سیاست های مهاجرتی کانادا درمیان پنج سیاست گذاری برتر جهان

کانادا به خاطر پیشرفت در زمینه رسیدن به شهروندی کانادا و سلامت عمومی در رده چهارم این لیست قرار گرفت.

در تحقیقی که اخیراً انجام شد کانادا در میان ۵۲ کشور، از نظر عملکرد سیاسی در رده چهارم قرار گرفت. شاخص سیاست های یکپارچه مهاجرتی یک شاخص بین المللی جامع برای سیاست های یکپارچه سازی مهاجرت است. این سیاست های دولتی نحوه یافتن شغل، دسترسی به فرصتهای تحصیلی و زبان را برای تازه واردان به کشور آسان می کند، و با آنها حس تعلق به کشور را می دهد و به آنها کمک می کند تا در آینده بتوانند شهروند کانادایی شوند و به طور کامل در جامعه مشارکت داشته باشند.

به گفته آنا تریاندافیلدو، محقق برتر کانادا در دپارتمان مهاجرت و یکپارچه سازی در دانشگاه ریرسون،« امتیاز شاخص سیاست های یکپارچه سازی مهاجرتی به ما اجازه می‌ دهد تا بسنجیم که سیاست‌ های ما تا چه حد می توانند به خوبی از تازه واردان به کشور حمایت کنند تا بتوانند مسیر خود برای اقامت و یکپارچه شدن در جامعه کانادایی را پیدا کنند, این شاخص به ما کمک می کند عملکرد خود را در طول زمان مورد مقایسه و بررسی قرار دهیم و بدانیم که در چه فضاهایی امکان پیشرفت یا فرصتی برای یادگیری از کشورهای دیگر برای ما وجود دارد».

مطلب مرتبط
مهاجرت :توقف قرعه‌کشی برنامه کفالت والدین برای سال 2019

در نسخه ۲۰۲۰ این شاخص رتبه کلی کانادا در صورت به افزایش یافت که به خاطر پیشرفت در دسترسی به سلامت عمومی برای پناهجویان و پیشرفت های ناشی از مصوبه شهروندی سال ۲۰۱۷ بود.

مهمترین نقطه قوت کانادا سیاست‌ های ضد تبعیض گذاری این کشور است. کانادا به خاطر قوانین جهان بینانه و سیاست های خود در این جهت امتتیاز بالا می‌گیرد این سیاست ها شامل سیاست های چند فرهنگی هستند که در منشور حقوق و آزادی های کانادا عنوان شده است.

کانادا به خاطر برخی از افراد که دارای وضعیت شهروندی نیستند، مانند تابعان دائمی که فرصتی برای مشارکت سیاسی در سطح ملی و داخلی را ندارند، امتیازاتی را از دست داد. علاوه بر آن تابعان دائمی در هیئت‌ های سیاست گذاری هیچگونه نماینده‌ای ندارند. با این وجود، تابعان دائمی فرصت تبدیل وضعیت به شهروندی را دارند که به آنها حق رای را می دهد این امر امتیازاتی را برای کانادا در پی داشت‌.

بازار کار نسبت به موقعیت های دیگر نیازمند بیشترین میزان پیشرفت است. مهاجرانی که اسناد قانونی ندارند یا مجوز کار موقت محدود دارند مشکلاتی برای استخدام خواهند داشت. این مورد دسترسی به سلامت عمومی را برای آنها محدود می کند.

سیاست‌های پیوستن اعضای خانواده به یکدیگر در این گزارش مطلوب در نظر گرفته شد گرچه اشاره شد که درکانادا نست به ۱۰ کشور برتر، فرزندان بزرگسال مانند والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها موانع بیشتری برای پیوستن به اعضای خانواده شان دارند.

مطلب مرتبط
برنامه کاندیدای استانی جزیره پرنس ادوارد در دراو جدید خود از ۱۵۰ متقاضی دعوت به عمل می آورد

از نظر مسیری برای رسیدن به اقامت دائم، کانادا به خاطر فرآیند طولانی مدت و خسته کننده ناشی از افزایش تعداد مهاجران نیروی کار موقت امتیازاتی را از دست داد.

تحصیل در کانادا نیز به خاطر تحصیل چند فرهنگی و سیاست‌های برابری که به کودکان در مدارس احساس امنیت می دهد به شدت مورد توجه قرار گرفت و با این وجود نیاز است که برنامه های درسی، مهارت در تدریس و تحصیلات عالی بهتری ارائه شوند.

کشور با بالاترین امتیاز در دنیا سوئد باز ۸۶ امتیاز بود فنلاند در رده دوم قرار گرفت و ۸۵ امتیاز ا از آن خود کرد. پرتقال ۸۱ امتیاز گرفت و کانادا با ۸۰ امتیاز در رده بعد قرار گرفت در حالی که نیوزلند با ۷۷ امتیاز در رده پنجم بود.
در میان کشورهای انگلیسی زبان کانادا مقصد جذابتر و جهانی تری نسبت به بقیه کشورها شناخته شد و همچنین همراه با نیوزلند،در مقایسه با استرالیا بریتانیا و ایالات های متحد در رده‌های بالاتری قرار گرفتند.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram