در ماه ژوئن کانادا پذیرایی بیش از 19000 مهاجر بود

سطح مهاجرتی کانادا در ماه ژوئن از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا در بالاترین سطح خود بود.

کانادا در ژوئن 2020 پذیرای 19200 مقیم دائمی  بود. این خبر امروز در اطلاعات اداره مهاجرت ، پنهاهجویی و تابعیت کانادا(IRCC) منتشر شد.

میزان پذیرش مقیم دائمی(RP) در ماه ژوئن کانادا نسبت به 11000تازه واردانی که در ماه می به کانادا وارد شدند و 4000 نفری که در ماه آوریل توانستند PR بدست آورند بسیار بیشتر بود. همچنین از زمانی که ویروس کرونا به صورت رسمی در ماه مارس بعنوان یک بیماری جهان گیر مطرح شد بالاترین سطح محسوب می شود.

از سویی دیگر،  در ماه ژوئن 2019 بیش از 34000 مهاجر در کانادا پذیرفته شدند.درمقایسه با سال گذشته بخاطر مشکلات بوجود آمده بخاطر جهان گیری بیماری این میزان کم است. کانادا از 18ام ماه مارس محدودیتهای بر سفر را اعمال کرده است. چالشهای دیگر مانند تایید دارندگان اقامت دائم (COPR) که نمی توانند حتی در صورت مجاز بودن به کانادا وارد شوند، و پدازش درخواست IRCC که بخاطر ضوابط فاصله گذاری اجتماعی فرایند رسیدگی را تحت تاثیر قرار می دهد.

کشورها با وضعیت مهاجرتی بالا در ماه ژوئن

10 کشور برتر منبع مهاجر در ماه ژوئن 2020(تعداد PR ها در پرانتز ذکر شده است):

  • هند(6700)
  • چین(2010)
  • فیلیپین(900)
  • ایالات متحده(740)
  • پاکستان(595)
  • برزیل(560)
  • بریتانیا(535)
  • نیجریه(530)
  • ایران(390)
  • کره جنوبی(355)
مطلب مرتبط
برنامه والدین و پدربزرگ و مادربزرگ های ۲۰۲۰ هفته گذشته بسته شد

کشورهای منبع مهاجر پیشرو در ماه ژوئن از ماه ها و سالهای اخیر بدون تغییر باقی مانده اند. مهاجران جدید در ماه ژوئن افرادی بودند که ماه ها پیش برای PR درخواست داده بودند به این مفهوم که کشورهای مهاجر پذیر تا کنون تحت تاثیر شیوع جهانی ویروس کرونا نبوده اند.

در باقی سال 2020 چه انتظاری می رود

روند PR ژوئن 2020 نشان می دهد که سیستم مهاجرتی کانادا تا اندازه ممکن در طول شیوع عادی سازی می شود. اکثر افراد  نسبت به ماه های قبل از ژوئن برای تکمیل حضور خود در کانادا برای PR می توانستند بر چالشهای ویروس کرونا فائق آیند.

سطوح PR کانادا در تابستان نسبت به ماه های تابستانی پیش رو بیشتر می شود و انتظار داریم میزان مهاجرت مانند ماه ژوئن باشد.

در مقابل، محدودیتهای مسافرت و مشکلات دیگر ناشی از ویروس کرونا نمای کلی PR را نسبت به شرایط در دوره های مشابه در 2019 پایینتر نگه می دارد.

علارغم این امر، کانادا همچنان از نامزدهای مهاجرتی موفق دعوت می کند تا برای PR درخواست دهند.

دراو های دو هفته یکبار اکسپرس انتری در سرتاسر دوره شیوع دارای نمای ثابتی بوده است، کانادا برای درخواست اقامت دائم در هر دو هفته یکباربه تعداد 3900 و بیشتر دعوت نامه صادر کرده است.

مطلب مرتبط
برنامه کاندیدای استانی منیتوبا از ۲۱۸ نامزد مهاجرتی دعوت به عمل می آورد

هفته گذشته کانادا دو دراو اکسپرس انتری را برگذار کرد که شامل نامزدهای برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSWP) در یکی از دراو ها بود. از زمانی که IRCC  قصد داشت تا دعوت نامزدهایی که در حال حاضر در کانادا بودند را در اولویت قرار دهد، نامزدهای FSWP از دراو های اکسپرس انتری بین ماه مارس و جولای محروم شدند.

از سرگیری دراو های اکسپرس انتری که شامل نامزدهای FSWP است، علاوه بر دراو های مداوم برنامه گزینش استانی(PNP) نشانه های مثبتی محسوب می شوند که حاکی از آنست که کانادا به سیاستهای مهاجرتی پیش از شیوع خود متعهد است.

این از سوی IRCC و وزیر مهاجرتی کانادا نیز مورد تایید قرار گرفته است. آنها به کرات اعلام کرده اند که پذیرش تعداد بالای مهاجران اززمان آغاز شیوع امر مهمی برای حفظ اقتصاد قوی و سلامت کانادا است.