سه ماهه سوم ۲۰۲۰: بیشترین تعداد دعوت نامه های صادر شده برای اکسپرس انتری

با ۷۸۳۵۰ دعوت نامه صادر شده تا کنون سال ۲۰۲۰ از نظر تعداد دعوت نامه های صادره شده برای مهاجران کانادایی یک رکورد محسوب می‌شود.

تعداد نامزدهایی که در تابستان این سال از طریق سیستم اکسپرس انتری برای اقامت دائم دعوت شدند یک رکورد محسوب می شود.

به نظر می‌آید که شیوع تعداد دعوت نامه های صادر شده برای نامزدها را متوقف نکرده است. ۲۸۴۵۰ نامزد اکسپرس انتری در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ دعوت نامه درخواست را دریافت کردند. این رقم نسبت به سه ماهه های قبل، از زمان راه اندازی سیستم از ماه ژانویه سال ۲۰۱۵ تا کنون بیشترین میزان بوده است. همچنین تعداد دعوت نامه های صادر شده در سال جاری را به رقم ۷۸۳۵۰ میرساند. حتی در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ در طول اولین موج ویروس کرونا کانادا هنوز ۲۷۳۰۰ دعوت نامه صادر کرد که از سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ به بعد دیده نشده بود.

نامزدها در برنامه نیروی کار متخصص فدرال که کاملاً در سه ماهه دوم کنار گذاشته شده بودند در نهایت در اکسپرس انتری هشتم جولای در نظر گرفته شدند. از ۲۴ سپتامبر اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا دراوهای تمام برنامه های خود را به طور منظم برگزار کرده است.

در ماه آگوست، ۴ دراو اکسپرس انتری مختلف برگزار شد. که پس از دراو دیگر در پنجم آگوست انجام شد. کانادانیز در ششم ماه آگوست دراو تجارت های تخصصی فدرال را برگزار کرد و از نامزدهای مهاجرتی با تجربه های تجاری دعوت کرد تا برای اقامت دائم درخواست خود را ارائه دهند. سپس در نوزدهم و بیستم آگوست کانادا به روش سه ماهه دوم خود در زمینه برگزاری اکسپرس اینتری بازگشت که به طور انحصاری برای نامزدهای دسته تجربه کانادایی و برنامه کاندیدای استانی بود.

مطلب مرتبط
شانس گزینش؛ متقاضیان اکسپرس انتری با امتیاز پایین

گرچه بزرگترین در اکسپرس اینتری که تاکنون انجام شده است بیل ۱۹ فوریه مربوطه است که ۴۵۰۰ نامزد آن دعوت شدند، ۳ دراو قبل در ماه سپتامبر مجموعا ۴۲۰۰ متقاضی اصلی را دعوت کرد.

متقاضیان از طریق سیستم اکسپرس انتری باید شش ماه منتظر رسیدگی به پرونده خود بمانند بنابراین تعداد افرادی که از این دراوها اقامت دائم خود را دریافت می کنند تا سال ۲۰۲۱ مشخص نخواهد شد. تعداد تابعان دائمی که در ماه جولای در کانادا پذیرفته شدند نسبت به ماه جولای سال ۲۰۱۹، ۶۳ درصد کمتر بود که این امر از تعطیلی ها و محدودیت های سفر ناشی از ویروس کرونا ناشی می شود.

اطلاعات مهاجرتی در مورد اینکه چه تعداد از مقیمان دائمی در ماه آگوست و سپتامبر پذیرفته شدند هنوز منتشر نشده است.

 

برنامه های کاندیدای استانی

برنامه های کاندیدای استانی روش هایی از میان تمام روش های مختلف برای رسیدن به اقامت دائم هستند. نامزد های اکسپرس انتری که امتیازهای بالایی در سیستم رتبه بندی جامع ندارند، بالای ۴۷۰، می تواند ۶۰۰ امتیاز اضافی از طریق گزینه استانی دریافت کنند. یا افرادی که شرایط مناسبی برای مهاجرت دارند در پول اکسپرس انتری نیستند، می‌توانند در صورت داشتن هرگونه ارتباط مشخصی با استان مربوطه بر اساس برنامه کاندیدای استانی اقدام کنند.

مطلب مرتبط
گزینش متخصصین کبک از طریق سیستم «آریما» آغاز شد

در سه ماهه سوم، استان بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان، منیتوبا، آنتاریو، نوا اسکوتیا و جزیره پرنس ادوارد دراوهای برنامه کاندیدای استانی خود را برگزار کردند.

برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا هرهفته دراوهای خود را برگزار می کند و از نیروهای متخصص در زمینه فنی از طریق پایلوت فنی دعوت به عمل می آورد. آنها از نامزدها با پیشنهادات شغلی در استان نیز دعوت به عمل می آورند مشروط به آنکه زمینه شغلی آنها یکی از شغل های مورد نیاز استان باشد.

از ماه جولای برنامه کاندیدای مهاجرتی ساسکاچوان ۴ دور صدور دعوت نامه داشته است و از نامزدها از طریق اکسپرس انتری ساسکاچوان و روند شغل های مورد نیاز در دعوت به عمل آورده است.

در سه ماه گذشته برنامه کاندیدای استانی منیتوبا ۶ دوره صدور دعوت نامه را برگزار کرد. و از نامزدها از طریق دسته نیروی کار متخصص در مانیتوبا و دسته نیروهای متخصص خارجی و روند تحصیلات بین‌المللی دعوت به عمل آورد.

محبوبترین استان برای مهاجران کانادایی، آنتاریو، سه دراو برگزار کرد و از ۲۰۰۰ نامزد برای درخواست گزینش استانی دعوت به عمل آورد. نامزدها از طریق کارآفرینی انتاریو در برنامه کاندیدای مهاجرتی آنتاریو و روند اولویتهای سرمایه انسانی انسانی آنتاریو دعوت شدند که با سیستم اکسپرس انتری هم‌راستا است.

برنامه کاندیدای نوا اسکاتیا دراو بازار کاری را در ۲۴ سپتامبر برگزار کرد. ۴۷ دعوتنامه به نامزدهای اکسپرس انتری با شغل‌های دارای اولویت اختصاص یافت که شامل چه شغل هایی مانند تکنسینهای خدمات موتور و تعمیرکنندگان بدنه وسیله نقلیه موتوری است.

مطلب مرتبط
کارفرمایان باید به افراد خارجی که شماره بیمه اجتماعی ندارند حقوق پرداخت کنند

در نهایت برنامه کاندیدای استانی جزیره پرنس ادوارد ۶ دور صدور دعوت نامه داشت که از نامزدهای خود از طریق دسته های اکسپرس انتری، بازار کار و حوزه تجارت دعوت به عمل آورد.

 

کبک

کبک بزرگترین دراو خود از آگوست سال ۲۰۱۹ تاکنون را برگزار کرد و از ۳۶۵ نامزد مهاجرتی دعوت به عمل آورد تا در ۲۴ سپتامبر برای یک مجوز انتخاب کبک درخواست خود را ارائه دهند.

افراد در صورتی دعوت شدند که از طریق پرتال آریما ،که درخواست های مهاجرتی برای برنامه نیروی کار متخصص کبک را مدیریت می کند، یک توضیح علاقه مندی ثبت کرده بودند.

سه دسته از نامزدها بودند که از طریق وزارت مهاجرتی کبک دعوت شدند و یکی از آنها کاملاً جدید بود. کبک دسته ای از نامزدهای شرایط ضوابط دعوت‌نامه را برآورده نمی کردند، اما می‌توانستند به آینده استان کمک کنند دعوت به عمل آورد. این دعوت شدگان لزوماً به پیشنهاد شغلی در استان نیاز نداشتند.
دسته دیگری از نامزدها بودند که برای دریافت دعوتنامه نیازی به دریافت پیشنهاد شغلی از کبک نداشتند.

و در نهایت دسته آخر شامل افرادی بود که به عنوان دیپلمات یا مسئول سفارت،نماینده سازمان ملل یا هر سازمان دولتی دیگر در کبک مشغول به خدمت بودند. این مورد افرادی را شامل می شود که اعضای کارکنان این مراکز دولتی هستند.

اداره مهاجرت کبک مشخص نکرد که چه تعداد از دعوت نامه ها برای نامزدها در هر یک از این دسته ها صادر شد.

 

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram