ردکردن این
در ماه نوامبر ۲۰۲۰، ۱۵۰۰۰ مهاجر به کشور وارد شدند

تاریخ انتشار

پذیرش مهاجر در سال ۲۰۲۰ در کانادا از سال ۱۹۹۹ در کمترین میزان خود است.

کانادا در یک ماه برای سومین ماه پیاپی ۱۵ هزار مهاجر جدید را در کشور پذیرفت.

آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی اداره مهاجرت و ناجی و تابعیت کانادا نشان می دهد که کانادا در نوامبر ۲۰۲۰ پذیرای ۱۵۳۰۰ تابع دائمی جدید بود، که تقریباً معادل ماه اکتبر و سپتامبر بود. در حالی که این نمودار نسبت به ماه های قبل پیشرفت داشته است مهاجرت به کانادا همچنان به خاطر شروع ویروس کرونا پایین است.

در یک ماه مشخص کانادا معمولاً ۲۵ هزار تا ۳۵ هزار مهاجر جدید را در کشور می پذیرد. با این وجود شیوع ویروس کرونا از آغاز محدودیت های سفر به ماه مارس ۲۰۲۰ به طور چشمگیری کاهش داشته است.‌

در ۱۱ ماه اول سال ۲۰۲۰، کانادا ۱۷۴ هزار مهاجر جدید را در کشور پذیرفت. بر اساس احتمالات پذیرش کانادا برای سال ۲۰۲۰ کمتر از ۲۰۰۰۰۰ مهاجر جدید خواهد بود که از آغاز به کار آن از سال ۱۹۹۹ این کمترین میزان می باشد. در مقایسه با سال ۲۰۱۹ تعداد مهاجران پذیرفته شده در سال ۲۰۲۰ تعداد ۳۴۱۰۰۰ بود.

تا به این لحظه، ماه ژوئن سال ۲۰۲۰ با پذیرش ۱۹۰۰۰ تابع دائمی جدید در کشور بیشترین آمار و پذیرش مهاجر را در سال ۲۰۲۰ به خود اختصاص داده است.

کانادا علیرغم شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰ همچنان به سطوح بالای مهاجرتی خود متعهد است.  در اواخر ماه اکتبر وزیر مهاجرتی کانادا مارکو ملی چین و از یک برنامه بلندپروازانه اطلاع رسانی کرد که نشان می‌دهد کانادا تعداد زیادی از مهاجران را در کشور خواهد پذیرفت.

نمایش خبر  دراو برنامه کاندیدای استانی آلبرتا حداقل امتیاز سیستم جامع رتبه بندی ۳۰۲ است

تحت برنامه سطوح مهاجرتی سال های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ کانادا قصد دارد تا هر ساله پذیرای بیش از ۴۰۰ هزار مهاجر جدید باشد، ۶۰ درصد از این تعداد از طریق اکسپرس انتری وارد کشور می شوند. اکسپرس انتری مهمترین روش مهاجرت به کانادا است.

دو هفته قبل کانادا دو قرعه کشی اکسپرس انتری را برگزار کرد و سومین قرعه کشی سال جاری نیز در هفته جاری برگزار شد. علاوه بر آن قرعه کشی های برنامه کاندیدای استانی مانند بریتیش کلمبیا و ساسکاچوان در سال ۲۰۲۱ در حال انجام هستند.

موارد مبتلا به ویروس کرونا در کانادا در طول موج دوم این بیماری افزایش چشمگیری داشته است و به اعمال ضوابط جدیدی در سطح سلامت عمومی منجر شده است مانند خاموشی زود هنگام. کانادا در حال حاضر بزرگترین کمپین واکسیناسیون خود را آغاز کرده است و قصد دارد تمام افرادی که تا سپتامبر ۲۰۲۱ پس از واکسیناسیون دارند را تحت پوشش قرار دهد.

علاوه بر این کانادا همچنان دعوتنامه های مهاجرتی  را برای نامزدهای نیروی کار متخصص صادر می‌کند و درخواست های تحت دسته خانواده و روندهای اقامت موقت ای مانند دارندگان مجوز کار به دانشجویان بین المللی را مورد رسیدگی قرار می‌دهد. تعداد از معافیت های سفر برقرار هستند و اداره مهاجرت همچنان از سیاست های جدید برای کمک به مهاجران در طول دوران شیوع ویروس کرونا خبر میدهد برای مثال هفته گذشته اعلام کرد که مجوز های کار برخی از افراد که در حال حاضر در کانادا هستند را تمدید خواهد کرد.