ردکردن این
شروع کلاس های حضوری دانشگاه های کانادایی در پاییز پیش ‌رو

تاریخ انتشار

فهرستی از دانشگاه های کانادا و برنامه‌های پاییز آنها برای دانشجویان را در این مقاله می خوانید

با نوید واکسیناسیون کانادایی ها تا پایان سپتامبر سال جاری موسسات عالی این اطمینان را ایجاد می کنند که مکان های ایمنی برای برگزاری کلاس های حضوری در فصل پاییز خواهند بود.

بازگشتن به فعالیت های آموزشی حضوری از طرفی به مسئولیت سلامت عمومی و از طرف دیگر به مدیریت هر یک از این موسسات آموزش عالی وابسته است. بر این اساس دانشگاه هایی که به طور رسمی اطلاع دادند پاییز فصل بازگشت به روال قبل است روند ویروس کرونا را نیز مورد بررسی خواهند داد و مطابق با آن برای حفظ ایمنی و سلامت کارکنان و دانشجویان اقدام خواهند کرد تا محدودیت های موجود برای سفر دانشجویان بین المللی مجاز هستند. با داشتن یک برنامه آمادگی برای ویروس کرونا وارد کشور شوند محدودیت های سفر کانادا در اواخر ماه جاری برای مقیمان ایالات متحده به روزرسانی خواهد شد و در ماه آوریل نیز برنامه های افراد از کشورهای دیگر غیر از ایالات متحده مورد بازبینی و بررسی قرار خواهد گرفت.

یک گزارش که از سوی اداره آمار کانادا در ماه نوامبر ۲۰۲۰ انجام شد نشان می‌دهد که دو سوم از دانشجویان بین المللی جدید که در سال تحصیلی ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ در موسسه های آموزش عالی کانادا ثبت نام کردند در دانشگاه ها بودند. در اینجا به برخی از دانشگاههای کانادایی نگاه می کنیم که برنامه ای برای پذیرش دانشجویان برگرداندن آنها به کلاس ‌های حضوری دارند و برخی از آنها به زودی اطلاعیه های رسمی خود را منتشر خواهند کرد.

 

بریتیش کلمبیا

طرح هشتم ماه مارس وزیر سلامت بریتیش کلمبیا به موسسات آموزش عالی استان خبر داد تا برای بازگشت به فعالیت های حضوری دگی حاصل کنند در اطلاعیه بسیاری از دانشگاه های بریتیش کلمبیا از برنامه‌های خود برای بازگشت به کلاس‌های حضوری خبر دادند که اولویت این برنامه ها حفظ سلامت و ایمنی کارکنان و دانشجویان است.

نمایش خبر  مهاجرت کانادایی در 2021: چه انتظاری می توانیم داشته باشیم؟

دانشگاه های بریتیش کلمبیا تایید کردند که در حال برنامه ریزی برای بازگشت به روند حضوری کلاس ها در فصل پاییز هستند. دانشگاه های بریتیش کلمبیا نحوی برنامه‌ ریزی می‌کنند تا در صورت لزوم و به عنوان یک گزینه ایمن سازی محل، مقررات قرنطینه در محل را نیز برای دانشجویان بین المللی فراهم کنند.

دانشگاه ویکتوریا نیز در حال برنامه‌ ریزی برای بازگشت کامل به کلاس های حضوری در ماه سپتامبر است موسسات زیر نیز برنامه‌ های خود برای کلاس های حضوری را تعریف کرده اند: دانشگاه آیلند ونکوور، دانشگاه تامپسون ریورز، دانشگاه سایمون فریزر، دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی، دانشگاه کپیلانو و دانشگاه ترینیتی وسترن.

آلبرتا

دانشگاه آلبرتا برنامه ریزی می ‌کند تا در پاییز پیش رو دانشجویان و کارکنان بیشتری را در دانشگاه بپذیرد در حالی که قرار است کلاس های حضوری از راه دور را برگزار کند و ترکیبی از این دو را در برنامه کاری خود داشته باشد.

سخنگوی دانشگاه کلگری به خبر اداره مهاجرت اینگونه گفت « دانشگاه کلگری هنوز تصمیمی برای ارائه روش ‌های حضوری کلاس ها در پاییز ۲۰۲۱ ندارد. این تصمیم‌ گیری در آوریل ۲۰۲۱ انجام خواهد شد. و سپس به دانشجویان و جوامع دانشگاهی اطلاع ‌رسانی خواهد شد».

دانشگاه لتبریج برای بازگشت به کلاس های حضوری در پاییز پیشرو در حال برنامه ‌ریزی از اما می ‌گوید احتمالا برخی از دستورات حوزه سلامت مربوط به استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی پابرجا باقی خواهند ماند.

ساسکچوان

دانشگاه ساسکاچوان برای بازگرداندن موسسات به صورت حضوری در حال برنامه‌ ریزی است، رئیس دانشگاه، پیتر استویشف، عنوان که به خاطر ابهامات موجود در مورد ظرفیت واکسن گفتن اینکه چه چیزی در دانشگاه راه خواهد شد زود است. با این وجود، او انتظار دارد که برای زمستان ۲۰۲۲ به صورت کامل کلاس های حضوری در دانشگاه برگزار شوند.

نمایش خبر  حقوق دوجانبه و مسئولیت ‌های مهاجران نسبت به کانادا

 

منیتوبا

دانشگاه برندون هیچ جزئیاتی برای بازگشت به دستور العمل های حضوری ارائه نداده است. مسئول ثبت نام دانشگاه، اندرا مک دنیل، در رسانه ای اعلام کرد، « قصد ما اعلام اقداماتی برای پاییز۲۰۲۱ است که ما به آن متعهدیم.»

دانشگاه منیتوبا برنامه ریزی می کند تا بتوانند حداکثر ۲۰ دانشجو را در کلاس ‌های حضوری داشته باشند. کلاس های آزمایشگاهی حداکثر ۲۵ دانشجو خواهند داشت. کلاس های بزرگتر همچنین از راه دور برگزار خواهند شد.

 

انتاریو

دانشگاه تورنتو قصد دارد تا در پاییز ۲۰۲۱ کلاس های حضوری را برگزار کند. از دانشکده ها، کارکنان و کتابداران انتظار می ‌رود تا به دانشگاه‌ ها باز گردند. دانشجویان نیز می ‌توانند بررسی کنند که کدام دانشگاه شرایط و ضوابط بهتری برای مقابله با ویروس کرونا دارد.

دانشگاه بروک در حال برنامه ریزی برای برگزاری دوره‌ های حضوری است این دوره ها شامل های آزمایشگاهی، سمینارهای فراغت تحصیلی و کلاس ‌های آموزشی تجربی دیگر می ‌باشد.

انتظار می رود دانشگاه اتاوا تمام کلاس های خود را به صورت حضوری در دانشگاه برگزار کند و دوره های بیشتری را در این سبک ارائه دهد دانشگاه کلاس ها را مجهز به بالاترین تکنولوژی خواهد کرد که امکان آموزش حضوری شبیه سازی شده و ویدیو کنفرانس را فراهم می کند.

دانشگاه وسترن برنامه ‌ریزی می‌ کند تا به کلاس های حضوری بازگردد و فعالیت ‌های دانشگاهی بیشتری را ارائه دهد.

دانشگاه ویندزور برای اجرای برنامه سی های حضوری و فعالیت‌های حضوری در پاییز ۲۰۲۱ در حال برنامه‌ ریزی است.

 

کبک

کبک قبلا اعلام کرده است که دانشگاه‌ها به تدریج می‌توانند به وضعیت کلاس حضوری یک روز درهفته بازگردند. ضوابط فاصله اجتماعی باید در داخل و خارج از کلاس ها رعایت شود و دانشجویان و کارکنان باید تمام مدت از ماسک استفاده کنند

نمایش خبر  کانادا محدودیت های مرزی را تا 21 جولای تمدید می کند: وزیر امنیت عمومی

دانشگاه مکگیل انتظار دارد در ماه سپتامبر به کلاس‌های حضوری بازگردد. برخی از دوره ها همچنان به صورت آنلاین برگزار خواهد شد اما دانشگاه عنوان می‌کند دانشجویان و کارکنان باید آماده باشند تا به ریتم منظم فعالیت های حضوری باز گردند.

دانشگاه کونکوردیا برای ارائه یک اطلاعی در مورد ترم پاییز در ماه می برنامه ریزی می کند . اما در نظر دارد کلاس های حضوری و آنلاین را همزمان ارائه دهد.

 

نیوبرانزویک

دانشگاه توماس برنامه ریزی می ‌کند برای پاییز سال ۲۰۲۱ ترکیبی از کلاسهای حضوری و آنلاین را ارائه دهد. این دانشگاه بین ماه می و ژوئن اطلاعیه نهایی را ارائه خواهد داد.

 

نوا اسکوشیا

از دانشگاه آکادیا انتظار می رود تا در فصل پاییز به طور کامل به زودی بازگردد کارکنان و دانشجویان باید برای آموزش حضوری آماده شوند برخی از دوره ها ممکن است به صورت مجازی برگزار شوند و بعدها کاملاً به نوع حضوری باز خواهند گشت.

دانشگاه دالهوس انتظار دارد محدودیت ‌های اندازه کلاس باعث شود که کلاس های جمعیت به صورت آنلاین برگزار شوند. در یک رسانه دانشگاه عنوان می‌کند « امیدوار است فعالیت‌های آموزشی حضوری کمتر از ۱۰۰ نفر در یک کلاس را ارائه دهد مانند آزمایشگاه ها و کلاس های کوچک تا متوسط».

 

جزیره پرنس ادوارد

از دانشگاه جزیره پرنس ادوارد انتظار می ‌رود در پاییز به حالت عادی برگزاری کلاس ها باز گردد.

 

نیوفاندلند و لابرادور

دانشگاه مموریال در حال حاضر آماده است پس از بررسی تصمیمات و بازبینی آن ها بطور کامل به کارهای تحقیقاتی و حضوری باز گردد. به گفته یک سخنگوی و خبر اداره مهاجرت اکنون دانشگاه انتظار دارد اطلاعیه ‌ای را در مورد بازگشت حضوری ارائه دهند