سخنرانی فرماندار کل کانادا برای مهاجران به چه معناست

اولویت های مطرح شده برای جلسه جدید پارلمان کانادا چند مفهوم برای سیاست‌های مهاجرتی کشور و خود مهاجران دارد.

کانادا تاکید کرده است که پذیرای مهاجران خواهد بود که در جلسه بعدی پارلمان اولویت اصلی هستند.

هر جلسه جدید پارلمان، با سخنرانی ریاست مجلس شروع می شود که اهداف دولت را بیان می کند.

فرماندار کل کانادا، جولی پایت، بیست و سوم سپتامبر برای آغاز رسمی جلسه چهل و سوم پارلمان کانادا سخنرانی خود را ارائه داد. فرماندار کل نماینده فدرال پادشاهی کانادا، ملکه الیزابت دوم است.

 

مهاجرت راه حل اصلی جبران وضعیت اقتصادی کانادا پس از دوران شیوع ویروس کرونا خواهد بود.

پایت چهار عامل مهم برنامه دولت در طول جلسه جدید پارلمان را مطرح کرد:

۱. ویروس کرونا و حفظ جان مردم

۲. حمایت از مردم و تجارت ها تا جایی که در بحران ممکن است. این حمایتها می تواند شامل هر موردی باشد، مانند حمایت از سلامت کانادایی ها بهترین و مهمترین عامل جبران وضعیت اقتصادی است.

۳. بازگشت به وضعیت سابق بهتر از قوی تر کردن اقتصاد کانادا است.

۴. افتخار به ملیت کاناداییمان. کشوری که مفتخر به داشتن دو زبان رسمی است، به دنبال برابری های جنسیتی و سازگاری با مردم بومی است.

به گفته او، مهاجرت عامل مهمی برای حمایت از جبران وضعیت اقتصادی پس از دوران شیوع ویروس کرونا خواهد بود. او این گونه نوشت:

مطلب مرتبط
اعتراض شدید ایران به مصادره و فروش املاکش در کانادا

“مهاجرت عامل اصلی رشد اقتصادی کانادا است.  درکنار کشورهای دیگر که استعداد جهانی را رَد می کنند در حالی که می تواند برای اقتصاد آنها کمک کننده باشند، کانادا هدفی دارد که از طریق آن می توانیم به بزرگترین مقصد دنیا برای استعدادها سرمایه ها و شغل ها تبدیل شویم. وقتی مردم دنیا، کانادا را انتخاب می کنند، به ساختن کانادا کمک می‌کنند و در حمایت از کانادا فداکاری می کنند، ما باید شرایط را برای آنها آسان تر کنیم تا آنها بتوانند راحت تر کانادایی شوند..این بخش از برنامه جبران وضعیت اقتصادی کوتاه مدت و برنامه طولانی مدت برای رشد کشور دولت از مهاجرت بهره می جوید تا همچنان کانادا جایگاه خود روی سکوی جهانی را به عنوان یک رقیب مهم حفظ کند”.

ضوابط و استانداردهای که در این سخنرانی اعلام شد از چندین جنبه مختلف با مهاجرت تداخل دارد.

این سخنرانی تاکید داشت که دولت کانادا همچنان حمایت های اقتصادی و اجتماعی مختلفی را در دوران شیوع و پس از آن برای کمک به تقویت استانداردهای زندگی در کانادا انجام خواهد داد.

این حمایت‌ها شامل کمک هزینه برای افراد و تجارت ها و حمایت های مختص زنان است. زنان به شدت تحت تاثیر دوران شیوع قرار گرفتند و زنان مهاجر نیز از این قاعده مستثنا نیستند. در حالی که مهاجران در ماه‌های اخیر، پس از رکود شدید در شغل تجارت و وضعیت اقتصادی ناشی از تعدیل های دوران ویروس کرونا که در اوایل این سال در کانادا به وجود آمد، شاهد بهبود وضعیت اقتصادی خود بوده‌اند، زنان مهاجر هنوز از مردان مهاجر عقب تر هستند.

مطلب مرتبط
اقامت در کانادا در زمان شیوع ویروس کرونا

این سخنرانی اهداف کانادا برای ایجاد یک یک میلیون شغل را مطرح می کند، معیاری که به مهاجران کمک می کند تا به وضعیت قبل از شیوع ویروس کرونا باز کردند.

دولت نیز از افرادی که به دنبال خرید مسکن در کانادا هستند حمایت های مالی ویژه ایی می کند. میزان صاحب خانه ها در میان مهاجران کانادایی بالا است اما بهای خرید خانه در سرتاسر کشور در حال افزایش است، چنین حمایت هایی موجب می شود شرایط برای خرید خانه برای مهاجران ساده تر شود.

این سخنرانی در مورد اینکه برنامه‌های دولت چگونه انجام خواهد شد صحبتی به میان نمی آورد، بیشتر جزئیات در نامه دستوری جدید نخست وزیر جاستین ترودو برای وزرای ایشان از جمله وزیر مهاجرت مارکو مندیچینو، دیده می شود.

 

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram