دو مرکز درخواست ویزای جدید در ایالات متحده انجام بیومتریک را ارائه می دهند

سن فرانسیسکو و سیاتل مراکزی دارند که متقاضیان مهاجرت کانادایی اکنون می توانند بیومتریک خود را در آنجا ثبت کنند.

تابعان ایالات متحده حالا دو جا برای ثبت بیومتریک خود برای درخواست های مهاجرت کانادایی دارند.

مراکز درخواست ویزای جدید اکنون در سیاتل، واشنگتون، سن فرانسیسکو و کالیفرنیا باز هستند.

مراکز جدید تنها خدمات ثبت بیومتریک را انجام می‌دهند و تمام خدمات دیگر که در مراکز درخواست ویزا انجام میشود در نیویورک و لس ‌آنجلس صورت می پذیرد. متقاضیان می‌توانند در هر جایی از این چهار محل بیومتریک خود را انجام دهند و همچنین می توانند در صورت داشتن نامه معرفی بیومتریک، در یکی از ۱۳۱ مرکز حمایت از درخواست ها که در ایالات متحده واقع شده است بیومتریک خود را انجام دهند.

سیاتل و سن فرانسیسکو برای دوره یک ساله باز خواهند بود. این مکان ها انتخاب شده اند تا برای افرادی که به خاطر تعطیلی های ناشی از ویروس کرونا دچار مشکل شده اند، راحت باشند. متقاضیان مهاجرت کانادا می‌توانند در حمایت از درخواست های جدید یا آینده خود بیومتریک خود را ثبت کنند.

 

چه کسی نیاز به ثبت بیومتریک دارد؟

کانادا معمولا افراد خارجی را ملزم می کند تا در صورتی که در پی گرفتن یکی از اسناد زیر هستند بیومتریک، تصویر، و اثر انگشت خود را ثبت کنند:

  • ویزای ویزیتوری
  • مجوزهای کار یا تحصیل، مگر آن که شهروند ایالات متحده باشند
  • اقامت دائم
  • وضعیت پناهجویی یا پناهندگی
  • تمدید وضعیت قانونی، اسناد مربوط به ویزیتوری
  • تمدید مجوز کار یا تحصیل
مطلب مرتبط
نورث بی از روند مهاجرتی پایلوت مهاجرتی روستایی و شمالی رونمایی می کند

استثنائاتی نیز وجود دارد. دارندگان ویزای ایالات متحده که قصد عبور از کانادا دارند نیازی به گرفتن بیومتریک ندارند. معافیت های دیگر شامل کودکان زیر ۱۴ سال یا متقاضیان بالای ۷۹ سال و روِئسای دولتی سیاستمداران و افرادی است که در حال حاضر بیومتریک خود را ارائه داده اند و یا افراد خارجی معاف از ویزا است.

افرادی که در داخل کانادا برای اقامت موقت درخواست می دهند در حال حاضر برای مدت زمان محدودی از بیومتریک معاف هستند. این ضوابط به خاطر شیوع ویروس کرونا اعمال می‌شوند. و افرادی را شامل می‌شوند که برای تمدید اقامت خود در کانادا به عنوان یک دانشجو نیروی کار یا ویزیتور درخواست می دهند.

بیومتریک ها تنها هر ۱۰ سال یکبار ارائه می شوند. اگر بیومتریک به عنوان بخشی از درخواست ویزای کانادایی یا مجوز انجام شده باشند برای درخواست جدید نیازی به انجام مجدد آنها نیست.

به عنوان بخشی از ضوابط موقتی ویروس کرونا، متقاضیان اقامت دائم در صورتی که در ده سال گذشته بیومتریک خود را ثبت کرده اند نیازی به ارائه و انجام مجدد  آن ندارند.

با این وجود اگر این متقاضیان تاکنون بیومتریک انجام نداده اند یا بیش از ده سال از آن گذشته است باید به نزدیکترین محل انجام بیومتریک مراجعه کرده و این اطلاعات را ثبت کنند.

مطلب مرتبط
ممکن است کمک هزینه ها بار مسئولیت های مالی در طول دوران شیوع را برای مهاجران کم کند

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram