دانشجویان دارای گواهینامه پذیرش زودهنگام کبک منقضی می شوند

دولت کبک به طور خودکار گواهینامه های پذیرش کبک (CAQ) صادر شده به دانشجویان خارجی اگر قرار بود بین 30 آوریل 2020 و 31 دسامبر 2020 منقضی شوند.

وزارت مهاجرت ، فرانسوی سازی و ادغام (MIFI) در روز پنجشنبه 30 آوریل این اطلاعیه را اعلام کرد و گفت که این تصمیم پاسخی است به نگرانی های بسیاری از شرکای خود در بخش آموزش در طول همه گیری فعلی.

“این تصمیم برای تسهیل مراحلی است که باید توسط دانشجویان خارجی انجام شود که در حال اتمام برنامه تحصیل خود بودند اما به دلیل وضعیت اضطراری فعلی بهداشتی و قطع موقت آنها باید اقامت خود را در کبک تمدید کنند. دوره های آنها ، “وب سایت وزارت مهاجرت کبک می گوید.”

بیشتر افرادی که قصد تحصیل در کبک را دارند باید CAQ را بدست آورید قبل از اینکه بتوانند برای مجوز تحصیلی .

وزارت مهاجرت کبک می خواهد از مجازات ناعادلانه دانشجویان خارجی که ممکن است نتوانسته اند برنامه تحصیل خود را طبق برنامه ریزی در زمستان یا تابستان سال 2020 به دلیل بحران کورون ویروس. گسترش خودکار CAQ باعث می شود این دانش آموزان تمدید کنند اجازه تحصیل آنها با دولت فدرال را بخاطر اینکه موقتاً مجبور نخواهند بود طی یک روند تجدید CAQ بگذرانند.

مطلب مرتبط
شرایط اسپانسر کردن خویشاوندان دیگری به جز همسر یا فرزند

“بنابراین ، این دانشجویان می توانند در اسرع وقت برنامه ای را به دولت فدرال ارائه دهند تا مجوز تحصیل خود را بدون نیاز به ارائه CAQ جدید تمدید کند ، که به آنها اجازه می دهد وضعیت اقامت موقت معتبر را حفظ کنند و در صورت تکمیل برنامه تحصیلی خود دوره های آنها از سر گرفته می شوند. “دولت می گوید.”

دانشجویان خارجی برای تمدید CAQ خود ملزم به پرداخت هزینه ای نخواهند بود
وزارتخانه گفت ، این معیار اعلام شده امروز برای دانشجویانی که مایل به کسب CAQ برای ترم پاییز یا کسانی که دارای CAQ هستند که پس از 31 دسامبر سال 2020 منقضی می شود ، صدق نمی کند.

کبک دارای نزدیک به 90،000 دانشجوی خارجی . جمعیت دانشجویی بین المللی این کشور از سال 2013 دو برابر شده است.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram