ردکردن این
دراو برنامه کاندیدای استانی آلبرتا: CRS تا ۳۰۱ امتیاز افت داشت

تاریخ انتشار

تا  این لحظه از سال ۲۰۲۱ آلبرتا از ۷۰۹ متقاضی اکسپرس انتری برای درخواست‌ گزینش استانی دعوت کرده است.

متقاضیان اکسپرس انتری اکنون پس از برگزاری دراو جدید دوم مارس، یک گام به رسیدن به اقامت دائم نزدیکتر هستند.

برنامه کاندیدای مهاجرتی آلبرتا از ۲۰۰ متقاضی اکسپرس انتری برای درخواست جهت روند اکسپرس انتری آلبرتا دعوت به عمل آورد. متقاضیان تنها به حداقل امتیاز ۳۰۱ در سیستم جامع رتبه بندی نیاز داشتند. افرادی که برای گزینش استانی در جهت رسیدن به اقامت دائم کانادا دعوت شدند، می ‌توانند درخواست دهند.

تمام متقاضیان دعوت شده در برنامه کاندیدای استانی آلبرتا در سیستم اکسپرس انتری دارای یک پروفایل بودند.

اکسپرس انتری سیستم مدیریت درخواست ها برای شهروند مهاجرتی از مهاجرت تخصصی فدرال است: برنامه نیروی کار متخصص فدرال، برنامه تجارتی تخصصی فدرال و دسته تجربه کانادایی.

متقاضیان مهاجرت واجد شرایط بر اساس فاکتورهای سرمایه انسانی مانند سن، تحصیلات، تجربه کاری، تسلط بر زبان انگلیسی و فرانسوی از سیستم جامع رتبه بندی یک امتیاز دریافت می‌کنند.

دفتر مهاجرتی کانادا یعنی اداره مهاجرت فرانسوی و تابعیت کانادا به طور منظم دراوهای خود را برگزار می‌کند و از متقاضیان با بالاترین امتیازات دعوت می‌کند، تا برای رسیدن به اقامت دائم درخواست خود را ارائه دهند. در دراو اخیر که در ۸ مارس برگزار شد، اداره مهاجرت کانادا تنها از آن دسته از متقاضیان دعوت به عمل آورد که قبلا گزینش استانی را دریافت کرده بودند.

 

روند اکسپرس انتری آلبرتا

این برنامه کاندیدای استانی ارتقا یافته برای آن دسته از متقاضیان اکسپرس انتری است که ارتباط قوی با آلبرتا دارند، یا می‌توانند از توسعه اقتصادی دولت و اولویت های مختلف آن حمایت کنند. در طول دوران شیوع آلبرتا تنها متقاضیانی را در نظر می‌گیرد، که در حال حاضر در حال کار و زندگی در این استان هستند. متقاضیان نیاز به تجربه کاری در یک شغل قابل قبول نیز دارند.

نمایش خبر  وزیر مهاجرت کانادا وضعیت ویروس کرونا را به روز رسانی می کند

برنامه کاندیدای مهاجرتی آلبرتا فهرستی از مشاغلی را ارائه می دهد که برای شروع این روند واجد شرایط شناخته نمی شوند. در ۱۱ نوامبر ۲۰۲۰ دولت فدرال تعداد شغل های غیر قابل قبول برای ارزیابی تاثیر بازار کار را افزایش داد. با این وجود متقاضیانی که پس از ۱ نوامبر ۲۰۲۰ دعوت نامه دریافت کردند هنوز می ‌توانند از طریق روند اکسپرس انتری آلبرتا انتخاب شوند. حتی اگر در شغلی مشغول به کار هستند که دولت فدرال برای آن ارزیابی تأثیر بازار کار ندارد.

افرادی که گزینش استانی را از آلبرتا دریافت می ‌کنند به طور خودکار ۶۰۰ امتیاز به امتیاز آنها در سیستم جامع رتبه بندی اضافه می شود. این بدان معناست که این متقاضیان که امتیاز آنها با حداقل امتیاز در این دراو برابر بوده است، می‌توانند امتیاز ۹۰۱ را به دست آورند که به اندازه کافی بالا است تا بتوانند دعوت‌ شوند.

آلبرتا در سال ۲۰۲۰ مجاز به صدور ۶۲۵۰ مجوز برای گزینش بود. با این وجود، به خاطر شیوع ویروس کرونا این استان این میزان را به ۴۰۰۰ گزینش کاهش داد که تمامی گزینه ها تا ژوئن ۲۰۲۰ صادر شدند که نشان می‌دهد چرا هیچ دراوی برای نیمه دوم سال برگزار نشد.

برنامه کاندیدای مهاجرتی آلبرتا هنوز جزئیات گزینش استانی برای این استان در سال ۲۰۲۱ را منتشر نکرده است.