ردکردن این

در پی اعلام برنامه های جدید مهاجرتی کانادا وبسایت های آیلتس و CELPIP با مشکل روبرو شدند

در پی اعلام برنامه های جدید مهاجرتی کانادا وبسایت های آیلتس و CELPIP با مشکل روبرو شدند

تاریخ انتشار

ارائه دهندگان خدمات آزمون زبان از مشکلات فنی پس از افزایش پیش بینی شده تقاضا خبر دادند.

مهاجران کانادایی نمی توانستند پس از افزایش تقاضا برای ثبت نام آزمون در این دو سازمان، ثبت نام خود را انجام دهند.

هر دوی این سازمان‌ ها از مشکلات فنی در ۱۵ آوریل خبر دادند. روز قبل آن وزیر مهاجرت، مارکو مندیچینو، خبر داده بود که کانادا پذیرای ۹۰ هزار مهاجر جدید از طریق ۶ برنامه زمان محدود جدید مهاجرتی است. سه مورد از این برنامه‌ ها برای انگلیسی زبانان است.

آزمون های زبان یکی از شروط اصلی برای متقاضیان مهاجرت کانادایی است متقاضیان برای برنامه های مهاجرت از سطح اقتصادی معمولاً باید تسلط خود در زبان را نشان دهند سیستم مهاجرت کانادا تنها آزمون‌ های زبان از این دو سازمان را به رسمیت می شناسد.

طبق گزارش CELPIP مشکلات فنی به خاطر افزایش حجم تقاضای پیش‌بینی نشده ثبت‌  نام‌کنندگان در سیستم بود.

بتی چن، نایب‌رییس پاراگون، که  CELPIP را ارائه می دهد اعلام کرد که این شرکت انتظار دارد برای برآورده کردن تقاضای جدید برای آزمون های زبان اقداماتی انجام دهد.

چن در یک ایمیل به خبر اداره مهاجرت اینگونه گفت « مشتاقم که به این گروه از نیرو های کار در مسیر خود برای رسیدن به اقامت دائم کانادا کمک کنیم و به شدت تلاش می کنیم تا شرایط وبسایت را به پایداری برسانیم و بتوانیم به طور همزمان شرایطی فراهم آوریم که حجم غیر قابل پیش بینی از آزمون دهندگان جدید را مورد رسیدگی قرار دهیم»

ضمناً، او گفت آزمون دهندگان باید برای داشتن اطلاعات به روز رسانه های اجتماعی را دنبال کنند.

نمایش خبر  وقتی که خارج از کانادا کارت PR شما منقضی شد چه اقدامی باید انجام دهید

آیلتس در یکی از تالار های گفتگو کاناداویزا نوشت که مشکلات فنی آنها در پی حجم بالای افرادی بود که تلاش داشتند یک آزمون زبان ثبت نام کنند آنها گفتند کاربران می توانند وب سایت آنها را مرتباً چک کنند تا از برقراری مجدد آن اطمینان حاصل کنند.

ارائه دهندگان آزمون زبان فرانسوی به نظر چنین مشکلات فنی ای را تجربه نکردند.

 

برنامه های مهاجرتی جدید کانادایی

برنامه های مهاجرتی جدید کانادا از ششم ماه می درخواست ها را می پذیرند. آنها در ۴۰ شغل حوزه سلامت و بهداشت و ۹۵ شغل ضروری دیگر پذیرای نیروهای کار ، و همچنین فارغ التحصیلان بین المللی اخیر در کانادا خواهند بود. درخواست ها زمانی بسته می شود که برنامه به سقف پذیرش خود رسیده باشد، یا تاریخ ۵ نوامبر باشد.

از تعریف برنامه‌ های جدید کانادا برنامه‌ریزی می‌کند تا پذیرای افراد در یکی از دسته های زیر باشد:

  • ۴۰ هزار فارغ التحصیل بین المللی مشغول به کار در هر استانی در کانادا به جز کبک
  • ۲۰ هزار نیروی کار موقت خارجی در مشاغل سلامت و بهداشت مشغول در کار در هر استانی به جز کبک.
  • ۳۰ هزار نیروی کار خارجی موقت در مشاغل ضروری دیگر مشغول به کار در هر استان دیگری به جز کبک

 

برنامه های جدید بخشی از استراتژی دولت فدرال برای رسیدن به ۴۰۱ هزار مهاجر جدید در سال ۲۰۲۱ از آنها متقاضیان داخلی را مد نظر قرار می‌دهند. زیرا محدودیت های سفر موجود در کانادا امکان پذیرش متقاضیان بین المللی تایید شده جهت رزرو یک بلیط پرواز را نمی دهند. متقاضیان بین المللی نیز ممکن است برای جمع آوری مدارک ضروری با مشکل مواجه باشند زیرا اختلالاتی در مراکز ارائه دهنده خدمات به وجود آمده است که دلیل اصلی آن اختلالات ناشی از ویروس کرونا است.

نمایش خبر  انتاریو اولین دور صدور دعوت نامه های برنامه کاندیدای استانی برای فارغ التحصیلان ارشد و دکتری را برگزار می کند

متقاضیان برای این برنامه‌ ها باید دارای حداقل نمره ۴ یا ۵ در زبان باشند که این نمره به طور دقیق بر اساس برنامه تعیین می شود شود.