دانشجویان و خانواده ها مجاز به سفر به کانادا هستند

وزرای مهاجرت، سلامت و امنیت عمومی کانادا، در تاریخ ۲ اکتبر روز جمعه، از ضوابط و معیارهای جدید سفر برای خانواده‌ها و دانشجویان اطلاع دادند.

کانادا محدودیت های سفر برای اعضای خانواده دارندگان مجوز تحصیلی و افرادی که بر اساس دلایل انسان دوستانه وارد کانادا می شوند را آسان می کند.

این موضوع در کنفرانس مطبوعاتی اتاوا توسط وزرای مسئول مهاجرت، سلامت و امنیت عمومی کانادا مطرح شد.

وزیر مهاجرت کانادا، مارکو مندیچینو، عنوان کرد که اعضای خانواده درجه دو شهروندان کانادایی و تابع آن از ۸ اکتبر اجازه ورود به کانادا را خواهند داشت.

20 اکتبر، دانشجویان بین المللی، که در موسسات آموزشی تعیین شده(DLI) کانادایی ثبت نام کرده اند، تا مادامی که DLI برنامه آمادگی برای شرایط ویروس کرونا را داشته باشد، اجازه ورود به کانادا را خواهند داشت. DLIs، دانشگاه ها، کالج ها و موسسات آموزشی دیگر هستند که از سوی دولت، برای پذیرش دانشجویان بین المللی مورد تایید قرار گرفته اند.

افراد با ملیت های خارجی بر اساس دلایل انسان دوستانه، می‌توانند درخواست ورود خود را مطرح کنند. چنین نمونه هایی  می توانند شامل سفر به کانادا برای شرکت در یک مراسم ختم باشند.

شرایط قرنطینه ۱۴ روزه به کانادا برای تمام مسافران ضروری است.

اعضای درجه یک خانواده که واجد شرایط هستند شامل افرادی هستند که رابطه طولانی مدتی با شهروندان کانادایی یا تابعان دائمی آن دارند، یا شامل فرزندان وابسته، فرزندان بزرگسال، خواهر یا برادر،  مادر بزرگ و پدربزرگ است.

مطلب مرتبط
برنامه والدین و پدربزرگ و مادربزرگ های ۲۰۲۰ هفته گذشته بسته شد

یک خبر مطبوعاتی منتشر شده از سوی اداره مهاجرت، پناهجویی تابعیت کانادا(IRCC) عنوان کرد که اطلاعات دقیق در تاریخ ۸ اکتبر در وب سایت رسمی دولتی منتشر خواهد شد. گفته می‌شود که فرآیندهای منسجم و سازمان یافته‌ ای برای اعضای خانواده و افرادی که باید برای مجوز درخواست دهند و پیش از ورود به کانادا را به دست آورند، طراحی و تنظیم شده است.

پیش از اطلاعیه امروز، کانادا اعضای خانواده درجه یک زیر را معاف اعلام کرد:

  • همسران یا شریکان زندگی
  • فرزندان وابسته
  • فرزندان وابسته ی فرزندان وابسته
  • والدین یا نا پدری یا مادری
  • والدین و والدین همسر
  • معلم خصوصی و پرستاران

 

هفته گذشته کانادا اعلام کرد که درخواست های اسپانسرشیپ همسری مشمول رسیدگی سریع می شود و تصمیم گرفته شد تا 6000 درخواست در هر ماه مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.

وقتی اولین بار محدودیت های سفراعمال شدند؛ دانشجویان تنها در صورتی می توانستند به کانادا وارد شوند، که مجوز تحصیلی آنها پیش از ۱۸ مارس تایید شده باشد. کانادا نیز دانشجویان را در شرایطی از محدودیت ها معاف اعلام می‌کند که از ایالات متحده وارد کانادا شوند. با این وجود تا بیستم اکتبر دانشجویان تنها مجاز هستند در شرایطی به کانادا سفر کنند که برنامه آنها به مشارکت و حضور کلاسی نیاز داشته باشد مانند کار در آزمایشگاه ها و کارگاه ها.

مطلب مرتبط
مهاجرت کانادایی برای نیروی کار فنی: اکسپرس انتری، برنامه کاندیدای استانی و مجوز های کاری

کانادا ابتدا مرزهای خود را بین ۱۸ مارس و ۳۰ ژوئن بست. از آن به بعد محدودیت های سفر هر یک ماه یک بار تمدید شدند. در حال حاضر مسافران ایالات متحده تا ۲۱ اکتبر، از سفرهای غیرضروری منع هستند و محدودیت های سفر در مورد کشورهای دیگر تا ۳۱ اکتبر برقرار است.

برخی از افراد در شرایطی که برای دلایل ضروری مانند کار در کانادا پیوستن به اعضای خانواده مانند والدینشان به کانادا وارد می‌شوند، از محدودیت‌های سفر ویروس کرونا معاف هستند.

با دستیابی به موفقیت در کاهش مورد های مبتلا به ویروس کرونا، کانادا شاهد افزایش مورد های روزانه مبتلا در ماه گذشته بود. کبک، که دومین استان بزرگ کانادا از نظر جمعیت است، امروز هزار مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا را گزارش داد که از ماه می بیشترین تعداد مبتلا در این استان است. بزرگترین استان کانادا، انتاریو، نیز شاهد افزایش تعداد مبتلایان است به طوری که امروز بیش از ۷۰۰ مورد مبتلای جدید گزارش شد که بیشترین تعداد آن از ماه آوریل است.

 

سیستم مهاجرت کانادا به کار خود ادامه می دهد

کانادا همچنان  دراوهای برنامه های کاندیدای استانی ( PNP)، اکسپرس انتری و کبک را برگزار می‌کند به نحوی که مهاجران می‌توانند برای جبران وضعیت اقتصادی پس از دوران شیوع، به کانادا ورود یابند.

مطلب مرتبط
صدور ۱۹۵ دعوت نامه در آخرین دراو برنامه کاندیدای استانی جزیره پرنس ادوارد

سه دراو آخر اکسپرس انتری کانادا، که با وقفه های دو هفته یکبار در ماه سپتامبر انجام شد، به دومین دراو بزرگ تاریخ تبدیل شد. برای نامزد های موفق در این برنامه ۱۲۶۰۰ دعوت نامه صادر شد. بریتیش کلمبیا و کبک نیز اوایل این هفته، بزرگ ترین دراو های خود تا این لحظه از سال ۲۰۲۰ را برگزار کردند.

دولت فدرال کانادا در سخنرانی هفته پیش خود اعلام کرد، که همچنان برای کمک به رشد اقتصادی کشور، برنامه‌های خود برای پذیرش مهاجران بیشتر را ادامه خواهد داد.

دو رویداد مهم دیگر در این ماه مشخص می کنند که اهداف دولت فدرال در مورد سیاست های مهاجرتی پس از دوران شیوع چگونه پیش خواهد رفت.

وزیر مندیچینو، تا جمعه ۳۰ اکتبر برنامه روشهای مهاجرتی کانادا برای سال های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ را اعلام خواهد کرد. او از نخست وزیر جاستین ترودو ، یک نامه ماموریتی نیز تحویل خواهد گرفت که شامل خط مشی ها در رابطه با این است که چه سیاست های مهاجرتی ای باید پیش گرفت، تا بتوان پرونده های مهاجرتی و مسائل مربوطه را اولویت بندی کرد

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram