شش موردی که کانادایی ها دوست دارند برای کریسمس انجام دهند

در طول دوران تعطیلات کریسمس در هر جایی از کانادا که باشید چند سنت مخصوص به کریسمس را خواهد دید.

به طور کل کریسمس، یک رویداد مذهبی از روز تولد مسیح است. اما این روزها بیش از نیمی از کانادای ها کریسمس را به عنوان یک تعطیلات غیر مذهبی جشن می گیرند.

کانادا یک مذهب رسمی ندارد گرچه تعطیلات مسیحی ها مانند عید پاک و کریسمس درصد ملی شناخته شده هستند و بیش از نیمی از جمعیت کشور مسیحی هستند. با این وجود برای این که کانادایی ها کریسمس را جشن بگیرند نیاز به مسیحی بودن دارند. آزادی و تعدد مذهب ها موارد مهم در فرهنگ سیاسی کانادایی هستند. به همین ترتیب بسیاری از کانادایی ها تلاش می کنند تا این تنوع را حفظ کنند.

چند سنت در زمان کریسمس وجود دارد که ممکن است در طول ماه دسامبر کانادایی ها را در حال انجام آنها ببینید.

 

گفتن « کریسمس مبارک»اما نه از جنبه مذهبی

کریسمس مبارک جمله ای است که در در زمان کریسمس از مردم می شنوید حتی اگر افراد اعتقاد به این مذهب نداشته باشند. حدود دو سوم از افرادی که « کریسمس مبارک» می گویند، کریسمس را به عنوان یک تعطیلات غیرمذهبی می‌دانند. تنها حدود یک سوم از کانادایی ها از عبارت « تعطیلات مبارک» استفاده می کنند.

 

درخواست هدیه از سانتا کلائوس

ممکن است در مورد سانتا کلائوس شنیده باشید، او یک مرد با لباس قرمز و ریش سفید است که در کریسمس برای کودکان کادو می آورد. خب، آدرس سانتا در کانادا است.

پست کانادا یک درگاه موقت سالانه را به کودکان اختصاص می‌دهد تا برای سانتا نامه بنویسند و آن را به قطب شمال بفرستند و پیش از ۲۵ دسامبر پاسخ را دریافت کنند.

مطلب مرتبط
کانادا: یک مقصد مهاجرتی برای نیروی کار خویش فرما فرهنگی، موسیقی دانان، هنرمندان و ورزشکاران

علاوه بر این در بیشتر مراکز خرید سانتا را خواهید دید. کانادایی ها کودکان خود را به مراکز خرید می آورند تا با سانتا عکس بگیرند و همچنین شانس این را داشته باشند، که رو در رو با او صحبت کنند.

آخرین شانس صحبت با سانتا قبل از کریسمس است. بچه ها معمولاً در جایی یک لیوان شیر، کوکی و یک یادداشت از چیزهایی که می‌خواهند، یا فقط با یک جمله کریسمس مبارک روی آن، می گذارند.

 

خرید کریسمس

کانادایی ها پول خرج کردن در طول تعطیلات علاقه دارند.

طبق گزارش مرکز خرده فروشی کانادا، در سال ۲۰۱۹ کانادایی ها حدود ۷ ۱۹۲ دلار برای خرید هدیه های کریسمس خرج کردند. کانادا حدود سه چهارم هزینه کریسمس خود را برای دیگران خرج می‌کنند .

رایج ترین هدایایی که کانادایی ها برای عزیزان خود می خرند غذا، الکل و شیرینی است. لباس و اسباب بازی نیز در رده دوم و سوم قرار می‌گیرند. سازمان خرده‌ فروشی انتظار دارد که در طول دوران شیوع ویروس کرونا هزینه بیشتری برای خرید لوازم الکترونیکی شخصی، محصولات بهداشتی و درمانی، کتاب، موسیقی، تجهیزات ورزشی و مبلمان حل شود.

شیوع ویروس کرونا تغییراتی در خرید کریسمس به وجود آورده است. کانادایی ها زودتر خرید می کنند و از خرید آنلاین استفاده می‌ کنند. اکثر کانادای ها موافق هستند که بهتر است امسال از شرکت‌های کانادایی خرید کنند تا به حفظ اقتصاد داخلی خود کمک کرده باشند.

 

غذا خوردن

کانادایی ها برای شام بوقلمون می‌پزند تا کریسمس را جشن می گیرند، گرچه تعداد زیادی مرغ یا سبزیجات را ترجیح می دهند. غذای که درباره کریسمس معمول است شامل غذای اصلی با سیب زمینی، سبزیجات، کرنبری و دسر است.

مطلب مرتبط
کانادا در سال ۲۰۲۱ مجدداً از لاتاری برنامه والدین و پدربزرگ و مادربزرگ ها استفاده خواهد کرد

غذای که کانادایی ها معمولاً در شب کریسمس می خورند و بسته فرهنگ آن‌ها و همچنین محل جغرافیایی زندگی آنها می‌تواند متفاوت باشد. برای مثال، کانادایی فرانسوی ها معمولاً بوقلمون را ترجیح می دهند. برخی از دسر های کانادایی مانند تارت کره و نانایمو بارز نیز ممکن است در منوی برخی از افراد وجود داشته باشند.

اگونگ نیک نوشیدنی برای جشن ها است. کانادایی ها در ماه دسامبر سال ۲۰۱۶ حدود ۵.۲ میلیون لیتر اگونگ نوشیدند. به این معنا که ۱۵ درصد از تمام کانادایی ها در آن سال یک لیتر اگونگ نوشیدند. اما اگر هر کدام از آنها با چهار نفر از دوستانشان همراه بودند، هر کانادایی یک لیوان اگونگ نوشیده بودند.

 

بریدن درخت کریسمس

یک سنت محبوب دیگر بریدن درخت کریسمس و آوردن آن به منزل است. قانونی بودن بریدن درختان در هر استان متفاوت است، برخی از استان ها به مجوز نیاز دارند و برخی از مناطق دیگر مردم را تشویق می‌کنند تا از فروشندگان درخت آنها را تهیه کنند. در مناطقی از کانادا مزرعه‌ای وجود دارد که افراد می‌توانند دستمزدی برای بریدن درخت کریسمس خود بدهند. در سال ۲۰۱۶ کانادایی‌ها ۷۷.۶ میلیون دلار برای کریسمس خرج کردند.

برخی از کانادایی ها تصمیم می گیرند که درخت کریسمس مصنوعی داشته باشند که در سال ۲۰۱۶ حدود ۶۱ میلیون دلار برای وارد کردن درخت کریسمس مصنوعی از چین به کانادا صرف شد.

به نظر می‌آید که بریدن درختان تنها برای به جا آوردن رسم و سوم محیط زیست دوستانه نباشد. اما برخی فکر می‌کنند که آوردن درخت به خانه به جای درخت مصنوعی سرسبزی و شادی به منزل می آورد. دو تحقیقات حاکی از این است که درخت واقعی نسبت به درختان مصنوعی گاز گلخانه ای کمتری تولید می کنند. برای به حداقل رساندن استفاده از کربن، خانواده ها باید تلاش کنند که یک درخت را برای هشت سال نگه دارند.

مطلب مرتبط
مهاجران جدید ماسکهایی می دوزند که با حجاب راحت هستند

 

نگاه کردن به چراغ ها

کانادایی ها دوست دارند در طول تعطیلات به چراغ ها نگاه کنند. اکثر مناطق رسمی دارند که همه جا را چجراغانی می کنند و از نمایش چراغ های کریسمس لذت می برند.

برخی از پارک ها در طول دوران کریسمس، چراغانی می شوند، و شاید یک لیوان شکلات داغ و مارشمالو به مردم بدهند. حتی شیوع جهانی ویروس هم نمی‌تواند مانع از جشن چراغ ها شود، مانن الومی در کبک، که درخت ها را چراغانی می کند و دکوراسیون های چراغانی شده در پارک نصب می کند.

CP ریل، یک شرکت خط راه آهن کانادایی رویداد های سالانه را برگزار می کند پول ریل های راه آهن را چراغانی می کند و در سرتاسر کانادا کنسرت‌هایی را برگزار می‌کند. قطار هالیدی شهر به شهر سفر می کند و با برگزاری موسیقی برای خیلی ها پول جمع میکند. اجرا های سالانه در طول دوران شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین انجام شدند.

اینها فقط چند نمونه از سنت هایی هستند که کانادایی ها در تعطیلات کریسمس اجرا می‌کنند. سنت ها و مراسمات دیگری نیز وجود دارند که در مورد آنها صحبت نکردیم اما این مقاله خلاصه ای از تمام چیزی است که وقتی وارد کانادا شوید با آن رو به رو خواهید شد

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram