  •  ساسکاچوان
  •  منتوبا
  • انتاریو
  • آتلانتیک کانادا
  •  تریتوری
  • بریتیش کلمبیا

برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا هنوز دراوهای مهاجرتی هفتگی خود را برگزار می‌کند، با این وجود شغل ها در بخش ‌های تحت تاثیر قرار گرفته مانند گردشگری، مهمان داری، خدمات شخصی و خرده فروشی در این دراو ها در نظر گرفته نمی شوند. برخی از این شغل ها شامل آشپزان، ماساژورها و مشاوران سفر هستند. فهرست کامل ۳۱ شغل در نظر گرفته شده را می توانید در اخبار منتشر شده در تاریخ ۳۱ آگوست در مورد برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا مشاهده کنید.

نمایش خبر  کانادا یکبار دیگر محدودیت های سفر را تمدید می کند

استان در مورد اینکه چه شغل هایی براساس نیازهای بازار کار در این دراو در نظر گرفته شوند تصمیم گیری می کند. آنها این شغل های کنار گذاشته شده را زمانی مجددا مطرح می کنند که در بازار کار به آنها نیاز باشد.

اطلاعات بیشتر را می توانید در صفحه ویروس کرونا بریتیش کلمبیا مشاهده کنید.

 

آلبرتا

دولت فدرال ارزیابی‌ های تاثیر بازار کار را به جز برای ۲۷ شغل در آلبرتا مورد رسیدگی قرار نمی ‌دهد. برخی از شغل ها که مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت، شامل مهندسان کامپیوتر، پزشکان و طراحان گرافیک هستند. ارزیابی های تاثیر بازار کار در صورتی مورد رسیدگی قرار خواهند گرفت که تحت روند استعداد جهانی به تایید رسیده باشند.

همچنان درخواست برای مهاجرت تحت برنامه کاندیدای مهاجرتی آلبرتا ممکن است حتی اگر شغل متقاضی در فهرست شغل های استثنا باشد. دارندگان مجوز کار پس از فارغ التحصیلی که در تاریخ ۱ نوامبر یا پس از آن درخواستی برای روند فرصت‌های شغلی آلبرتا ثبت کرده‌اند در صورتی که در یکی از شغل‌ های استثنا کار نمی کنند مجاز برای درخواست هستند. متقاضیان روند اکسپرس انتری آلبرتا می‌توانند بدون در نظر گرفتن شغل خود برای گزینش استانی درخواست دهند.

اطلاعات بیشتر را می توانید در صفحه اطلاعات ویروس کرونا آلبرتا مشاهده کنید

 

ساسکاچوان

برنامه کاندیدای مهاجرتی ساسکاچوان در حال حاضر به کاندید ها این امکان را می دهد تا درخواست‌ تمدید شش ماه برای درخواست اقامت دائم نزد دولت فدرال ارائه دهند.

افرادی که برای روند مهاجرتی برنامه کاندیدای مهاجر ساسکاچوان درخواست می دهند ممکن است در صورتی که به خاطر ویروس کرونا تغییر کرده باشد یک گزینش مشروط دریافت کنند .این امر ممکن است در صورتی استفاق بیفتد که متقاضی دیگر حداقل امتیاز دسته برنامه کاندیدای مهاجرتی ساسکاچوان را از طریق آن نامزدی خود را بدست آورده است، برآورده نکند. این شرایط باید برآورده شوند تا نامزد بتواند اقامت دائم دست یابد.

نمایش خبر  کانادا در حال راه ‌اندازی ۶ برنامه مهاجرتی جدید برای فارغ التحصیلان بین المللی، نیروهای کار ضروری و فرانسوی زبانان

اطلاعات بیشتر را می توانید در وب سایت ساسکاچوان در صفحه مربوط به اطلاعات ویروس کرونا مشاهده کنید.

 

منیتوبا

مهاجران احتمالی که برای گزینش از طریق برنامه کاندیدای استانی منیتوبا درخواست می‌ دهند می‌توانند از تجربه کار غیر پیوسته برای واجد شرایط شدن استفاده کنند. به عبارت دیگر متقاضیانی که شغلشان را از دست دادند و مجددا مشغول به کار شدند مجبور نیستند برای شش ماه پیوسته دیگر کار کنند تا بتوانند نسبت به این برنامه ابراز علاقه مندی کنند.

برنامه کاندیدای استانی منیتوبا شغل‌ های کامل نشده را نیز می پذیرد تنها به شرط آنکه توضیح نامه ارائه دهند. منیتوبا هنوز به تمام اسناد و مدارک برای ارزیابی درخواست ها نیاز دارد. مدارکی مانند سوابق کاری، نامه از کارفرما و صورتحساب پرداختی ها می توانند در شرایطی که ساعات کاری متقاضی کم شده است یا از کار برکنار شده است به عنوان مدارک حمایتی برای یک درخواست محسوب شوند.

اطلاعات بیشتر را می توانید در صفحه خبرهای مربوط به ویروس کرونا منیتوبا بیابید.

 

اونتاریو

اونتاریو استان دیگری است که به متقاضیان اجازه می دهد درخواست های ناقص خود را ارسال کنند تنها به شرط آن که نامه توضیحی برای توجیه نا کامل بودن درخواست خود را ارائه دهند. برنامه کاندیدای مهاجرتی اونتاریو تمام اطلاعات مربوطه در زمان بررسی درخواست را مورد توجه قرار می ‌دهد، متقاضیان زمان بیشتری برای ارسال مدارک مورد نیاز دهند.

علی ‌رغم وجود شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰ اونتاریو ۸۰۵۰ نامزد مهاجرتی را برای اقامت دائم مورد گزینش قرار داد که از میزان تخصیص یافته به این استان فراتر رفت.

نمایش خبر  محل های کار مختص مهاجران از مسئولیت مدیران واسط است

کمی قبل در این سال انتظار می‌رفت انتاریو سیستم توزیع علاقمندی برای دسته پیشنهاد شغل کارفرما راه اندازی کند. اگر این برنامه را دنبال کنند، این مدل با عجله که در حال حاضر قرار است را از بین می برد.

جزئیات بیشتر را می توانید در وب سایت بروز رسانی و اخبار استان برای سال ۲۰۲۰ دنبال کنید.

 

آتلانتیک کانادا

نیوبرانزویک به طور موقت درخواست ها از سوی کارگران برای روند نیروی کار متخصص را می پذیرد. علاوه بر این رانندگان کامیون در حال حاضر از طریق برنامه پایلوت مهاجرتی آسان تیک پذیرفته می ‌شوند.

نوا اسکوشیا، از طریق روند اولویت ‌های بازار کار و روند اولویت‌ های بازار کار برای پزشکان، برای جذب افراد متخصص در حوزه بهداشت و سلامت در طول دوران شیوع ویروس کرونا تمرکز کرد. در ماه جولای ۲۰۲۰ جمعیت نوا اسکوشیا، بخشی بخاطر مهاجرت به رقم ۹۷۹۳۵۱ رسید.

جزیره پرنس ادوارد به دنبال تضمین این بود که مهاجرانی که در حال حاضر در استان هستند در جهت رسیدن به اقامت دائم خود در استان قدم بر می دارند. افراد غیر تابع در استان در حال حاضر برای سفر به جزیره باید از قبل درخواست دهند.

نیوفاندلند و لابرادور یک برنامه مهاجرتی جدید را برای نیروهای کار متخصص ارائه می‌دهند که به طور خاصی برای فارغ التحصیلان دانشگاه مموریال، و نیروهای کار با تجربه کاری در شغل های مورد نیاز استان تنظیم شده است.

 

تریتوری

برنامه کاندیدای یوکون اتباع خارجی را ملزم به برآورده کردن معیارهای ساعات کار تمام وقت نمی کند. افرادی که ساعت کاریشان کم شده از و یا آن را از دست داده اند اطلاعیه استاندارد ۹۰ روزه برای پیدا کردن یک کار جدید را دریافت نمی کنند.

مناطق شمال غربی یک پرتال آنلاین جدید برای ثبت آنلاین درخواست های مهاجرتی دارند.